fot. La Course by Le Tour de France

Szef Amaury Sport Organisation (ASO), czyli organizatorów Tour de France Christian Prudhomme zapowiedział, że kobiecy peleton może spodziewać się wyścigu Tour de France dedykowanego Paniom już w 2022 roku.

Po znalezieniu się w nowym harmonogramie startów na tegoroczny sezon wyścigu Paryż-Roubaix dla kobiet Francuz w wywiadzie dla AFP zapowiedział, że w najbliższych latach należy spodziewać się dołączenia kolejnych wyścigów do kalendarza kobiecego peletonu.

Chcemy krok po kroku zwiększać liczbę wyścigów dla kobiet. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wyraźnie wytyczyła ścieżkę dla kobiecego kolarstwa. Musimy się ciągle do niej dostosowywać. Nasz cel pozostaje ten sam, z myślą o wyścigu, który odbędzie się po terminie Tour de France dla mężczyzn. Obecnie kalendarz jest mocno zreorganizowany. W 2021 roku mają odbyć się Igrzyska Olimpijskie. Logiczne byłoby wyobrażenie sobie, że Tour de France dla kobiet  odbędzie się w 2022 roku

– stwierdził szef Amaury Sport Organisation.

Przypomnijmy, że od 2014 roku organizowany jest wyścig klasyczny La Course by Le Tour de France. Ostatnią edycję tej imprezy wygrała zawodniczka CCC – Liv Marianne Vos. Tegoroczny wyścig ma się odbyć podczas pierwszego dnia Tour de France wokół Nicei 29 sierpnia. Miejmy nadzieję, że wspomniane plany o organizacji Tour de France kobiet z prawdziwego zdarzenia staną się rzeczywistością i przełożą się na większe zainteresowanie kobiecym peletonem, zarówno ze strony sponsorów, jak i kibiców.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments