fot. Arkea-Samsic

Nairo Quintana wygrał po samotnym ataku na Col d’Eze drugi etap Tour du Haut Var. Kolumbijczyk objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Trasa etapów na francuskim wyścigu jest podobna. Każdy z odcinków jest pagórkowaty i kończy się pod górę. Dzisiaj kolarze ścigali się na trasie z Pegomas do Col d’Eze o długości 175,7 kilometra. Do pokonania było wiele wzniesień, ale tylko dwa z nich otrzymały miano premii górskiej – Levens (3. kategoria) i Col Saint Roch (2. kategoria). Po drugiej z premii na zawodników czekały jeszcze Cote de Peille oraz finałowy podjazd na Col d’Eze o długości 4,6 kilometra.

Ucieczkę po starcie stworzyli: Georg Zimmermann (CCC Team), Sean Bennett (EF Pro Cycling), Alessandro Fedeli (Nippo Delko One Provence), Michael Gogl (NTT Pro Cycling), Mathijs Paasschens (Bingoal-Wallonie-Bruxelles), Emil Vinjebo (Riwal Readynez Cycling Team), Damian Luscher (Swiss Racing Academy) i Arnaud Courteille (B&B Hotels-Vital Concept). Ich przewaga wzrosła do 3 minut.

Najdłużej przed peletonem jechał Luscher. Jednak w kluczowym momencie etapu na czele nie było już odjazdu. Dość szybko z głównej grupy odpadł lider, Anthony Perez. Na finałowym podjeździe jako pierwszy zaatakował Nairo Quintana. Za kolarzem Team Arkea Samsic ruszył Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

Francuz nie zdołał utrzymać tempa Kolumbijczyka. Nairo Quintana po zwycięstwie w Prowansji okazał się najlepszy na dzisiejszym etapie Tour du Haut Var. Thibaut Pinot został dogoniony przez grupę pościgową. Grupę ze stratą 40 sekund przyprowadził Simon Clarke (EF Pro Cycling). Trzeci był Lilian Calmejane, czwarty Pinot, a piąty Fausto Masnada (CCC Team). Quintana został nowym liderem wyścigu.

Wyniki 2. etapu:

1 QUINTANA Nairo (COL) ARK 4h44’17”
2 CLARKE Simon (AUS) EF1 à 40”
3 CALMEJANE Lilian (FRA) TDE ”
4 PINOT Thibaut (FRA) GFC ”
5 MASNADA Fausto (ITA) CCC ”
6 ROCHE Nicolas (IRL) SUN ”
7 EDET Nicolas (FRA) COF ”
8 OOMEN Sam (NED) SUN ”
9 BARDET Romain (FRA) ALM ”
10 * HUYS Laurens (BEL) WVA ”
11 * STORER Michael (AUS) SUN ”
12 KANGERT Tanel (EST) EF1 ”
13 COMBAUD Romain (FRA) NDP ”
14 * VALTER Attila (HUN) CCC ”
15 PORTE Richie (AUS) TFS ”
16 MOLARD Rudy (FRA) GFC ”
17 COSNEFROY Benoit (FRA) ALM ”
18 SKUJINS Toms (LAT) TFS ”
19 EL FARES Julien (FRA) NDP ”
20 REICHENBACH Sébastien (SUI) GFC ”
21 LIVYNS Arjen (BEL) WVA ”
22 ROSA Diego (ITA) ARK ”
23 ELISSONDE Kenny (FRA) TFS ”
24 O’CONNOR Ben (AUS) NTT à 01’08”
25 PAUWELS Serge (BEL) CCC à 01’19”
26 FERASSE Thibault (FRA) NRL à 02’03”
27 HUNDAHL Michael Valgren (DEN) NTT à 02’13”
28 MEINTJES Louis (RSA) NTT ”
29 ANACONA Winner Andrew (COL) ARK ”
30 WIŚNIOWSKI Łukasz (POL) CCC à 03’03”
31 VANMARCKE Sep (BEL) EF1 à 03’37”
32 CHEREL Mikael (FRA) ALM ”
33 * GODON Dorian (FRA) ALM ”
34 PETERS Nans (FRA) ALM à 04’48”
35 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
36 ROUX Anthony (FRA) GFC ”
37 * DONOVAN Mark (GBR) SUN à 06’58”
38 * BARTA William (USA) CCC ”
39 * ZIMMERMANN Georg (GER) CCC ”
40 ROSSKOPF Joseph (USA) CCC ”
41 * LÜSCHER Damian (SUI) SRA ”
42 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW à 07’11”
43 QUINTANA Dayer (COL) ARK à 09’28”
44 HARDY Romain (FRA) ARK ”
45 VINCENT Léo (FRA) GFC ”
46 CENTRONE Ivan (LUX) NRL à 12’20”
47 * RIES Michel (LUX) TFS à 12’31”
48 BERNARD Julien (FRA) TFS ”
49 * VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo (MEX) EF1 ”
50 * LOPEZ PEREZ Juan Pedro (ESP) TFS à 13’05”
51 * SCHULTZ Jesper (DEN) RIW ”
52 HAMILTON Christopher (AUS) SUN à 13’29”
53 DUCHESNE Antoine (CAN) GFC ”
54 DE VOS Adam (CAN) RLY ”
55 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) NRL ”
56 * GAREL Adrien (FRA) VCB ”
57 * MOLLY Kenny (BEL) WVA ”
58 * NIELSEN Andreas (DEN) NTT ”
59 GASTAUER Ben (LUX) ALM ”
60 REUTIMANN Matthias (SUI) SRA ”
61 * FINE Eddy (FRA) COF ”
62 ELLSAY Nigel (CAN) RLY ”
63 LEDANOIS Kevin (FRA) ARK ”
64 TRARIEUX Julien (FRA) NDP ”
65 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
66 COURTEILLE Arnaud (FRA) VCB ”
67 * FEDELI Alessandro (ITA) NDP ”
68 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (RSA) NTT ”
69 CAM Maxime (FRA) VCB ”
70 PEREZ Anthony (FRA) COF ”
71 * BENNETT Sean (USA) EF1 à 14’06”
72 GOGL Michael (AUT) NTT à 16’07”
73 * WHELAN James (AUS) EF1 à 16’39”
74 * GALL Felix (AUT) SUN ”
75 DE ROSSI Lucas (FRA) NDP ”
76 MAGNUSSON Kim (SWE) RIW ”
77 * BÖGLI Jonathan (SUI) SRA ”
78 HAGEN Edvald Boasson (NOR) NTT à 19’06”
79 SLAGTER Tom-Jelte (NED) VCB ”
80 * PAASSCHENS Mathijs (NED) WVA à 19’07”
81 ALLEGAERT Piet (BEL) COF à 20’58”
82 CLAEYS Dimitri (BEL) COF ”
83 KIRSCH Alex (LUX) TFS ”
84 * WIRTGEN Tom (LUX) WVA ”
85 * BURGAUDEAU Mathieu (FRA) TDE ”
86 LEMOINE Cyril (FRA) COF ”
87 TURGIS Anthony (FRA) TDE ”
88 MAURELET Flavien (FRA) AUB ”
89 * LOUVET Louis (FRA) AUB ”
90 BONNAMOUR Franck (FRA) ARK ”
91 * VAN DEN BERG Lars (NED) GFC ”
92 * SUTER Joel (SUI) WVA ”
93 * HIRSCHI Marc (SUI) SUN ”
94 * RÜEGG Timon (SUI) SRA ”
95 * ZUKOWSKY Nickolas (CAN) RLY à 22’26”
96 SOUPE Geoffrey (FRA) TDE à 24’18”
97 VEYHE Torkil (DEN) RIW ”
98 * KRON Andreas Lorentz (DEN) RIW ”
99 MAGNER Tyler (USA) RLY à 24’51”
100 GENIEZ Alexandre (FRA) ALM à 24’53”
101 BLEIER Baptiste (FRA) AUB à 26’57”
102 HIVERT Jonathan (FRA) TDE à 28’44”
103 DAL-CIN Matteo (CAN) RLY à 33’49”
104 MORIN Emmanuel (FRA) COF ”
105 LEROUX Samuel (FRA) NRL à 37’34”
106 * COTE Pier Andre (CAN) RLY ”
107 CONSTANTIN Baptiste (FRA) AUB ”
108 PICOUX Maximilien (BEL) NRL ”
109 MASSON Christophe (FRA) NRL ”
110 ORONTE Emerson (USA) RLY ”
111 * LÜTOLF Yves (SUI) SRA ”

