Foto: Alpecin-Fenix Cycling Team

Alpecin-Fenix rozszerzył swoje plany startowe. Zespół Mathieu van der Poela otrzymał zaproszenie na Tour of Norway i Tour of Austria.

Dziś UCI podjęła decyzję o zawieszeniu sezonu do 30 kwietnia. Spowodowała ona, że z kalendarza belgijskiej ekipy wypadło kilka prestiżowych belgijskich klasyków. Wcześniej odwołano inne imprezy, do których przygotowywali się van der Poel i spółka – m.in Volta a Catalunya.

Wobec tego zespół musiał poszukać wyścigów, które wypełniłyby jego kalendarz. I znalazł – majowe Tour of Norway i lipcowe Tour of Austria. Oczywiście to, czy ostatecznie zespół w nich wystartuje zależy od tego, czy zawieszenie sezonu nie zostanie przedłużone.

Nasz zespół robi wszystko co w jego mocy, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Dlatego jesteśmy optymistami i już myślimy o powrocie do ścigania. Naszym celem jest powrót pod koniec maja i już porozumieliśmy się z organizatorami Tour of Norway i Tour of Austria. Otrzymaliśmy zaproszenie na te wyścigi i wystartujemy w nich, jeśli nie zostaną odwołane

– brzmi oficjalny komunikat ekipy.

Nie wiadomo jeszcze czy w wyścigach wystartuje van der Poel, jednak nie jest to wykluczone. Zwłaszcza jeśli chodzi o Tour of Norway. W końcu z Norwegią wiążą go miłe wspomnienia – w dwóch ostatniach edycjach innego tamtejszego wyścigu – Arctic Race of Norway wygrał trzy etapy. Być może będzie chciał dołożyć do tego wyniku kolejne norweskie zwycięstwa?