Fot. UAE Emirates

UAE Team Emirates ogłosiło kadrę na UAE Tour. Arabska drużyna wyśle na swój domowy wyścig bardzo mocny skład.

Wydaje się że liderem zespołu będzie 21-letni Tadej Pogacar. Słoweniec w świetnym stylu rozpoczął sezon. Podczas swojego pierwszego wyścigu – Volta a Valenciana wygrał dwa etapy i klasyfikację generalną. Jednak Słoweniec sam przyznaje, że wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie dla niego pierwszym dużym sprawdzianem.

Po Volta a Valenciana czuje dużą pewność siebie. Wiem, że jestem w dobrej dyspozycji. Nigdy nie wiesz, w jakiej formie będziesz na początku sezonu. Na szczęście nie zmarnowałem okresu przygotowawczego. Trenowałem ciężko i teraz ta praca przynosi efekty. Tak naprawdę UAE Tour będzie moim pierwszym dużym celem przed moim występem w Tour de France.

– mówił oficjalnej stronie swojego zespołu.

Oprócz niego w składzie drużyny znalazło się miejsce także dla innego kolarza, który może się liczyć w klasyfikacji generalnej – Davide Formolo, który tym startem rozpocznie swoje starty w tym sezonie. Mocny powinien być również Diego Ulissi. Włoch zajął 2. miejsce w ostatnim Tour Down Under. W Emiratach pewnie spróbuje powalczyć na pagórkowatym 2. etapie. Walka o generalkę może go przerosnąć, ponieważ aż dwa etapy kończą się 10-kilometrowym podjazdem pod Jabel Hafeet.

Z kolei na płaskich odcinkach błyszczeć powinien natomiast Fernando Gaviria, który liczy na kolejne zwycięstwa po tryplecie, który ustrzelił na Vuelta a San Juan. Tam na płaskich końcówkach udało mu się pokonać m.in Petera Sagana i Alvaro Hodega, tu rywale będą pewnie jeszcze mocniejsi. Jednak Kolumbijczyka, podobnie jak w Argentynie wesprze Maximilliano Richeze, a przecież już w Deceunincku ta dwójka niejednokrotnie udowadniała, że ciężko jest znaleźć na nią mocnych.

Skład UAE Team Emirates na UAE Tour 2020

Fernando Gaviria (Kolumbia), Maximilliano Richeze (Argentyna), Davide Formolo (Włochy), Diego Ulissi (Włochy), Tadej Pogačar (Słowenia), Oliviero Troia (Włochy), Sven Erik Bystrom (Norwegia).