fot. ASO/Alex Broadway

W czasach, kiedy tęsknimy za emocjami związanymi z kolarskim ściganiem, na pomoc mogą przyjść utwory muzyczne nawiązujące do kolarskich bohaterów, wyścigów i całej otoczki, z którą wiąże się chociażby wyścig Tour de France – zarówno dla startujących w nim zawodników, jak i dla kibiców – tych podróżujących z etapu na etap, a także tych śledzących wyścig za pośrednictwem telewizji. Oto nasza propozycja.  

Doskonale znane są nam między innymi utwory zespołu Queen pt. Bicycle Race czy Tour de France grupy Kraftwerk. A kto z Państwa zna piosenkę zespołu z Madrytu Vetusta Morla pt. Tour de Francia (po hiszpańsku Tour de France)? No właśnie, istnieje podejrzenie, że nie wszyscy…

Poniżej wklejamy nagranie z trasy koncertowej tego zespołu odbytej w 2015 roku. Scenografia towarzysząca temu utworowi wyraźnie nawiązuje do barw francuskiej flagi i peletonu, a żywiołowe wykonanie i świetna interpretacja wokalisty Juana Pedro Martí przenosi nas chociażby na trasę pirenejskiego podjazdu Col du Tourmalet, który pojawia się w tekście piosenki.

Oryginalnie nagranie pochodzi z płyty La Deriva, wydanej w 2014 roku. Tam piosenka zaczyna się charakterystycznym klaksonem samochodu, tak często słyszanym podczas Wielkiej Pętli. Jak powiedział Juan Pedro Martí portalowi hoyesarte.com, przywołuje ona czas młodzieńczej letniej beztroski, kiedy oglądając Tour de France, by zabić popołudniową nudę wprowadzał się w przyjemny stan oderwania od rzeczywistości.

– Piosenka Tour de Francia opowiada o tych czasach letniej beztroski, która wydawała się nigdy nie kończyć. Z nudów już prawie się wyło, a jednym z najlepszych sposobów na spędzanie popołudnia było oglądanie Tour de France

– mówił.

Podoba się Państwu ten utwór?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments