Fot. UAE Emirates

Krótkim, dedykowanym sprinterom etapem zakończyła się 71. edycja wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana. Niedzielny etap należał do Fabio Jacobsena (Deceuninck-Quick Step), jednak nie ulega wątpliwości, że na Costa Blanca najjaśniej świeciła gwiazda triumfatora klasyfikacji generalnej imprezy, młodego Tadeja Pogacara (UAE-Team Emirates).

21-letni Słoweniec otworzył swój sezon w imponującym stylu, na podjazdach w Cullerze i Sierra de Bernia pozostawiając w tyle bardziej doświadczonych Alejandro Valverde (Movistar), Dana Martina (Israel Start-Up Nation), Wouta Poelsa (Bahrain-McLaren) czy Jacka Haiga (Mitchelton-Scott). 

Oto, jak będący jednym z objawień ubiegłego sezonu Pogacar podsumował swój występ w Hiszpanii:

“To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy, szczególnie w kontekście ogromu ciężkiej pracy, który włożyliśmy w zimowe przygotowania,”

– wg. oficjalnej strony drużyny UAE-Team Emirates powiedział 21-latek.

“Wygrać wyścig w pierwszym starcie sezonu, to niesamowite, moja forma jest naprawdę dobra – oczywiście nie tak dobra, jak podczas [zeszłorocznej edycji] Vuelty, ale to dopiero początek sezonu.”

Jakie będą zatem kolejne plany startowe młodego Słoweńca?

“Moim pierwszym celem sezonu będzie rozgrywany pod koniec miesiąca UAE Tour, po którym rozpocznę przygotowania do mojego debiutanckiego występu w Tour de France.”

“Przygotuję się do niego poprzez obóz treningowy na wysokości, a jako poprzedzający Tour de France wyścig pojadę Dauphine. W planach mam też UAE Tour pod koniec miesiąca, a później Paryż-Nicea, Wyścig Dookoła Kraju Basków i klasyki w Ardenach,” – uzupełnił w rozmowie z Cyclingnews.

Wspomniany dwukrotnie przez Pogacara UAE Tour (2. UWT) rozgrywany będzie od 23 do 29 lutego. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments