Ronde Van Vlaanderen

Holenderka reprezentująca na co dzień barwy drużyny Boels – Dolmans Cycling Team czeka na decyzję Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w sprawie ustalenia harmonogramu startów wyścigów dla kobiet.

Van der Breggen w wywiadzie dla Cyclingnews zwraca uwagę, że bardzo ważną rzeczą, również dla przyszłości kolarstwa kobiet jest to, czy tegoroczny Tour de France, którego start jest zaplanowany na 29 sierpnia dojdzie do skutku.

Ważne jest, aby było wiadomo, czy Tour de France się odbędzie, także w przypadku kolarstwa kobiet, ponieważ ma on duże znaczenie finansowe dla UCI, federacji narodowych i drużyn. Zaproponowano (interesariuszom) kalendarz, ale oczywiście nic jeszcze nie jest pewne

– przyznaje mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego z Innsbrucka z 2018 roku.

Utytułowana zawodniczka rodem z Holandii ma nadzieję, że uda jej oraz jej koleżankom i rywalkom powrócić do ścigania jeszcze w tym roku. Anna van der Breggen zdradziła, również w, którym wyścigu chciałaby najbardziej wziąć udział.

Myślę, że powinniśmy być szczęśliwe, jeśli będziemy mogły ścigać się w tym roku. To jest najważniejsze. Na pewno chciałabym wziąć udział w mistrzostwach świata, a jeśli tak się stanie to będzie świetnie

– powiedziała 30-letnia zawodniczka.

Nowy harmonogram startów dotyczący, zarówno kolarstwa kobiet, jak i mężczyzn zostanie przedstawiony przez władze Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) już w najbliższy wtorek 5 maja.