Norweski kolarz Erlend Blikra (Uno-X Norwegian Development Team) okazał się najlepszy w klasyku rozgrywanym na Rodos. Siódmą lokatę zajął Adrian Kurek (Mazowsze Serce Polski).

Trasa wyścigu wiodła dookoła greckiej wyspy i liczyła sobie 186 kilometrów. Największą trudnością miały być trzy podjazdy. Najdłuższy z nich ponad 9-kilometrowy znajdował się, jednak w początkowej części wyścigu. Na starcie stanęli kolarze ekipy Mazowsze Serce Polski, którzy wcześniej na Rodos przebywali na zgrupowaniu.

Chwile po starcie do ucieczki dnia zabrało się dwóch kolarzy do, których po paru kilometrach dołączyła kolejna dwójka. Z harcowników najaktywniejsi byli Sondre Midtsveen (Team Ringeriks-Kraft) oraz Håkon Aalrust (Team Coop). Nie mieli oni jednak żadnych szans z peletonem.

Zgodnie z przewidywaniami o wszystkim zdecydował finałowy sprint. W nim najlepszy okazał się 23-letni Erlend Blikra (Uno-X Norwegian Development Team). Miejsca na podium uzupełnili Herman Dahl (Joker-Fuel of Norway) oraz Joshua Huppertz (Team Lotto-Kern Haus). Najlepszy z Polaków Adrian Kurek finiszował siódmy.

Poprzedni artykułRafał Majka: „Chciałbym oświadczyć, że nie jestem zakażony koronawirusem”
Następny artykułGP Manavgat – Side 2020: Alan Banaszek najlepszy w Turcji!
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments