fot. Superprestige

Sezon przełajowy praktycznie zakończony – czas więc na szosę! Mathieu van der Poel potwierdził rozpoczęcie sezonu drogowego podczas Volta ao Algarve.

Ostatnie dni są dla Mathieu van der Poela więcej niż udane. Holender obronił tytuł mistrza świata w przełajach, nie pozostawiając złudzeń rywalom. Teraz, kiedy główny cel zimy został osiągnięty, zawodnik Alpecin – Fenix może skupić się na przygotowaniach do wiosennych klasyków. 25-letni kolarz potwierdził już start w zaczynającym się za 2 tygodnie Volta ao Algarve.

Teraz zasłużyłem na tydzień wolnego, z którego z pewnością skorzystam. Potem zaczynam przygotowania do klasyków. Nie wybrałem jeszcze dokładnego planu startowego, lecz mogę już potwierdzić, że wezmę udział w Volta ao Algarve. To tam rozpocznę sezon szosowy, który ponownie wiele dla mnie znaczy. W ostatnim czasie dużo mówiło się o hiszpańskiej Vuelcie, lecz jeśli w niej nie wystartuje, to nic wielkiego się nie stanie

– powiedział van der Poel.

Podobnie jak w ubiegłym roku, głównym celem Holendra będzie Ronde van Vlaanderen. Lider ekipy Alpecin – Fenix spróbuje też swoich sił w Paryż – Roubaix, gdzie z pewnością będzie jednym z faworytów.