Klasyfikacja generalna:

1 QUINTANA Nairo (COL) ARK 9h38’26”
2 * STORER Michael (AUS) SUN à 38”
3 CLARKE Simon (AUS) EF1 à 40”
4 PINOT Thibaut (FRA) GFC ”
5 CALMEJANE Lilian (FRA) TDE ”
6 MASNADA Fausto (ITA) CCC ”
7 BARDET Romain (FRA) ALM ”
8 * VALTER Attila (HUN) CCC ”
9 OOMEN Sam (NED) SUN ”
10 EDET Nicolas (FRA) COF ”
11 COSNEFROY Benoit (FRA) ALM ”
12 ROCHE Nicolas (IRL) SUN ”
13 EL FARES Julien (FRA) NDP ”
14 PORTE Richie (AUS) TFS ”
15 KANGERT Tanel (EST) EF1 ”
16 MOLARD Rudy (FRA) GFC ”
17 LIVYNS Arjen (BEL) WVA ”
18 COMBAUD Romain (FRA) NDP à 46”
19 ELISSONDE Kenny (FRA) TFS ”
20 * HUYS Laurens (BEL) WVA à 01’10”
21 SKUJINS Toms (LAT) TFS à 01’14”
22 O’CONNOR Ben (AUS) NTT à 01’24”
23 PAUWELS Serge (BEL) CCC à 01’25”
24 REICHENBACH Sébastien (SUI) GFC à 01’42”
25 ROSA Diego (ITA) ARK ”
26 FERASSE Thibault (FRA) NRL à 02’09”
27 HUNDAHL Michael Valgren (DEN) NTT à 02’24”
28 ANACONA Winner Andrew (COL) ARK à 02’33”
29 MEINTJES Louis (RSA) NTT à 03’02”
30 CHEREL Mikael (FRA) ALM à 05’03”
31 WIŚNIOWSKI Łukasz (POL) CCC à 05’17”
32 GRELLIER Fabien (FRA) TDE à 06’20”
33 VANMARCKE Sep (BEL) EF1 à 06’51”
34 * DONOVAN Mark (GBR) SUN à 07’04”
35 * GODON Dorian (FRA) ALM à 07’05”
36 * LÜSCHER Damian (SUI) SRA à 08’00”
37 ROUX Anthony (FRA) GFC à 09’11”
38 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIW à 09’25”
39 * ZIMMERMANN Georg (GER) CCC à 10’26”
40 ROSSKOPF Joseph (USA) CCC ”
41 QUINTANA Dayer (COL) ARK à 10’30”
42 * BARTA William (USA) CCC à 11’21”
43 VINCENT Léo (FRA) GFC à 12’56”
44 PETERS Nans (FRA) ALM à 13’14”
45 CENTRONE Ivan (LUX) NRL à 13’15”
46 PEREZ Anthony (FRA) COF à 13’23”
47 * VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo (MEX) EF1 à 13’33”
48 REUTIMANN Matthias (SUI) SRA à 14’03”
49 COURTEILLE Arnaud (FRA) VCB à 14’20”
50 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) NRL à 14’23”
51 * MOLLY Kenny (BEL) WVA à 14’31”
52 * FINE Eddy (FRA) COF ”
53 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (RSA) NTT à 14’38”
54 TRARIEUX Julien (FRA) NDP à 15’13”
55 * FEDELI Alessandro (ITA) NDP à 15’43”
56 * BENNETT Sean (USA) EF1 à 16’32”
57 CAM Maxime (FRA) VCB à 16’57”
58 HAMILTON Christopher (AUS) SUN à 17’33”
59 BERNARD Julien (FRA) TFS ”
60 ELLSAY Nigel (CAN) RLY à 19’25”
61 SLAGTER Tom-Jelte (NED) VCB à 20’08”
62 * RIES Michel (LUX) TFS à 20’35”
63 TURGIS Anthony (FRA) TDE à 20’54”
64 * SCHULTZ Jesper (DEN) RIW à 21’09”
65 HARDY Romain (FRA) ARK à 21’20”
66 GOGL Michael (AUT) NTT à 21’23”
67 DUCHESNE Antoine (CAN) GFC à 21’55”
68 * GALL Felix (AUT) SUN ”
69 * BURGAUDEAU Mathieu (FRA) TDE à 22’00”
70 * VAN DEN BERG Lars (NED) GFC à 22’50”
71 LEMOINE Cyril (FRA) COF à 23’12”
72 PAILLOT Yoann (FRA) AUB à 23’13”
73 HAGEN Edvald Boasson (NOR) NTT à 23’21”
74 DE VOS Adam (CAN) RLY à 23’58”
75 * NIELSEN Andreas (DEN) NTT ”
76 * KRON Andreas Lorentz (DEN) RIW à 24’52”
77 CLAEYS Dimitri (BEL) COF à 25’18”
78 GASTAUER Ben (LUX) ALM à 25’21”
79 LEDANOIS Kevin (FRA) ARK ”
80 KIRSCH Alex (LUX) TFS à 26’00”
81 * HIRSCHI Marc (SUI) SUN à 26’14”
82 * GAREL Adrien (FRA) VCB à 26’19”
83 DE ROSSI Lucas (FRA) NDP à 26’23”
84 * WHELAN James (AUS) EF1 à 27’08”
85 SOUPE Geoffrey (FRA) TDE à 27’46”
86 HIVERT Jonathan (FRA) TDE à 29’02”
87 * SUTER Joel (SUI) WVA à 29’24”
88 MAURELET Flavien (FRA) AUB à 30’42”
89 * RÜEGG Timon (SUI) SRA ”
90 ALLEGAERT Piet (BEL) COF à 31’27”
91 * PAASSCHENS Mathijs (NED) WVA à 31’29”
92 * LOPEZ PEREZ Juan Pedro (ESP) TFS à 31’31”
93 * ZUKOWSKY Nickolas (CAN) RLY à 33’00”
94 * BÖGLI Jonathan (SUI) SRA à 34’13”
95 MAGNUSSON Kim (SWE) RIW à 35’05”
96 BLEIER Baptiste (FRA) AUB à 36’41”
97 ORONTE Emerson (USA) RLY à 38’36”
98 * WIRTGEN Tom (LUX) WVA à 39’24”
99 * LOUVET Louis (FRA) AUB à 39’53”
100 BONNAMOUR Franck (FRA) ARK à 40’10”
101 VEYHE Torkil (DEN) RIW à 42’44”
102 MAGNER Tyler (USA) RLY à 43’17”
103 GENIEZ Alexandre (FRA) ALM à 43’19”
104 MORIN Emmanuel (FRA) COF à 43’33”
105 DAL-CIN Matteo (CAN) RLY à 46’11”
106 CONSTANTIN Baptiste (FRA) AUB à 47’18”
107 LEROUX Samuel (FRA) NRL ”
108 * LÜTOLF Yves (SUI) SRA ”
109 * COTE Pier Andre (CAN) RLY à 49’56”
110 PICOUX Maximilien (BEL) NRL à 56’00”
111 MASSON Christophe (FRA) NRL ”