Foto: Tim de Waele/Getty Images)

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy z brukowanych klasyków w 2020 roku. Na starcie w Gandawie pojawi się obecny mistrz świata Mads Pedersen.

Duńczyk swoje pierwsze starty w 2020 roku odbył w Australii ścigając się w Tour Down Under, Race Torquay oraz w Cadel Evans Great Ocean Road Race. Pedersen nie prezentował wtedy, jeszcze swojej wysokiej formy. Wiosenne klasyki będą jego głównym celem sezonu i z pewnością podczas jednego z nich będzie chciał odnieść zwycięstwo i odpędzić od siebie “klątwę tęczowej koszulki”.

Największą siłą uderzeniową amerykańskiej ekipy oprócz mistrza świata będzie dwójka zawodników Jasper Stuyven oraz Edward Theuns. Belgowie pokazywali już, że są bardzo groźni w północnych klasykach i z pewnością mogą być kolarzami, którzy przeprowadzą decydujący atak w kluczowym momencie wyścigu.

Wartościową pomocą posłużą wspomnianej trójce z pewnością doświadczony, 37-letni Koen de Kort oraz specjalista od jazdy na czas Ryan Mullen. Skład uzupełnią Alex Kirsch oraz Emīls Liepiņš.

Skład Trek – Segafredo na Omloop Het Nieuwsblad:

Mads Pedersen (Dania), Koen De Kort (Niderlandy), Alex Kirsch (Luksemburg), Emīls Liepiņš (Łotwa), Ryan Mullen (Irlandia), Jasper Stuyven oraz Edward Theuns (Belgia).