fot. Challenge Mallorca/Twitter

Włoch z grupy Trek-Segafredo po finiszu z peletonu odniósł zwycięstwo podczas pierwszego wyścigu z cyklu Challenge Mallorca.

Pierwszy klasyk z serii Challenge Mallorca sądząc po profilu trasy powinien preferować sprinterów, którzy potrafią przetrzymać pagórki oraz specjalistów od wyścigów klasycznych. Kolarze mieli do pokonania 170 kilometrów trasy.

Z peletonu niedługo po starcie oderwała się czwórka kolarzy. Byli nimi: Remy Mertz (Lotto Soudal), Aaron Van Poucke (Sport Vlaanderen – Baloise), Riccardo Verza (Kometa Xstra Cycling Team) oraz Claudio Imhof (Swiss Racing Academy). Harcownicy maksymalnie wypracowali sobie nieco ponad pięć minut przewagi.

Grupa zasadnicza, jednak konsekwentnie niwelowała stratę do ucieczki kasując ją na ostatnich kilometrach. Najszybszy z peletonu okazał się 23-letni Moschetti. Podium uzupełnili Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe) oraz Jon Aberasturi (Caja Rural – Seguros RGA).

Na starcie niestety nie znaleźli się polscy kolarze, ani grupa CCC Team.

Wyniki wyścigu:

1 Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo 3:41:29
2 Pascal Ackermann (Ger) Bora – Hansgrohe
3 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural – Seguros Rga
4 Enrique Sanz Unzue (Spa) Equipo Kern Pharma
5 Andrea Pasqualon (Ita) Circus – Wanty Gobert
6 Emils Liepins (Lat) Trek – Segafredo
7 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start – Up Nation
8 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea – Samsic
9 Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Burgos – Bh
10 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom – Rusvelo
11 Giacomo Garavaglia (Ita) Kometa Xstra Cycling Team
12 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Fundacion – Orbea
13 Robin Froidevaux (Swi) Switzerland
14 Paolo Totò (Ita) Work Service – Dinatek – Vega
15 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani Csf Faizane’
16 Xavier Cañellas Sanchez (Spa) Caja Rural – Seguros Rga
17 Alfdan De Decker (Bel) Circus – Wanty Gobert
18 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani Csf Faizane’
19 Federico Burchio (Ita) Work Service – Dinatek – Vega
20 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora – Hansgrohe
21 Mathias Alexander E. Larsen (Den) Kometa Xstra Cycling Team
22 Alex Vogel (Swi) Swiss Racing Academy
23 Loïc Vliegen (Bel) Circus – Wanty Gobert
24 Alejandro Ropero Molina (Spa) Kometa Xstra Cycling Team
25 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
26 Alex Colman (Bel) Canyon Dhb P / B Soreen
27 Mattia Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ Ktm
28 Urko Berrade Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
29 Mauro Schmid (Swi) Switzerland
30 Matis Louvel (Fra) Team Arkea – Samsic
31 Lukas Rüegg (Swi) Swiss Racing Academy
32 Per Christian Münstermann (Ger) Team Sks Sauerland Nrw
33 Fabian Paumann (Swi) Swiss Racing Academy
34 Miguel Angel Fernandez Ruiz (Spa) Gios – Kiwi Atlantico
35 Abram Stockman (Bel) Team Sks Sauerland Nrw
36 Connor Swift (GBr) Team Arkea – Samsic
37 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Fundacion – Orbea
38 Emil Andersson (Swe) Memil Pro Cycling 0:00:11
39 Antonio Puppio (Ita) Kometa Xstra Cycling Team
40 Petr Rikunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
41 Lukas Baldinger (Ger) Team Sks Sauerland Nrw
42 Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal
43 Daniel Viegas (Por) Kometa Xstra Cycling Team 0:00:15
44 Wincent Wallinder (Swe) Memil Pro Cycling
45 Simone Velasco (Ita) Gazprom – Rusvelo
46 Fernando Lopes Gonzalez (Spa) Gios – Kiwi Atlantico
47 Jenthe Biermans (Bel) Israel Start – Up Nation
48 Juan Fernando Calle Hurtado (Col) Caja Rural – Seguros Rga
49 Thibault Guernalec (Fra) Team Arkea – Samsic
50 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani Csf Faizane’
51 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
52 Francesco Zandri (Ita) Work Service – Dinatek – Vega
53 Alessandro Iacchi (Ita) Vini Zabu’ Ktm
54 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal
55 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
56 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos – Bh
57 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Fundacion – Orbea
58 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
59 Julen Irizar Laskurain (Spa) Fundacion – Orbea
60 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Movistar Team
61 Jacob Scott (GBr) Canyon Dhb P / B Soreen
62 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos – Bh
63 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
64 Raul Colombo (Ita) Work Service – Dinatek – Vega
65 Jeremy Bellicaud (Fra) Circus – Wanty Gobert
66 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal
67 Dario Puccioni (Ita) Work Service – Dinatek – Vega
68 Thery Schir (Swi) Swiss Racing Academy
69 Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion – Orbea
70 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural – Seguros Rga
71 David Galarreta Ugarte (Spa) Gios – Kiwi Atlantico
72 Lorenzo Fortunato (Ita) Vini Zabu’ Ktm
73 Franklín Chacón (Ven) Gios – Kiwi Atlantico
74 Isaac Canton Serrano (Spa) Burgos – Bh
75 Nicolas Coppolino (Ita) Work Service – Dinatek – Vega
76 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo
77 Alex Molenaar (Ned) Burgos – Bh
78 Robert Scott (GBr) Canyon Dhb P / B Soreen
79 Mads Schmidt Würtz (Den) Israel Start – Up Nation
80 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Vini Zabu’ Ktm
81 Roger Adria Oliveras (Spa) Equipo Kern Pharma
82 Davide Villella (Ita) Movistar Team
83 Matteo Rotondi (Ita) Work Service – Dinatek – Vega
84 Christophe Noppe (Bel) Team Arkea – Samsic
85 Valère Thiébaud (Swi) Switzerland
86 Bram Welten (Ned) Team Arkea – Samsic
87 Ricardo Vilela (Por) Burgos – Bh
88 Alex Paton (GBr) Canyon Dhb P / B Soreen
89 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
90 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Kometa Xstra Cycling Team
91 Jerome Baugnies (Bel) Canyon Dhb P / B Soreen
92 Stefan Bissegger (Swi) Switzerland
93 Nico Selenati (Swi) Switzerland
94 Yurgen Clesman Ramirez Uzcategui (Ven) Gios – Kiwi Atlantico
95 Jon Knolle (Ger) Team Sks Sauerland Nrw 0:00:25
96 Ivan Moreno Sanchez (Spa) Equipo Kern Pharma
97 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo
98 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani Csf Faizane’
99 Maximilian Stedman (GBr) Canyon Dhb P / B Soreen
100 Sergio Nestor Araiz Michel (Spa) Equipo Kern Pharma
101 Damian Lüscher (Swi) Swiss Racing Academy
102 Matthias Reutimann (Swi) Swiss Racing Academy
103 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start – Up Nation
104 Sergio Roman Martin Galan (Spa) Caja Rural – Seguros Rga
105 Andreas Schillinger (Ger) Bora – Hansgrohe
106 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabu’ Ktm
107 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
108 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom – Rusvelo
109 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
110 Jose Felix Parra Cuerda (Spa) Equipo Kern Pharma 0:00:34
111 Francesco Romano (Ita) Bardiani Csf Faizane’ 0:00:36
112 Julian Braun (Ger) Team Sks Sauerland Nrw 0:00:38
113 Nils Politt (Ger) Israel Start – Up Nation
114 Guy Sagiv (Isr) Israel Start – Up Nation
115 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
116 Gilles De Wilde (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
117 Tom Devriendt (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:00:40
118 Marc Soler (Spa) Movistar Team
119 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:44
120 Antonio Angulo Sampedro (Spa) Fundacion – Orbea 0:00:47
121 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora – Hansgrohe 0:00:49
122 Rüdiger Selig (Ger) Bora – Hansgrohe
123 Carl Ljunggren (Swe) Memil Pro Cycling 0:01:01
124 Gregor Mühlberger (Aut) Bora – Hansgrohe
125 Matthias Brändle (Aut) Israel Start – Up Nation
126 Fabio Van Den Bossche (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:09
127 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo
128 Jonathan Bögli (Swi) Swiss Racing Academy 0:01:17
129 Quinn Simmons (USA) Trek – Segafredo 0:01:37
130 Lars Kulbe (Ger) Team Sks Sauerland Nrw 0:01:39
131 Jaume Sureda Morey (Spa) Burgos – Bh 0:02:09
132 Tristan Marguet (Swi) Switzerland 0:02:18
133 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
134 Etienne Van Empel (Ned) Vini Zabu’ Ktm 0:02:21
135 Claudio Imhof (Swi) Switzerland 0:02:32
136 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:03:20
137 Carmelo Urbano Fontiveros (Spa) Caja Rural – Seguros Rga 0:05:27
138 Oier Lazkano Lopez (Spa) Caja Rural – Seguros Rga 0:05:31
139 Andreas Andersson (Swe) Memil Pro Cycling 0:06:57
140 Willhelm Wallinder (Swe) Memil Pro Cycling
141 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Spa) Gios – Kiwi Atlantico
142 Diego Lopez Fuentes (Spa) Fundacion – Orbea
143 Patrick Gamper (Aut) Bora – Hansgrohe 0:07:16
144 Riccardo Verza (Ita) Kometa Xstra Cycling Team
145 Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
146 Jacob Hennessy (GBr) Canyon Dhb P / B Soreen
147 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team
148 Ollie Morgan (GBr) Memil Pro Cycling
149 Michiel Stockman (Bel) Team Sks Sauerland Nrw
150 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Circus – Wanty Gobert 0:07:21
151 Hector Carretero (Spa) Movistar Team 0:11:47
152 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Equipo Kern Pharma
153 Daniel Savini (Ita) Bardiani Csf Faizane’
154 Alejandro Regueiro Perez (Spa) Gios – Kiwi Atlantico
DNF Alexander Kamp (Den) Trek – Segafredo
DNF Franck Bonnamour (Fra) Team Arkea – Samsic
DNS Maurits Lammertink (Ned) Circus – Wanty Gobert
DNF Matteo Pelucchi (Ita) Bardiani Csf Faizane’
DNF Marco Canola (Ita) Gazprom – Rusvelo
DNF Christoffer Eriksson (Swe) Memil Pro Cycling