fot. Jumbo - Visma

Hiszpański dziennik “AS” przygotował zestawienie dwudziestu kolarzy z drużyn World Tour, którzy w bieżącym sezonie nie zanotowali jeszcze ani jednego startu. Wśród nich są trzy gwiazdy drużyny Jumbo-Visma: Tom Dumoulin, Primož Roglič oraz Steven Kruijswijk. 

Jedną z drużyn, które najbardziej żałują, że sezon został zatrzymany przez pandemię koronawirusa jest z pewnością Jumbo-Visma. Holendrzy, którzy w 2019 roku zanotowali imponującą liczbę pięćdziesięciu jeden zwycięstw, mieli nadzieję na przełomowy rok. Z Dumoulinem, Rogličem i Kruijswijkiem mieli podbijać wielkie toury, włącznie z Tour de France, który to został w ostatnich latach zdominowany przez ekipę Sky/Ineos.

Zarówno zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu Vuelta a España Primoz Roglič, jak i trzeci kolarz Wielkiej Pętli Steven Kruijswijk mieli po raz pierwszy przypiąć numery startowe do koszulek w wyścigu Paryż-Nicea, ale ostatecznie Marijn Zeeman i spółka podjęli decyzję o wycofaniu się z tej imprezy z powodu koronawirusa. Tymczasem po debiucie w Volta a la Comunitat Valenciana powinien być już Tom Dumoulin, ale “Motyl z Maastricht” zmagał się od początku roku z problemami ze zdrowiem – najpierw z wciąż dającą się we znaki kontuzją kolana nabytą w ubiegłorocznym Giro, a później z ogólnie złym samopoczuciem. Kilka dni temu ogłosił, że jest już w dobrej formie, ale w związku z obecnym zawieszeniem sezonu nie może jej wykorzystać.

Pozostali kolarze znajdujący się na liście tych, którzy nie mają jeszcze ani jednego kilometra wyścigowego w nogach to ci, którzy podczas przygotowań do sezonu doznali kontuzji (m.in. Rory Sutherland i Nicolas Dlamini) oraz rzadziej odnoszący zwycięstwa zawodnicy. Warto jednak podkreślić, że w gronie tym znaleźli się m.in. solidny i ważny domestique Movistaru Imanol Erviti czy 22-letni dobrze zapowiadający się kolarz Lotto-Soudal Stan Dewulf.

Pełna lista znajduje się poniżej:

Ag2r La Mondiale (2): A. Vuillermoz (Fra), Clement Champoussin (Fra).

Bahrain-McLaren (1): S. Williams (GBr).

Groupama FDJ (1): W. Bonnet (Fra).

Israel Startup (1): R. Sutherland (Aus).

Lotto-Soudal (3): J. Wallays (Bél), S. Dewulf (Bél), G. Thijsen (Bél).

Mitchelton-Scott (1): B. Peak (Hun).

Movistar (2): I. Erviti (Esp), M. Norsgaard (Din).

NTT (2): B. Dyvall (Aus), N. Dlamini (Sud).

Ineos (1): E. Hayter (Ineos).

Jumbo-Visma (4): T. Dumoulin (Hol), S. Kruijswijk (Hol), P. Roglic (Esl), J. Vingegaard (Din).

Sunweb (1): J. Nieuwenhuis (Hol).

UAE Emirates (1): R. Oliveira (Por).

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments