fot. Tour of Antalya

Mistrz Belgii w wyścigu ze startu wspólnego odniósł triumf na ostatnim etapie Tour of Antalya. Zwycięzcą całego wyścigu został Maximilian Stedman (Canyon dhb p/b Soreen).

Ostatni odcinek ścigania w południowo-zachodniej części Turcji przyniósł kolarzom prawie 137 kilometrów. Profil trasy sugerował to, że o zwycięstwo mieli walczyć najszybsi sprinterzy. Przypomnijmy, że w wyścigu brała udział polska drużyna Mazowsze Serce Polski.

Tuż po starcie do odjazdu dnia próbowało się zabrać wielu kolarzy, jednak żaden z harcowników nie uzyskał większej przewagi. Dopiero na około 70 kilometrów przed metą uformowała się sześcioosobowa grupa. Znaleźli się w niej między innymi Jonas Rickaert (Alpecin-Fenix), Luca Wackermann (Vini Zabù-KTM), Andrew Tennant (Canyon dhb p/b Soreen), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen-Baloise) oraz Toft Martin Madsen (BHS-PL Beton Bornholm). Harcownicy zostali złapani przez rozpędzony peleton na 19 kilometrów do mety.

Zgodnie z przewidywaniami doszło do masowego finiszu. Najszybszy okazał się Tim Merlier (Alpecin Fenix). Ponadto miejsca na podium zajęli Filippo Fortin (Team Felbermayr – Simplon Wels) oraz Lucas Carstensen (Bike Aid).

Dobrze rozprowadzony Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski), przez kraksę Alessandro Fancellu (Kometa Xstra Cycling Team), nie zdołał włączyć się do walki o najwyższe lokaty.

Poprzedni artykułUAE Tour 2020: Pierwszy etap dla Ackermanna
Następny artykułVuelta a Andalucia 2020: Dylan Teuns niewiele szybszy na etapie od Fuglsanga, który obronił tytuł
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments