Foto: ASO/F.Boukla

Iván García Cortina (Bahrain – McLaren) wygrał po finiszu z grupy trzeci etap francuskiej “etapówki”. Liderem pozostał Maximilian Schachmann (BORA-hansgrohe).

Trzeci etap Paryż-Nicea liczył aż 212 kilometrów i prowadził z Chalette-sur-Loing do La Châtre. Na trasie mieliśmy tylko jedną górską premię, ale po raz kolejny można się było spodziewać ciekawej walki na rantach.

Po czterech kilometrach przed peletonem kręcił samotnie Tom Devriendt (Circus Wanty Gobert). Belg bardzo szybko wypracował sobie prawie 10 minut przewagi nad peletonem.

Pierwsze dwie godziny ścigania to średnia na poziomie tylko niewiele ponad 34 km/h. Samotny Devriendt wygrał oczywiście lotną premię, na której jako drugi zameldował się Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling). Tym samym Włoch odrobił do liderującego Maximiliana Schachmanna (BORA-hansgrohe) dwie sekundy.

Przy każdym przyspieszeniu peletonu robiło się nerwowo, ale na 50 kilometrów przed metą Belg miał jeszcze dwie minuty przewagi. Przez następne kilometry nadal trwały istne kolarskie szachy. Ostatecznie Devriendt został doścignięty na 26 kilometrów przed metą.

19 kilometrów przed metą była usytuowana druga lotna premia, ale nie było na niej większej walki. Jednak kiedy mocniejsze tempo podyktowali kolarze Deceuninck – Quick Step, a dodatkowo powiało z boku peleton szybko się podzielił.

6 kilometrów przed metą mieliśmy kraksę, w którą zaplątał się Bryan Coquard (B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM). W czołowej grupie kręciło około 40 zawodników. Kolejne minuty były bardzo nerwowe, ponieważ pociągi sprinterskie musiały zmierzyć się z ciasnymi zakrętami i rondami.

Ostatecznie w dość chaotycznym finiszu najszybszy okazał się nieoczekiwanie Iván García Cortina (Bahrain – McLaren). Kolejne miejsca zajęli Peter Sagan (BORA-hansgrohe) i Andrea Pasqualon (Circus – Wanty Gobert).

Na 300 metrów przed metą doszło do kraksy, w której mocno ucierpiał Sam Bennett (Deceuninck-QuickStep).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – McLaren 5:49:55
2 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 Andrea Pasqualon (Ita) Circus – Wanty Gobert 0:00:00
4 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:00:00
5 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
6 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:00:00
7 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
8 Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:00:00
9 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-Up Nation 0:00:00
10 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:00
11 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 0:00:00
12 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
13 Maximilian Schachmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
14 Dylan Teuns (Bel) Bahrain – McLaren 0:00:00
15 Connor Swift (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
16 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
17 Nils Politt (GER) Israel Start-Up Nation 0:00:00
18 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
19 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 0:00:00
20 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling 0:00:00
21 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 0:00:00
22 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
23 Evaldas Siskevicius (Ltu) Nippo Delko Provence 0:00:00
24 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
25 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling 0:00:00
26 Fabien Doubey (Fra) Circus – Wanty Gobert 0:00:00
27 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:00
28 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 0:00:00
29 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:00:00
30 Vincenzo Nibali (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
31 Diego Rosa (Ita) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
32 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
33 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:00
34 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
35 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
36 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:00:00
37 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:00:00
38 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
39 Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
40 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
41 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling Team 0:00:00
42 Damien Touzé (Fra) Cofidis 0:00:00
43 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
44 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:00:00
45 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
46 Michael Valgren Hundahl (Den) NTT Pro Cycling Team 0:00:00
47 Sep Vanmarcke (Bel) EF Pro Cycling 0:00:00
48 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
49 Nico Denz (GER) Team Sunweb 0:00:00
50 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
51 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Bahrain – McLaren 0:00:00
52 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:00:00
53 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:00:00
54 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:00:00
55 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
56 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – McLaren 0:00:00
57 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis 0:00:00
58 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:00:00
59 John Degenkolb (GER) Lotto Soudal 0:00:00
60 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:00:00
61 Sebastian Schönberger (AUT) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:01:53
62 Romain Combaud (Fra) Nippo Delko Provence 0:01:53
63 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:01:53
64 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Team Arkéa – Samsic 0:01:53
65 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – McLaren 0:01:53
66 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:01:53
67 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:53
68 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:01:53
69 Julien Trarieux (Fra) Nippo Delko Provence 0:01:53
70 Julien Vermote (Bel) Cofidis 0:01:53
71 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:01:53
72 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling Team 0:01:53
73 Aimé De Gendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:01:53
74 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 0:00:00
75 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:18
76 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
77 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
78 Sam Bennett (Irl) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
79 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
80 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:03:18
81 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:03:29
82 Damiano Caruso (Ita) Bahrain – McLaren 0:03:29
83 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:04:24
84 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:04:24
85 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:04:33
86 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:04:33
87 Daniel McLay (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:04:33
88 Jan Tratnik (Slo) Bahrain – McLaren 0:04:55
89 Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling 0:05:04
90 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:05:32
91 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:05:32
92 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:05:32
93 Frederik Backaert (Bel) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:05:32
94 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:05:32
95 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:37
96 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:05:50
97 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:05:50
98 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:05:50
99 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:05:50
100 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:05:50
101 Ramunas Navardauskas (Ltu) Nippo Delko Provence 0:05:50
102 Dušan Rajovic (Srb) Nippo Delko Provence 0:05:50
103 Domen Novak (Slo) Bahrain – McLaren 0:05:50
104 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:05:50
105 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Nippo Delko Provence 0:05:50
106 Kenny Elissonde (Fra) Trek – Segafredo 0:05:50
107 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:05:50
108 Kévin Réza (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:05:50
109 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:05:50
110 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie 0:05:50
111 Winner Andrew Anacona (Col) Team Arkéa – Samsic 0:05:50
112 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:50
113 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:05:50
114 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:50
115 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling 0:05:50
116 Benoît Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:50
117 Xandro Meurisse (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:05:50
118 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:05:50
119 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 0:05:50
120 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:05:50
121 Boy Van Poppel (Ned) Circus – Wanty Gobert 0:05:50
122 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie 0:05:50
123 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:05:50
124 Michael Woods (Can) EF Pro Cycling 0:05:50
125 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling 0:05:50
126 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling Team 0:05:50
127 Tom Devriendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:06:01
128 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation 0:07:59
129 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:07:59
130 Maximilian Walscheid (GER) NTT Pro Cycling Team 0:08:52
131 Michael Gogl (AUT) NTT Pro Cycling Team 0:08:52
132 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:12:09
133 Julien El Farès (Fra) Nippo Delko Provence 0:19:01

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Maximilian Schachmann (GER) Bora – Hansgrohe 13:12:01
2 Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:00:13
3 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:21
4 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling 0:00:23
5 Nils Politt (GER) Israel Start-Up Nation 0:00:25
6 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-Up Nation 0:00:25
7 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:28
8 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation 0:00:28
9 Vincenzo Nibali (Ita) Trek – Segafredo 0:00:28
10 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:36
11 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 0:00:38
12 Dylan Teuns (Bel) Bahrain – McLaren 0:00:40
13 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:42
14 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:43
15 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:43
16 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:01:01
17 Fabien Doubey (Fra) Circus – Wanty Gobert 0:01:01
18 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling 0:01:01
19 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:01:01
20 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:01:01
21 John Degenkolb (GER) Lotto Soudal 0:01:01
22 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:16
23 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:01:31
24 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:01:50
25 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Team Arkéa – Samsic 0:01:50
26 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:01:50
27 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:01:50
28 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:02:07
29 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – McLaren 0:02:19
30 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis 0:02:22
31 Evaldas Siskevicius (Ltu) Nippo Delko Provence 0:03:10
32 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:10
33 Stefan Küng (SUI) Groupama – FDJ 0:03:10
34 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:03:19
35 Andrea Pasqualon (Ita) Circus – Wanty Gobert 0:03:24
36 Connor Swift (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:03:25
37 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Bahrain – McLaren 0:03:29
38 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:03:51
39 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:04:02
40 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling Team 0:04:07
41 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:04:09
42 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 0:04:09
43 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – McLaren 0:04:12
44 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:04:27
45 Bob Jungels (Lux) Deceuninck – Quick Step 0:04:31
46 Damien Touzé (Fra) Cofidis 0:04:33
47 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:04:44
48 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:05:13
49 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:05:16
50 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:05:22
51 Ryan Gibbons (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:05:45
52 Michael Valgren Hundahl (Den) NTT Pro Cycling Team 0:05:57
53 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling Team 0:06:29
54 Michael Woods (Can) EF Pro Cycling 0:06:51
55 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:06:56
56 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:07:25
57 Sam Bennett (Irl) Deceuninck – Quick Step 0:07:25
58 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:07:56
59 Mikaël Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:57
60 Julien Vermote (Bel) Cofidis 0:08:05
61 Sebastian Schönberger (AUT) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:08:22
62 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – McLaren 0:08:46
63 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe 0:08:49
64 Aimé De Gendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:08:55
65 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:09:01
66 Julien Trarieux (Fra) Nippo Delko Provence 0:09:21
67 Dušan Rajovic (Srb) Nippo Delko Provence 0:09:42
68 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:52
69 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:10:01
70 Damiano Caruso (Ita) Bahrain – McLaren 0:10:13
71 Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling 0:10:17
72 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 0:10:49
73 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie 0:11:03
74 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:11:05
75 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:11:20
76 Frederik Backaert (Bel) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:11:44
77 Richie Porte (Aus) Trek – Segafredo 0:12:19
78 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:12:19
79 Lawson Craddock (USA) EF Pro Cycling 0:12:19
80 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie 0:12:21
81 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 0:12:25
82 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:12:34
83 Winner Andrew Anacona (Col) Team Arkéa – Samsic 0:12:34
84 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Nippo Delko Provence 0:12:50
85 Xandro Meurisse (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:12:53
86 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:13:18
87 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:13:24
88 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 0:13:31
89 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:13:49
90 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:14:41
91 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:14:41
92 Nico Denz (GER) Team Sunweb 0:14:42
93 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:14:45
94 Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling 0:14:52
95 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:14:58
96 Sep Vanmarcke (Bel) EF Pro Cycling 0:15:15
97 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Team Arkéa – Samsic 0:15:17
98 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:15:22
99 Benoît Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:28
100 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:17:10
101 Roger Kluge (GER) Lotto Soudal 0:17:24
102 Jan Tratnik (Slo) Bahrain – McLaren 0:17:43
103 Diego Rosa (Ita) Team Arkéa – Samsic 0:18:34
104 Jens Debusschere (Bel) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:18:52
105 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:19:10
106 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:19:15
107 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:19:44
108 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:19:48
109 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:20:12
110 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation 0:20:24
111 Romain Combaud (Fra) Nippo Delko Provence 0:20:27
112 Domen Novak (Slo) Bahrain – McLaren 0:20:28
113 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:20:32
114 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:52
115 Ramunas Navardauskas (Ltu) Nippo Delko Provence 0:21:04
116 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:21:08
117 Kenny Elissonde (Fra) Trek – Segafredo 0:21:08
118 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:08
119 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:21:08
120 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:22:04
121 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:22:25
122 Cyril Barthe (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:23:34
123 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:23:52
124 Boy Van Poppel (Ned) Circus – Wanty Gobert 0:23:52
125 Maximilian Walscheid (GER) NTT Pro Cycling Team 0:24:07
126 Michael Gogl (AUT) NTT Pro Cycling Team 0:24:07
127 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie 0:24:24
128 Julien El Farès (Fra) Nippo Delko Provence 0:25:30
129 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling Team 0:26:22
130 Tom Devriendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:26:30
131 Kévin Réza (Fra) B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM 0:27:14
132 Daniel McLay (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:30:51
133 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:38:25

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments