Foto: Tour de Yorkshire

Brytyjski wyścig organizowany przez Amaury Sport Organisation (ASO) planowany w dniach 30 kwietnia-3 maja niestety nie odbędzie się w pierwotnym terminie.

Powód jest niezmienny, jak w przypadku innych odwołanych kolarskich imprez – światowa pandemia COVID-19. Decyzja o przełożeniu na późniejszy, nieznany na dziś termin dotyczy wyścigu dla kobiet i mężczyzn, które równolegle się odbywają. Organizatorzy poinformowali o tym w oficjalnym komunikacie prasowym.

Jest to wydarzenie, które jest jednym z najlepiej wspieranych wyścigów w kalendarzu. Bezpieczeństwo wszystkich od zawodników po kibiców musi być dla nas priorytetem. Odbyte konsultacje z interesariuszami i sponsorami pozostają w głębokiej i konstruktywnej dyskusji, zarówno z ASO, jak i British Cycling w porozumieniu z wszystkimi, że jest to właściwy i odpowiedzialny kierunek działania

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Wyścig w Yorkshire jest jedną z młodszych imprez w kolarskim kalendarzu. Powstał w 2015 roku na skutek fantastycznego Grand Départ podczas 101. edycji Tour de France, które rok wcześniej odbyło się w tym regionie. Przypomnijmy, że Tour de Yorkshire w 2019 roku wygrał Chris Lawless (Team INEOS).

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments