fot. Israel Start-Up Nation

Hugo Hofstetter (Israel Start-Up Nation) wygrał po ładnym finiszu belgijski klasyk. To drugi triumf Francuza w karierze.

52. edycja Le Samyn liczyła 202 kilometry i prowadziła z Quaregnon do Dour. Pierwsza część wyścigu była raczej łatwa, ale później na kolarzy czekały cztery rundy. Na każdym okrążeniu było do pokonania pięć sektorów brukowanych.

Od początku wyścigu w odjazd zabrało się sześciu kolarzy. Peleton, który mocno się naciągał cały czas kontrolował sytuację i skasował ucieczkę już na 75 kilometrów przed metą.

Oprócz sektorów bruku sporą trudnością dzisiaj okazał się przelotnie padający deszcz. Na 64 kilometry przed metą defekt miał jeden z faworytów wyścigu, Niki Terpstra (Team Total Direct Energie). Doświadczony Holender po dłuższej pogoni dojechał do czołówki.

50 kilometrów przed metą zaatakował Luca Mozzato (B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM). Po chwili dojechali do niego Erik Nordsaeter Resell (Uno-X Norwegian Development Team) i Frederik Backaert (B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM). Jednak akcja tej trójki także został szybko skasowana.

W kolejny odjazd zabrali się: Alex Kirsch (Trek – Segafredo), Michael Gogl (NTT Pro Cycling), Florian Sénéchal i Tim Declercq (obaj Deceuninck – Quick Step) i David Dekker (SEG Racing Academy). Jednak praca Circus – Wanty Gobert spowodowała, że na ostatnią rundę wjeżdżała już większa grupa.

15 kilometrów przed metą mocniej nacisnął Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), który pracował dziś na rzecz swojego kolegi, Alexa Kirscha. Po akcji Stuyvena w czołówce zostało 12 kolarzy, ale już bez zwycięzcy Omloop Het Nieuwsblad.

Na ostatnim sektorze bruku czołówka się podzieliła. Zaatakowali Kirsch, Florian Sénéchal (Deceuninck – Quick Step), Giacomo Nizzolo (NTT Pro Cycling) i Aimé De Gendt (Circus – Wanty Gobert). Czwórka została doścignięta przez pozostałych kolarzy na ostatnim kilometrze.

O zwycięstwie zadecydował trudny finisz. Najszybszy okazał się Hugo Hofstetter (Israel Start-Up Nation). Kolejne miejsca zajęli Aimé De Gendt (Circus – Wanty Gobert) i David Dekker (SEG Racing Academy).

Wyniki Le Samyn 2020:

1 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 4:42:02
2 Aimé De Gendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:00:00
3 David Dekker (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
4 Clément Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:00
5 Florian Sénéchal (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
6 Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:00:00
7 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:00:00
8 Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin – Fenix 0:00:00
9 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
10 Dries Van Gestel (Bel) Total Direct Energie 0:00:00
11 Lionel Taminiaux (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:22
12 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 0:00:39
13 Tim Merlier (Bel) Alpecin – Fenix 0:00:39
14 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:39
15 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:39
16 Andrea Pasqualon (Ita) Circus – Wanty Gobert 0:00:39
17 Jordi Meeus (Bel) SEG Racing Academy 0:00:39
18 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:39
19 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:00:39
20 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation 0:00:39
21 Colin Heiderscheid (Lux) Leopard Pro Cycling 0:00:39
22 Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:39
23 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:39
24 Timothy Dupont (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:00:39
25 Jacob Scott (GBr) Canyon dhb p/b Soreen 0:00:39
26 Frederik Backaert (Bel) B&B Hotels – Vital Concept P B Ktm 0:00:39
27 Jake Stewart (GBr) Groupama – FDJ 0:00:39
28 Rémy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:00:39
29 Michael Gogl (AUT) NTT Pro Cycling Team 0:00:42
30 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:00:42
31 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin – Fenix 0:00:42
32 Jonas Rickaert (Bel) Alpecin – Fenix 0:00:42
33 Benoît Jarrier (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:00:42
34 Cédric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:42
35 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:00:42
36 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:00:42
37 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:42
38 Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels – Vital Concept P B Ktm 0:00:42
39 Loïc Vliegen (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:00:42
40 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:01:06
41 Kévin Ledanois (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:02:29
42 Roy Jans (Bel) Alpecin – Fenix 0:04:28
43 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:04:28
44 Jesper Asselman (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:04:28
45 Boris Vallée (Bel) Wallonie Bruxelles 0:04:28
46 Julien Van Den Brande (Bel) Tarteletto – Isorex 0:04:57
47 Andreas Nielsen (Den) NTT Pro Cycling Team 0:04:57
48 Stan Van Tricht (Bel) SEG Racing Academy 0:04:57
49 Luca Mozzato (Ita) B&B Hotels – Vital Concept P B Ktm 0:04:57
50 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:04:57
51 Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:04:57
52 Jacob Hennessy (GBr) Canyon dhb p/b Soreen 0:04:57
53 Jannik Steimle (GER) Deceuninck – Quick Step 0:04:57
54 Lewis Askey (GBr) Groupama – FDJ 0:04:57
55 Senne Leysen (Bel) Alpecin – Fenix 0:04:57
56 Franklin Six (Bel) Wallonie Bruxelles 0:04:57
57 Thomas Boudat (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:04:57
58 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:04:57
59 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:57
60 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:04:57
61 Lennert Teugels (Bel) Tarteletto – Isorex 0:04:57
62 Lars Van Den Berg (Ned) Groupama – FDJ 0:04:57
63 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:05:55
64 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:05:55
65 Alexys Brunel (Fra) Groupama – FDJ 0:08:22
66 Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation 0:10:10
67 Samuele Battistella (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:10:10
68 Žiga Jerman (Slo) Groupama – FDJ 0:10:10
69 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:10:10
70 Florian Maitre (Fra) Total Direct Energie 0:10:10
71 Lorrenzo Manzin (Fra) Total Direct Energie 0:10:10
72 Arthur Kluckers (Lux) Leopard Pro Cycling 0:10:10
73 Enzo Wouters (Bel) Tarteletto – Isorex 0:10:10
74 Wessel Krul (Ned) SEG Racing Academy 0:10:10
75 Joel Suter (SUI) Wallonie Bruxelles 0:10:10
76 Xavier Cañellas Sanchez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:10
77 Tobias Mørch Kongstad (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:10:10
78 Lars Saugstad (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:10:10
79 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:10:10
80 Matis Louvel (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:10:10
81 Jason Van Dalen (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:10:10
82 Harry Tanfield (GBr) AG2R La Mondiale 0:10:10
83 Brenton Jones (Aus) Canyon dhb p/b Soreen 0:10:10
84 Emils Liepins (Lat) Trek – Segafredo 0:10:10
85 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:10:10
86 Adne Koster (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:10:10
87 Emil Lindgren (Swe) Leopard Pro Cycling 0:10:10
88 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:10
89 Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling 0:10:10
90 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:10:10
91 Rick Ottema (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:10:10
92 Darnell Moore (Irl) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK 0:10:10
93 Jan Maas (Ned) Leopard Pro Cycling 0:10:10
94 Patrick Haller (GER) Leopard Pro Cycling 0:10:10
95 Jérémy Leveau (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole 0:10:10
96 Thomas Stewart (GBr) Canyon dhb p/b Soreen 0:10:10
97 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:10
98 Andrew Tennant (GBr) Canyon dhb p/b Soreen 0:10:10
99 Alexis Renard (Fra) Israel Start-Up Nation 0:10:10
100 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team 0:10:10
101 Jesper Rasch (Ned) SEG Racing Academy 0:10:10
DNF Guy Sagiv (Isr) Israel Start-Up Nation
DNF Bram Welten (Ned) Team Arkéa – Samsic
DNF Christophe Noppe (Bel) Team Arkéa – Samsic
DNF Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick Step
DNF Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck – Quick Step
DNF Philipp Walsleben (GER) Alpecin – Fenix
DNF Sander Armée (Bel) Lotto Soudal
DNF Quinn Simmons (USA) Trek – Segafredo
DNF Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling Team
DNF Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal
DNF Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal
DNF Rasmus Tiller (Nor) NTT Pro Cycling Team
DNF Travis McCabe (USA) Israel Start-Up Nation
DNF Lawrence Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
DNF Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo
DNF Emiel Vermeulen (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Alex Paton (GBr) Canyon dhb p/b Soreen
DNF Jérôme Baugnies (Bel) Canyon dhb p/b Soreen
DNF Clement Davy (Fra) Groupama – FDJ
DNF Théo Nonnez (Fra) Groupama – FDJ
DNF Misch Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling
DNF Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
DNF Thijs De Lange (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
DNF Tom Dernies (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Mathias De Witte (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Samuel Leroux (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Maximilien Picoux (Bel) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Laurin Bachmann (SUI) Akros – Excelsior – Thömus
DNF Gianni Marchand (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Michaël Van Staeyen (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Thomas Joseph (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Jordy Bouts (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Maikel Zijlaard (Ned) SEG Racing Academy
DNF Marco Frigo (Ita) SEG Racing Academy
DNF Daniel Tulett (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK
DNF Christopher McGlinchey (Irl) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK
DNF Michael Mottram (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK
DNF Joseph Sutton (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK
DNF Adam Kenway (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK
DNF Jordan Levasseur (Fra) Natura4Ever – Roubaix – Lille Métropole
DNF Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Jon Irisarri Ricon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Oier Lazkano Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Sergio Roman Martin Galan (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Ludwig De Winter (Bel) Circus – Wanty Gobert
DNF Tom Devriendt (Bel) Circus – Wanty Gobert
DNF Pieter Vanspeybrouck (Bel) Circus – Wanty Gobert
DNF Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles
DNF Kim Magnusson (Swe) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Elmar Reinders (Ned) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Martijn Budding (Ned) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Rasmus Bøgh Wallin (Den) Riwal Readynez Cycling Team
DNF Manuel Zobrist (SUI) Akros – Excelsior – Thömus
DNF Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Valère Thiébaud (SUI) Akros – Excelsior – Thömus
DNF Tom Mazzone (GBr) Vitus Pro Cycling p/b Brother UK
DNF Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Torjus Sleen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
DNF Kris Boeckmans (Bel) B&B Hotels – Vital Concept P B Ktm
DNF Bert De Backer (Bel) B&B Hotels – Vital Concept P B Ktm
DNF Julien Morice (Fra) B&B Hotels – Vital Concept P B Ktm
DNF Jonas Van Genechten (Bel) B&B Hotels – Vital Concept P B Ktm
DNF Thomas Devaux (Fra) Akros – Excelsior – Thömus
DNF Loïs Dufaux (SUI) Akros – Excelsior – Thömus
DNF Scott Quincey (SUI) Akros – Excelsior – Thömus
DNF David Gonzalez Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Torkil Veyhe (Den) Riwal Readynez Cycling Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments