Foto: Antoine Pouillard

Benoit Cosnefroy na początku sezonu był w bardzo dobrej formie. Kolarz AG2R La Mondiale jest zawiedziony przerwą w rozgrywaniu wyścigów. Przyznał to w rozmowie z Dauphine Libere.

Cosnefroy to jeden z najszybciej rozwijających się talentów we francuskim kolarstwie. W poprzednim sezonie sięgnął po 6 zwycięstw, w tym w Tour de Limousin. W tym roku 24-latek potwierdza swoje umiejętności. W lutym wygrał Grand Prix Cycliste la Marseillaise i Etoile de Besseges. Przerwa w wyścigach spowodowana koronawirusem nie wpływa dobrze na kolarzy, w tym na Benoita Cosnefroya.

Przestrzegam zasad wydanych przez rząd. Codziennie rano wychodzę na półgodzinny trening. W dzień jeżdżę przez godzinę na trenażerze. Stopniowo zwiększam długość treningu. Jazda na trenażerze to jednak nic w porównaniu to z treningami na szosie. Nie chcę stracić formy wypracowanej zimą. Zespół udostępnił mi możliwość trenowania na Zwifcie z przyjaciółmi. To daje trochę więcej zabawy. Przy okazji muszę pilnować swojej diety, żeby nie przybrać na wadze

– powiedział Cosnefroya dla Dauphine Libere.

Francuz podobnie jak inni kolarze, czeka na wznowienie wyścigów. Jego głównym celem w tym sezonie jest Tour de France. Pod nieobecność Romaina Bardeta może zostać nawet liderem AG2R La Mondiale, a przynajmniej powalczyć o zwycięstwa etapowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments