fot. Deceuninck Quick-Step/Twitter/Getty Sport Images

Po zwycięstwie w klasyfikacji generalnej Vuelta a San Juan 20-letni zawodnik zainauguruje swoje starty w Europie w południowej części Portugalii.

Remco Evenepoel z pewnością będzie walczyć w “generalce” wyścigu w regionie Algarve. Faworyzować go może finałowy etap jazdy indywidualnej na czas. Przypomnijmy, że podczas wyścigu w Argentynie mistrz świata juniorów z Innsbrucka zdeklasował swoich rywali podczas “czasówki”. Tym razem to zadanie może być o wiele trudniejsze ze względu na mocną listę startową, na której pojawiają się, tak świetni “czasowcy”, jak Rohan Dennis oraz Geraint Thomas.

Na sprinterskich końcówkach o drugi triumf w tym sezonie powalczy Fabio Jakobsen, który zwyciężył na ostatnim etapie Volta a la Comunitat Valenciana. Jego sprinterski pociąg z pewnością stworzą Florian Sénéchal, Davide Ballerini oraz Yves Lampaert. Skład uzupełnią nowy nabytek z Hagens Berman Axeon João Almeida oraz Tim Declercq.

 

Skład Deceuninck Quick-Step na Volta ao Algarve 2020: 

João Almeida (Portugalia), Tim Declercq, Remco Evenepoel, Yves Lampaert (wszyscy Belgia), Fabio Jakobsen (Holandia), Florian Sénéchal (Francja), Davide Ballerini (Włochy).