fot. Team INEOS

Chris Froome przeżywa bardzo trudny okres w karierze. Po upadku na Criterium du Dauphine nie wziął udziału w żadnym wyścigu. Jak podaje La Gazzetta dello Sport, Brytyjczyk może wrócić do ścigania na UAE Tour.

Informacja podana przez włoskie media nie została jeszcze potwierdzona. Brytyjski portal Cycling News nie otrzymał jednoznacznej odpowiedzi od Team Ineos w tej sprawie. Sam Chris Froome także nie zapowiedział startu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Należy jednak pamiętać, że La Gazzetta dello Sport powiązana jest z grupą RCS Sport, która organizuje wyścigi kolarskie, w tym Giro d’Italia, Milano-San Remo, Strade Bianche, Il Lombardia, Tirreno-Adriatico czy właśnie UAE Tour.

Ostatnio czterokrotny zwycięzca Tour de France, razem z kolegami z Team Ineos przebywał na zgrupowaniu na Gran Canarii. Kilka dni temu Team Ineos opublikował wywiad z brytyjskim kolarzem. Froome nie krył zadowolenia z powrotu do treningów. Przyznał także, że to najtrudniejszy moment w jego karierze. Kolarz Team Ineos powiedział, że jego najważniejszym startem będzie Tour de France i wszystko będzie podporządkowane przygotowaniom do “Wielkiej Pętli”.

Chris Froome nie wystartował w żadnym wyścigu od kraksy przed czasówką na Criterium du Dauphine. UAE Tour rozpocznie się 23 lutego, więc jeśli zdecyduje się na start, przerwa od ścigania wynosić będzie 8 miesięcy. Byłby to także jego pierwszy występ w wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments