Foto: PhotoGomezSport

Sergio Higuita wygrał 4. etap Tour Colombia 2.1. Dzięki temu zwycięstwu zaledwie 22-letni Kolumbijczyk wskoczył na pozycję lidera.

Dzisiejszy odcinek liczył sobie 174 kilometry i był jednym z dwóch najtrudniejszych w największym wyścigu w Kolumbii. W środkowej części trasy zawodnicy mieli do pokonania kilka podjazdów m.in Alto Moral i Alto Terra Negra. Później przez trasa na chwilę się wypłaszczyła, aż do Alto Malterias – stosunkowo łagodnego podjazdu prowadzącego aż do mety.

Na początku wyścigu od peletonu oderwała się siedmioosobowa grupka w składzie Simon Pellaud (Androni), Kristian Yustre (Illuminate), Etienne Van Empel (Vini Zabu), Omar Mendoza (Col Tierra de Atletas), Eduardo Corte (Canels),  Sebastián Castano (Orgullo) oraz Lauro Moro (Reprezentacja Brazylii). Jednak w przeciwieństwie do dzisiejszego etapu wyścigu w Murcji, tu zawodnicy nie byli w stanie wywalczyć sobie bardzo dużej przewagi nad peletonem – maksymalnie wynosiła ona cztery minuty. Peleton cały czas kontrolował różnicę i ostatecznie wchłonął ucieczkę na około 10 kilometrów przed metą.

Rozpoczęła się rozgrywka między faworytami wyścigu. Tempo wzrosło, a główna grupka zaczęła się stawać coraz mniejsza. Na około 3 kilometry przed metą z przodu pozostało już zaledwie ośmiu kolarzy – wśród nich znaleźli się m.in wracający do dobrej formy Julian Alaphilippe i zwycięzca wyścigu sprzed dwóch lat – Egan Bernal.

Obaj zawodnicy zajęli miejsce na podium, jednak żaden z nich nie przekroczył kreski jako pierwszy. Zrobił to Sergio Higuita. Dzięki temu zwycięstwu Kolumbijczyk objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej i jeśli zaprezentuje się równie dobrze na niedzielnym etapie, to ma spore szanse na pierwsze zwycięstwo w tygodniowym wyścigu w profesjonalnej karierze.

Wyniki (Top 10)

1  HIGUITA Sergio EF Pro Cycling 3:58:47
2  BERNAL Egan Team INEOS ,,
3  ALAPHILIPPE Julian Deceuninck – Quick Step ,,
4  MARTÍNEZ Daniel Felipe EF Pro Cycling ,,
5  TRÆEN Torstein Uno-X Norwegian Development Team ,,
6  CARAPAZ Richard Team INEOS ,,
7  FLÓREZ Miguel Eduardo Androni Giocattoli – Sidermec ,,
8  CAICEDO Jonathan Klever EF Pro Cycling ,,
9  CHAVES Esteban Colombia ,,
10  MONTAÑA Freddy Emir EPM – Scott ,,
Poprzedni artykułZaprezentowano trasę Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka 2020
Następny artykułJosef Cerny: „Miałem trochę szczęścia”
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments