fot. Team Sunweb/Twitter

Młody holenderski sprinter odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Liderem całego wyścigu pozostał Remco Evenepoel (Deceuninck Quick-Step).

Trzeci odcinek ścigania w południowej części Portugalii przyniósł kolarzom 202 kilometry trasy. Pomimo pagórkowatego profilu trasy na końcowych metrach powinni walczyć klasyczni sprinterzy, którym z pewnością zadanie mogą utrudnić liczne ronda w Tavirze oraz ostry zakręt na zaledwie 400 metrów przed metą.

Odjazd dnia uformował się już na trzecim kilometrze wyścigu. Uciekinierami była trójka zawodników: Gotzon Martín (Fundación-Orbea), Aleksandr Grigorev (Tuna Genera) oraz Tiago Antunes (Efapel). Przewaga harcowników maksymalnie wynosiła trzy i pół minuty przewagi. Zespoły sprinterskie przez cały etap wspólnie kontrolowały sytuację w wyścigu.

Na 20 kilometrów przed metą w kraksie wzięło udział kilku zawodników. Byli to kolarze ekipy Trek – Segafredo Koen de Kort, Edward Theuns oraz Jasper Stuyven. Chwilę później ucieczka została wchłonięta przez rozpędzony peleton. W tym momencie na kontrę zdecydował się  Bruno Silva (L.A. Aluminios / L.A. Sport). Akcja Portugalczyka nie trwała jednak zbyt długo.

Doszło, więc do masowego sprintu z peletonu. Na końcowych metrach najszybszy okazał się Cees Bol (Sunweb). Lokaty na podium zajęli Sacha Modolo (Alpecin-Fenix) oraz Fabio Jakobsen (Deceuninck Quick-Step).

Wyniki trzeciego etapu:

1Cees Bol (Ned) Team Sunweb5:00:51
2Sacha Modolo (Ita) Fenix-Alpecin
3Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-Quickstep
4Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
5Daniel Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
6Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
7Elia Viviani (Ita) Cofidis
8Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
9Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
10Tom Devriendt (Bel) Circus-Wanty Gobert
11Mads Schmidt Würtz (Den) Israel Start-Up Nation
12Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe
13Boy Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert
14Ben Swift (GBr) Team Ineos
15Mikel Aristi Gardoki (Spa) Fundacion-Orbea
16Luís Mendonça (Por) Efapel
17Matteo Trentin (Ita) CCC Team
18Davide Martinelli (Ita) Astana Pro Team
19Daniel Freitas (Por) Miranda-Mortágua
20Antonio Angulo Sampedro (Spa) Fundacion-Orbea
21Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal
22Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano
23Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation
24David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
25Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb
26Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
27Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto
28Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto
29Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
30Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos
31Kristian Sbaragli (Ita) Fenix-Alpecin
32César Martingil (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
33Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation
34Fábio Costa (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
35Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ
36Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-Quickstep
37Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
38Alejandro Marque Porto (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
39Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe
40Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
41Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
42Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
43Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
44Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano
45Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation
46Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team
47Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
48Daniel Mestre (Por) W52/FC Porto
49Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
50Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
51João Rodrigues (Por) W52/FC Porto
52Edgar Pinto (Por) W52/FC Porto
53Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates
54Frederico Figueiredo (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
55Andreas Leknessund (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
56Simon Geschke (Ger) CCC Team
57Rafael Lourenço (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
58Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
59Ilan Van Wilder (Bel) Team Sunweb
60Luís Gomes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
61Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
62Xandro Meurisse (Bel) Circus-Wanty Gobert
63Leangel Ruben Linarez Meneses (Ven) Miranda-Mortágua
64João Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep
65Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team
66Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista
67Wesley Kreder (Ned) Circus-Wanty Gobert
68Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
69Luís Fernandes (Por) Radio Popular-Boavista
70Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
71Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
72Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
73Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation
74Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ
75Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
76Mathieu Van der Poel (Ned) Fenix-Alpecin
77Válter Pereira (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
78Florian Senechal (Fra) Deceuninck-Quickstep
79Julen Irizar Laskurain (Spa) Fundacion-Orbea
80Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
81Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team
82Otto Vergaerde (Bel) Fenix-Alpecin
83Nicolas Saenz Ballesteros (Col) Efapel
84Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal
85Carlos Salgueiro (Por) LA Aluminios/LA Sport
86Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Caja Rural-Seguros RGA
87Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation
88Simone Petilli (Ita) Circus-Wanty Gobert
89Geraint Thomas (GBr) Team Ineos
90Marvin Scheulen (Por) LA Aluminios/LA Sport
91Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
92Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Fundacion-Orbea
93João Benta (Por) Radio Popular-Boavista
94Diego Lopez Fuentes (Spa) Fundacion-Orbea
95Gerard Armillas Pubill (Spa) Efapel
96Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular-Boavista
97Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
98Tiago Machado (Por) Efapel
99Gaspar Gonçalves (Por) Miranda-Mortágua
100Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion-Orbea
101Gonçalo Carvalho (Por) Radio Popular-Boavista
102Afonso Silva (Por) Radio Popular-Boavista
103David Ribeiro (Por) LA Aluminios/LA Sport
104Henrique Casimiro (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
105Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios/LA Sport
106Joaquim Silva (Por) Miranda-Mortágua
107Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
108Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb
109Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
110Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano
111Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates
112Patrick Bevin (NZl) CCC Team
113Torjus Sleen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
114Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Spa) Miranda-Mortágua
115Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
116Jorge Magalhães (Por) W52/FC Porto
117Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo
118Cameron Wurf (Aus) Team Ineos
119Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
120Hugo Sancho (Por) Miranda-Mortágua
121Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team
122Michael Schär (Swi) CCC Team
123Sérgio Paulinho (Por) Efapel
124Iker Ballarin Manso (Spa) Fundacion-Orbea
125Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-Quickstep
126Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe0:00:24
127David Livramento (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel0:00:32
128Fabio Sabatini (Ita) Cofidis0:00:33
129Simone Consonni (Ita) Cofidis
130Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team0:00:38
131André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano
132Senne Leysen (Bel) Fenix-Alpecin
133Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
134Emanuel Duarte (Por) LA Aluminios/LA Sport
135Bruno Silva (Por) LA Aluminios/LA Sport
136Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis
137Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
138André Ramalho (Por) LA Aluminios/LA Sport
139David De la Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano
140Venceslau Fernandes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
141Alvaro Trueba Diego (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
142Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
143Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Aviludo-Louletano
144Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep
145David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
146Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
147Aleksandr Grigorev (Rus) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
148Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team
149João Barbosa (Por) Miranda-Mortágua
150Marco Mathis (Ger) Cofidis
151Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
152Luke Rowe (GBr) Team Ineos
153Nico Denz (Ger) Team Sunweb
154Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
155Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation0:00:47
156Rohan Dennis (Aus) Team Ineos
157Aime De Gendt (Bel) Circus-Wanty Gobert0:00:55
158Danny Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert0:01:17
159Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep0:01:25
160Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
161Pedro Paulinho (Por) Efapel0:01:34
162Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates0:01:48
163Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates
164Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal0:01:54
165Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe0:02:03
166Dries De Bondt (Bel) Fenix-Alpecin0:02:17
167Tiago Antunes (Por) Efapel0:08:28
168Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo0:12:47
169Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
170Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo

Klasyfikacja generalna:

1Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-Quickstep14:43:06
2Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe
3Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation0:00:02
4Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
5Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
6Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team0:00:05
7Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto0:00:08
8Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
9Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
10Frederico Figueiredo (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
11Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe0:00:14
12Simon Geschke (Ger) CCC Team
13João Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep0:00:17
14Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos0:00:27
15Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team0:00:33
16Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
17Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates0:00:51
18Vicente Garcia de Mateos Rubio (Spa) Aviludo-Louletano0:01:00
19Ben Swift (GBr) Team Ineos0:01:02
20Geraint Thomas (GBr) Team Ineos
21Xandro Meurisse (Bel) Circus-Wanty Gobert0:01:16
22Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ0:01:19
23Harold Alfonso Tejada Canacue (Col) Astana Pro Team
24Alejandro Marque Porto (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel0:01:33
25Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ0:01:35
26Andreas Leknessund (Nor) Uno-X Norwegian Development Team0:02:01
27Luís Fernandes (Por) Radio Popular-Boavista
28Ilan Van Wilder (Bel) Team Sunweb0:02:05
29Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team
30Kristian Sbaragli (Ita) Fenix-Alpecin0:02:54
31Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ
32Mathieu Van der Poel (Ned) Fenix-Alpecin
33Torjus Sleen (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
34Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team
35Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates0:03:19
36João Rodrigues (Por) W52/FC Porto0:04:05
37Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion-Orbea
38Simone Petilli (Ita) Circus-Wanty Gobert
39Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Fundacion-Orbea0:04:09
40Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA0:04:11
41Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular-Boavista0:04:13
42Nicolas Saenz Ballesteros (Col) Efapel
43Mads Schmidt Würtz (Den) Israel Start-Up Nation0:04:26
44Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal
45Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
46Markus Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team0:04:32
47Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis0:04:37
48Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal0:04:52
49Edgar Pinto (Por) W52/FC Porto0:05:00
50Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo0:05:17
51Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Caja Rural-Seguros RGA0:05:49
52Matteo Trentin (Ita) CCC Team0:05:50
53Hugo Nunes (Por) Radio Popular-Boavista0:06:15
54Tiago Machado (Por) Efapel
55Patrick Bevin (NZl) CCC Team0:06:39
56Luís Gomes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo0:06:48
57Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ0:06:50
58Otto Vergaerde (Bel) Fenix-Alpecin
59Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep0:08:15
60Luís Mendonça (Por) Efapel0:08:42
61Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation
62Joaquim Silva (Por) Miranda-Mortágua
63Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team0:09:29
64Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team0:11:05
65Henrique Casimiro (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
66Rohan Dennis (Aus) Team Ineos0:12:32
67Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano0:12:42
68Casper Phillip Pedersen (Den) Team Sunweb
69Daniel Mestre (Por) W52/FC Porto
70Julen Irizar Laskurain (Spa) Fundacion-Orbea
71Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
72Rafael Lourenço (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
73Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
74João Benta (Por) Radio Popular-Boavista
75Michael Schär (Swi) CCC Team
76Aleksandr Grigorev (Rus) Tavira Maria Nova Lounge Hotel0:13:20
77Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe0:13:55
78Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ
79Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation
80Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis0:14:33
81Gaspar Gonçalves (Por) Miranda-Mortágua0:14:36
82Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation0:14:42
83Daniel Freitas (Por) Miranda-Mortágua0:16:43
84André Ramalho (Por) LA Aluminios/LA Sport0:18:06
85David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
86Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal0:18:34
87Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe0:19:59
88Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates0:20:09
89Daniel Hoelgaard (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
90Davide Martinelli (Ita) Astana Pro Team
91Sacha Modolo (Ita) Fenix-Alpecin
92Florian Senechal (Fra) Deceuninck-Quickstep
93Anders Skaarseth (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
94Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Spa) Miranda-Mortágua
95Iker Ballarin Manso (Spa) Fundacion-Orbea
96Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates0:20:14
97Antonio Angulo Sampedro (Spa) Fundacion-Orbea0:20:38
98Senne Leysen (Bel) Fenix-Alpecin0:20:47
99Luke Rowe (GBr) Team Ineos0:20:55
100Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-Quickstep0:21:10
101Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation
102Cees Bol (Ned) Team Sunweb
103Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
104Elia Viviani (Ita) Cofidis
105Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe
106Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto
107Jenthe Biermans (Bel) Israel Start-Up Nation
108César Martingil (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
109Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
110Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X Norwegian Development Team
111Matteo Malucelli (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
112Fábio Costa (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
113Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
114Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
115Gerard Armillas Pubill (Spa) Efapel
116Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe0:21:47
117Marco Mathis (Ger) Cofidis0:21:48
118Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
119Venceslau Fernandes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
120Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates0:21:57
121Emanuel Duarte (Por) LA Aluminios/LA Sport0:22:07
122Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe0:22:16
123Tiago Antunes (Por) Efapel0:22:23
124Simone Consonni (Ita) Cofidis0:22:31
125Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-Quickstep0:22:35
126Jonathan Dibben (GBr) Lotto Soudal0:23:04
127Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb0:23:17
128Gonçalo Carvalho (Por) Radio Popular-Boavista0:23:20
129Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-Quickstep0:23:40
130Dries De Bondt (Bel) Fenix-Alpecin0:23:52
131Nico Denz (Ger) Team Sunweb0:24:18
132Bruno Silva (Por) LA Aluminios/LA Sport0:24:47
133Mikel Aristi Gardoki (Spa) Fundacion-Orbea0:24:55
134Jake Stewart (GBr) Groupama-FDJ
135Válter Pereira (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel
136Afonso Silva (Por) Radio Popular-Boavista
137Marvin Scheulen (Por) LA Aluminios/LA Sport
138Hugo Sancho (Por) Miranda-Mortágua
139Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA0:25:33
140Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
141Aime De Gendt (Bel) Circus-Wanty Gobert0:25:50
142David Ribeiro (Por) LA Aluminios/LA Sport0:25:56
143Carlos Salgueiro (Por) LA Aluminios/LA Sport
144Nuno Meireles (Por) Aviludo-Louletano
145Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios/LA Sport
146Cameron Wurf (Aus) Team Ineos
147Sérgio Paulinho (Por) Efapel
148David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA0:26:16
149Fabio Sabatini (Ita) Cofidis0:26:29
150Kristian Kulset (Nor) Uno-X Norwegian Development Team0:26:34
151Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Aviludo-Louletano
152David De la Fuente Rasilla (Spa) Aviludo-Louletano
153Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo
154João Barbosa (Por) Miranda-Mortágua
155Tom Bohli (Swi) UAE Team Emirates0:27:44
156Jorge Magalhães (Por) W52/FC Porto0:28:09
157Boy Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert0:28:13
158Pedro Lopes (Por) Kelly/Inoutbuild/Udo0:28:16
159Tom Devriendt (Bel) Circus-Wanty Gobert0:28:43
160Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo0:29:30
161Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
162Danny Van Poppel (Ned) Circus-Wanty Gobert
163David Livramento (Por) Tavira Maria Nova Lounge Hotel0:31:36
164Diego Lopez Fuentes (Spa) Fundacion-Orbea0:32:36
165Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo0:32:56
166Wesley Kreder (Ned) Circus-Wanty Gobert0:32:59
167Leangel Ruben Linarez Meneses (Ven) Miranda-Mortágua
168Alvaro Trueba Diego (Spa) Tavira Maria Nova Lounge Hotel0:33:28
169André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano0:33:37
170Pedro Paulinho (Por) Efapel0:47:10