Hiszpańskiej kampanii Tomasza Marczyńskiego ciąg dalszy. Polak znalazł się w składzie Lotto Soudal na Ruta del Sol.

Dla wychowanka Krakusa Swoszowice będzie to już piąty wyścig w tym sezonie – najpierw na przełomie stycznia i lutego wziął udział w trzech klasykach należących do Challenge Mallorca (jeden z nich zakończył nawet na 6. miejscu), a tydzień temu zakończył swój udział w Volta a Valenciana, które zakończył na 23. miejscu.

Teraz przyszedł czas na kolejny start na Półwyspie Iberyjskim – Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol). Obok niego w składzie belgijskiego zespołu znalazło się miejsce dla zaledwie trzech doświadczonych zawodników – Sandera Armee, Briana van Goethema i Matthewa Holmesa – zwycięzcy ostatniego etapu Tour Down Under.

Pozostali to bardzo młodzi kolarze – Stefano Oldani i Harm Vanhoucke mają zaledwie 22 lata, natomiast Kobe Goossens jest od nich o zaledwie rok starszy. Jak widać w kadrze Lotto Soudal brakuje wyraźnego lidera, co w połączeniu z zapowiedziami Tomasza Marczyńskiego, który niecały miesiąc temu mówił nam, że w Andaluzji powinien być już w wysokiej dyspozycji, może oznaczać, że Polak ma szansę na to, by skończyć wyścig z niezłym indywidualnym wynikiem.

Skład Lotto Soudal na Ruta del Sol 2020:

Kobe Goosens, Tomasz Marczyński, Matthew Holmes, Sander Armee, Brian van Goethem, Stefano Oldani, Harm Vanhoucke

Poprzedni artykułDegenkolb i Ballerini jednak nie wystąpią w Volta ao Algarve
Następny artykułPasożyt w jelicie Toma Dumoulina
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments