fot. Herald Sun Tour/Twitter

Australijczyk z Mitchelton-Scott odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym wyścigu. Triumf w klasyfikacji generalnej przypieczętował Jai Hindley (Team Sunweb).

Ostatni odcinek ścigania w regionie Wiktorii odbył się w formie ulicznego kryterium po ulicach Melbourne liczącego 89 kilometrów, na które złożyły się 22 okrążenia.

 

Mimo wielu ataków kolarzy, którzy chcieli załapać się do ucieczki to tempo grupy zasadniczej od początku wyścigu było bardzo znaczące, co nie pozwoliło harcownikom na uzyskanie znacznej przewagi.

Najszybszy w finiszu z rozpędzonego peletonu okazał się 21-letni Kaden Groves. Miejsca na podium uzupełnili jego kolega z zespołu Mitchelton-Scott Dion Smith oraz Moreno Hofland (EF Pro Cycling).

Wyniki piątego etapu:

1Kaden Groves (Aus) Mitchelton-Scott1:58:38
2Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
3Moreno Hofland (Ned) EF Pro Cycling
4Michael Rice (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
5Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation
6Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
7Scott McGill (USA) Aevolo
8Luke Mudgway (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy
9Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation
10Tyler Stites (USA) Aevolo
11Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
12Hayden McCormick (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy
13Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
14Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
15Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb
16Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental
17James Oram (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy
18Thomas Lebas (Fra) Kinan0:00:07
19Sebastian Berwick (Aus) St George Continental
20Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan
21Jay Vine (Aus) Nero Continental
22Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling0:00:09
23Liam White (Aus) Oliver’s Real Food Racing
24Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling
25Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling
26Rudy Porter (Aus) Kordamentha Australian National Team
27Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling
28Charles-Etienne Chretien (Can) Aevolo
29Michael Storer (Aus) Team Sunweb
30Benjamin Hill (Aus) Team Bridgelane
31Samuel Jenner (Aus) Team Bridgelane
32Godfrey Slattery (Aus) Kordamentha Australian National Team
33Ben Carman (Aus) Nero Continental
34Samuel Hill (Aus) Team Bridgelane
35Conor Schunk (USA) Aevolo
36Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling0:00:14
37Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation0:00:19
38Alex Heaney (NZl) St George Continental0:00:23
39Yasuharu Nakajima (Jpn) Kinan0:00:28
40Jonas Rutsch (Ger) EF Pro Cycling
41Ayden Toovey (Aus) Team Bridgelane
42Thomas Bolton (Aus) Oliver’s Real Food Racing
43Carter Turnbull (Aus) Kordamentha Australian National Team0:00:40
44Mark O’Brien (Aus) Kordamentha Australian National Team
45Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
46Calan White (Aus) Kordamentha Australian National Team0:00:44
47Max Kanter (Ger) Team Sunweb
48Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing
49Salvador Guardiola Tora (Spa) Kinan
50Ryan Thomas (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
51James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation
52Riley Fleming (Aus) Oliver’s Real Food Racing0:00:48
53Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing0:00:50
54Joel Yates (NZl) St George Continental
55Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing
56Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation0:00:53
57Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling
58Sebastian Barrett (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
59Ari Scott (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy0:01:05
60Jesse Coyle (Aus) Nero Continental0:01:12
61Genki Yamamoto (Jpn) Kinan0:01:17
62Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation0:01:23
63Joshua Kench (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy0:01:26
64Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott
65Rob Power (Aus) Team Sunweb
66Ben Metcalfe (Aus) Team Bridgelane0:01:28
67Connor Reardon (Aus) St George Continental0:01:29
68Michael Potter (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
69Christopher Miller (Aus) Nero Continental
70Ashley Mackay (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast
71Benjamin Perry (Can) Israel Start-Up Nation
72Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott0:01:42
73Dylan McKenna (Aus) Nero Continental
74Ethan Batt (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy0:01:46
75David Williams (Aus) Kordamentha Australian National Team0:02:00
76Florian Stork (Ger) Team Sunweb0:02:03
77Hiroshi Tsubaki (Jpn) Kinan0:02:48
78Brendon Davids (RSA) Oliver’s Real Food Racing0:03:42
79James Whelan (Aus) EF Pro Cycling
80Michael Freiberg (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast

Klasyfikacja generalna Herald Sun Tour 2020:

1Jai Hindley (Aus) Team Sunweb14:50:23
2Sebastian Berwick (Aus) St George Continental0:00:17
3Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott0:00:36
4Neilson Powless (USA) EF Pro Cycling0:01:00
5Jay Vine (Aus) Nero Continental0:01:28
6Jesse Ewart (Aus) Team Sapura Cycling0:01:32
7Michael Storer (Aus) Team Sunweb0:01:59
8Thomas Lebas (Fra) Kinan0:02:02
9Rudy Porter (Aus) Kordamentha Australian National Team0:02:41
10James Oram (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy0:02:50
11Marcos Garcia Fernandez (Spa) Kinan0:03:01
12Charles-Etienne Chretien (Can) Aevolo0:03:29
13Hayden McCormick (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy0:04:05
14Jonas Rutsch (Ger) EF Pro Cycling0:05:09
15Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation0:06:21
16Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation0:07:00
17Samuel Hill (Aus) Team Bridgelane0:07:19
18Samuel Jenner (Aus) Team Bridgelane0:07:37
19Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott0:07:50
20Lachlan Morton (Aus) EF Pro Cycling0:08:35
21Conor Schunk (USA) Aevolo0:09:29
22James Whelan (Aus) EF Pro Cycling0:09:42
23Ari Scott (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy0:09:56
24Mark O’Brien (Aus) Kordamentha Australian National Team0:10:54
25Florian Stork (Ger) Team Sunweb0:11:05
26Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott0:13:50
27Marcus Culey (Aus) Team Sapura Cycling0:14:03
28Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling0:14:07
29Carter Turnbull (Aus) Kordamentha Australian National Team0:14:37
30Calan White (Aus) Kordamentha Australian National Team0:15:30
31Benjamin Perry (Can) Israel Start-Up Nation0:15:55
32Salvador Guardiola Tora (Spa) Kinan0:16:18
33Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott0:17:33
34Guillaume Boivin (Can) Israel Start-Up Nation0:17:46
35James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation0:18:23
36Angus Lyons (Aus) Oliver’s Real Food Racing0:18:42
37Brendon Davids (RSA) Oliver’s Real Food Racing0:18:44
38Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott0:19:38
39Rob Power (Aus) Team Sunweb0:20:57
40Ayden Toovey (Aus) Team Bridgelane0:21:22
41Sebastian Presley (Aus) Oliver’s Real Food Racing0:21:53
42Michael Freiberg (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast0:23:53
43Dylan McKenna (Aus) Nero Continental0:25:48
44Ben Carman (Aus) Nero Continental0:26:08
45Tom Scully (NZl) EF Pro Cycling0:27:09
46Ben Metcalfe (Aus) Team Bridgelane0:27:48
47Connor Reardon (Aus) St George Continental0:28:10
48Ryan Cavanagh (Aus) St George Continental0:29:42
49Alex Heaney (NZl) St George Continental0:30:22
50Moreno Hofland (Ned) EF Pro Cycling0:30:29
51Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation0:30:33
52Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation0:30:34
53Joel Yates (NZl) St George Continental0:32:17
54Tyler Stites (USA) Aevolo0:32:31
55Ryan Thomas (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast0:32:50
56Michael Potter (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast0:33:14
57Godfrey Slattery (Aus) Kordamentha Australian National Team0:33:50
58Sebastian Barrett (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast0:35:32
59Michael Rice (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast0:36:01
60Kaden Groves (Aus) Mitchelton-Scott0:36:11
61Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb0:36:21
62Max Kanter (Ger) Team Sunweb0:36:31
63Christopher Miller (Aus) Nero Continental0:38:39
64Liam White (Aus) Oliver’s Real Food Racing0:38:53
65Riley Fleming (Aus) Oliver’s Real Food Racing
66Ashley Mackay (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast0:40:22
67Scott McGill (USA) Aevolo0:40:27
68Thomas Bolton (Aus) Oliver’s Real Food Racing0:40:51
69Hiroshi Tsubaki (Jpn) Kinan0:41:04
70Yasuharu Nakajima (Jpn) Kinan0:42:42
71Luke Mudgway (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy0:43:32
72Joshua Kench (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy
73Genki Yamamoto (Jpn) Kinan0:43:38
74Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb0:43:50
75Ethan Batt (NZl) Black Spoke Pro Cycling Academy0:45:48
76Benjamin Hill (Aus) Team Bridgelane0:46:08
77David Williams (Aus) Kordamentha Australian National Team0:46:24
78Conor Murtagh (Aus) Oliver’s Real Food Racing0:51:34
79Jesse Coyle (Aus) Nero Continental0:51:48
80Samuel Bewley (NZl) Mitchelton-Scott0:55:32