fot. NTT Pro Cycling

Victor Campenaerts wpadł na niecodzienny pomysł. Postanowił wręczyć napotkanemu kolarzowi-amatorowi 50 euro za troskę o środowisko

Z powodu pandemii niektórzy kolarze decydują się na treningi w domu, jednak Victor Campenaerts do nich nie należy. Niedawno Belg założył swój kanał na YouTube. Dość regularnie zamieszcza tam filmiki, na których pokazuje m.in, jak wyglądają jego treningi podczas kwarantanny. 

W poniedziałek, podczas jednego z nich na ulicy spotkał kolarza-amatora, który po zużyciu żelu energetycznego nie wyrzucił opakowania nim na ulicę, jak robi wielu miłośników dwóch kółek, a włożył je z powrotem do kieszeni. To normalne zachowanie przyciągnęło uwagę pierwszego od czasów Eddy’ego Merckxa belgijskiego rekordzisty w jeździe godzinnej na czas, który postanowił nagrodzić kolarza.

Zbyt często widzę ludzi śmiecących podczas treningów i wyścigów. To powinno być zakazane. Zawsze cieszy mnie widok tych, którzy zwracają uwagę na to, by nie wyrzucać śmieci na ulicę. To bardzo dobre dla środowiska, dlatego chciałbym wręczyć ci nagrodę wysokości 50 euro – niestety tylko tyle mam przy sobie

– powiedział do niego i zgodnie z zapowiedzią wręczył mu banknot (oczywiście zachowując wszystkie dostępne środki bezpieczeństwa ;))

Niedługo później zapowiedział, że to nie jest jednorazowa akcja i kolejni kolarze troszczący się o naszą planetę również zostaną przez niego docenieni. Was również zachęcamy do tego, by nie wyrzucać opakowań po żelach i batonach byle gdzie. Warto, nawet jeśli nie spotkacie na swojej drodze Victora Campenaertsa.