fot. UAE Team Emirates/Alberto Brever/Twitter

Informacje na temat nowo podpisywanych kontraktów dość rzadko pojawiają się o tej porze roku. Kierownictwo UAE Team Emirates zdecydowało się teraz obdarzyć młodego Hiszpana dużym kredytem zaufania.

17-letni Juan Ayuso jest mistrzem swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii junior. Podpisując długoterminowy 5-letni kontrakt zdecydował on się, że najprawdopodobniej następny 2021 rok spędzi w młodzieżowej filii zespołu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Następnie dołączy on do dorosłej ekipy już na poziomie World Tour. O podpisaniu umowy z Ayuso opowiedział menedżer UAE Team Emirates Joxean Matxin Fernandez.

Juan jest kolarzem, którego obserwujemy od dłuższego czasu. Nie jest tajemnicą, że lubimy pracować z młodymi utalentowanymi zawodnikami, a Juan jest tego definicją.Wraz z Juanem i jego rodzicami myślimy bardziej średnio i długoterminowo

– powiedział popularny “Matxin”.

Podpisanie kontraktu z tak młodym zawodnikiem pokazuje pewną konsekwencję w polityce transferowej, jaką stosuje UAE Team Emirates w ostatnim czasie. Należy wspomnieć, że obecnie w tej ekipie jest już 6 zawodników, którzy są w wieku 22 lat i mniej. Są nimi Tadej Pogačar, Brandon McNulty, Mikkel Bjerg, Camilo Ardila, Alessandro Covi oraz Jasper Philipsen.

Z pewnością patrząc na to, jak rozwija się chociażby kariera trzeciego kolarza ostatniej hiszpańskiej Vuelty, czyli Tadeja Pogačara to dla Juana Ayuso ekipa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być świetnym miejscem do początkowych kroków w zawodowym peletonie.