fot. Herald Sun Tour/Twitter

Australijczyk z Mitchelton-Scott odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym wyścigu. Triumf w klasyfikacji generalnej przypieczętował Jai Hindley (Team Sunweb).

Ostatni odcinek ścigania w regionie Wiktorii odbył się w formie ulicznego kryterium po ulicach Melbourne liczącego 89 kilometrów, na które złożyły się 22 okrążenia.

 

Mimo wielu ataków kolarzy, którzy chcieli załapać się do ucieczki to tempo grupy zasadniczej od początku wyścigu było bardzo znaczące, co nie pozwoliło harcownikom na uzyskanie znacznej przewagi.

Najszybszy w finiszu z rozpędzonego peletonu okazał się 21-letni Kaden Groves. Miejsca na podium uzupełnili jego kolega z zespołu Mitchelton-Scott Dion Smith oraz Moreno Hofland (EF Pro Cycling).

Wyniki piątego etapu:

1 Kaden Groves (Aus) Mitchelton-Scott 1:58:38
2 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
3 Moreno Hofland (Ned) EF Pro Cycling
4 Michael Rice (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
5 Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation
6 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
7 Scott McGill (USA) Aevolo
8 Luke Mudgway (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy
9 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation
10 Tyler Stites (USA) Aevolo
11 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
12 Hayden McCormick (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy
13 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
14 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
15 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb
16 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental
17 James Oram (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy
18 Thomas Lebas (Fra) Kinan 0:00:07
19 Sebastian Berwick (Aus) St George Continental
20 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
21 Jay Vine (Aus) Nero Continental
22 Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling 0:00:09
23 Liam White (Aus) Oliver’s Real Food Racing
24 Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling
25 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling
26 Rudy Porter (Aus) Kordamentha Australian National Team
27 Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling
28 Charles-Etienne Chretien (Can) Aevolo
29 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
30 Benjamin Hill (Aus) Team Bridgelane
31 Samuel Jenner (Aus) Team Bridgelane
32 Godfrey Slattery (Aus) Kordamentha Australian National Team
33 Ben Carman (Aus) Nero Continental
34 Samuel Hill (Aus) Team Bridgelane
35 Conor Schunk (USA) Aevolo
36 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling 0:00:14
37 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation 0:00:19
38 Alex Heaney (NZl) St George Continental 0:00:23
39 Yasuharu Nakajima (Jpn) Kinan 0:00:28
40 Jonas Rutsch (Ger) EF Pro Cycling
41 Ayden Toovey (Aus) Team Bridgelane
42 Thomas Bolton (Aus) Oliver’s Real Food Racing
43 Carter Turnbull (Aus) Kordamentha Australian National Team 0:00:40
44 Mark O’Brien (Aus) Kordamentha Australian National Team
45 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
46 Calan White (Aus) Kordamentha Australian National Team 0:00:44
47 Max Kanter (Ger) Team Sunweb
48 Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing
49 Salvador Guardiola Tora (Spa) Kinan
50 Ryan Thomas (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
51 James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation
52 Riley Fleming (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:48
53 Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:00:50
54 Joel Yates (NZl) St George Continental
55 Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing
56 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 0:00:53
57 Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling
58 Sebastian Barrett (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
59 Ari Scott (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:01:05
60 Jesse Coyle (Aus) Nero Continental 0:01:12
61 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan 0:01:17
62 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:01:23
63 Joshua Kench (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:01:26
64 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott
65 Rob Power (Aus) Team Sunweb
66 Ben Metcalfe (Aus) Team Bridgelane 0:01:28
67 Connor Reardon (Aus) St George Continental 0:01:29
68 Michael Potter (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
69 Christopher Miller (Aus) Nero Continental
70 Ashley Mackay (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
71 Benjamin Perry (Can) Israel Start-Up Nation
72 Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 0:01:42
73 Dylan McKenna (Aus) Nero Continental
74 Ethan Batt (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:01:46
75 David Williams (Aus) Kordamentha Australian National Team 0:02:00
76 Florian Stork (Ger) Team Sunweb 0:02:03
77 Hiroshi Tsubaki (Jpn) Kinan 0:02:48
78 Brendon Davids (RSA) Oliver’s Real Food Racing 0:03:42
79 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling
80 Michael Freiberg (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast

Klasyfikacja generalna Herald Sun Tour 2020:

1 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 14:50:23
2 Sebastian Berwick (Aus) St George Continental 0:00:17
3 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:00:36
4 Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling 0:01:00
5 Jay Vine (Aus) Nero Continental 0:01:28
6 Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling 0:01:32
7 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:01:59
8 Thomas Lebas (Fra) Kinan 0:02:02
9 Rudy Porter (Aus) Kordamentha Australian National Team 0:02:41
10 James Oram (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:02:50
11 Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan 0:03:01
12 Charles-Etienne Chretien (Can) Aevolo 0:03:29
13 Hayden McCormick (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:04:05
14 Jonas Rutsch (Ger) EF Pro Cycling 0:05:09
15 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:06:21
16 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation 0:07:00
17 Samuel Hill (Aus) Team Bridgelane 0:07:19
18 Samuel Jenner (Aus) Team Bridgelane 0:07:37
19 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 0:07:50
20 Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling 0:08:35
21 Conor Schunk (USA) Aevolo 0:09:29
22 James Whelan (Aus) EF Pro Cycling 0:09:42
23 Ari Scott (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:09:56
24 Mark O’Brien (Aus) Kordamentha Australian National Team 0:10:54
25 Florian Stork (Ger) Team Sunweb 0:11:05
26 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 0:13:50
27 Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling 0:14:03
28 Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling 0:14:07
29 Carter Turnbull (Aus) Kordamentha Australian National Team 0:14:37
30 Calan White (Aus) Kordamentha Australian National Team 0:15:30
31 Benjamin Perry (Can) Israel Start-Up Nation 0:15:55
32 Salvador Guardiola Tora (Spa) Kinan 0:16:18
33 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott 0:17:33
34 Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation 0:17:46
35 James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation 0:18:23
36 Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:18:42
37 Brendon Davids (RSA) Oliver’s Real Food Racing 0:18:44
38 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 0:19:38
39 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:20:57
40 Ayden Toovey (Aus) Team Bridgelane 0:21:22
41 Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:21:53
42 Michael Freiberg (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:23:53
43 Dylan McKenna (Aus) Nero Continental 0:25:48
44 Ben Carman (Aus) Nero Continental 0:26:08
45 Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling 0:27:09
46 Ben Metcalfe (Aus) Team Bridgelane 0:27:48
47 Connor Reardon (Aus) St George Continental 0:28:10
48 Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental 0:29:42
49 Alex Heaney (NZl) St George Continental 0:30:22
50 Moreno Hofland (Ned) EF Pro Cycling 0:30:29
51 Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation 0:30:33
52 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 0:30:34
53 Joel Yates (NZl) St George Continental 0:32:17
54 Tyler Stites (USA) Aevolo 0:32:31
55 Ryan Thomas (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:32:50
56 Michael Potter (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:33:14
57 Godfrey Slattery (Aus) Kordamentha Australian National Team 0:33:50
58 Sebastian Barrett (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:35:32
59 Michael Rice (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:36:01
60 Kaden Groves (Aus) Mitchelton-Scott 0:36:11
61 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb 0:36:21
62 Max Kanter (Ger) Team Sunweb 0:36:31
63 Christopher Miller (Aus) Nero Continental 0:38:39
64 Liam White (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:38:53
65 Riley Fleming (Aus) Oliver’s Real Food Racing
66 Ashley Mackay (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:40:22
67 Scott McGill (USA) Aevolo 0:40:27
68 Thomas Bolton (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:40:51
69 Hiroshi Tsubaki (Jpn) Kinan 0:41:04
70 Yasuharu Nakajima (Jpn) Kinan 0:42:42
71 Luke Mudgway (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:43:32
72 Joshua Kench (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy
73 Genki Yamamoto (Jpn) Kinan 0:43:38
74 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:43:50
75 Ethan Batt (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy 0:45:48
76 Benjamin Hill (Aus) Team Bridgelane 0:46:08
77 David Williams (Aus) Kordamentha Australian National Team 0:46:24
78 Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing 0:51:34
79 Jesse Coyle (Aus) Nero Continental 0:51:48
80 Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 0:55:32