uec.ch

Europejska Unia Kolarska zdecydowała, że podczas Mistrzostw Europy w 2021 roku w Mińsku będą rywalizować przedstawiciele aż sześciu kolarskich dyscyplin.

Tak zwane Super Mistrzostwa Europy mają się odbyć w dniach 1-15 sierpnia 2021 roku w stolicy Białorusi. Rywalizować w nich mają sportowcy w: kolarstwie szosowym, MTB, kolarstwie torowym, BMX, BMX freestyle oraz w Gran Fondo. Będą to wyścigi skierowane do wszystkich zawodowców, nie licząc Gran Fondo. Jeśli chodzi o zawodników i zawodniczki poniżej 23 lat oraz o juniorki i juniorów to nie wystąpią oni jedynie na kolarskim torze oraz we freestylu. Oczywiście kategoria Gran Fondo ma być przeznaczona dla amatorów. Co ciekawe jedyne wyścigi w kategorii Masters pojawią się w kolarstwie górskim.

Mistrzostwa mają od tej edycji odbywać się raz na cztery lata. Stawia to przed organizatorami wyzwanie i możliwość goszczenia około pięciu tysięcy sportowców przez okres aż dwóch tygodni. Z takiego obrotu spraw zadowolony jest prezydent UEC Rocco Cattaneo.

Stworzenie Super Mistrzostw Europy jest punktem zwrotnym w działalności naszej organizacji. To co wydawało się nam ambitnym projektem jeszcze parę miesięcy temu teraz zaczyna się realizować. To wydarzenie będzie mieć ogromne finansowe profity z organizacji imprezy dla miasta oraz całego regionu

– zakończył Włoch.

Organizacja takiej imprezy będzie dużą zmianą w kolarskim świecie. Jak wiemy coroczne Mistrzostwa Europy nie zdały swojego egzaminu, ponieważ ze względu na przepełniony kalendarz nie zawsze przyciągały całą europejską czołówkę. Zauważmy, że te ogromne Mistrzostwa mogą mieć wpływ na miejsce w kalendarzu naszego Tour de Pologne, które zazwyczaj rozgrywa się na początku sierpnia nie licząc oczywiście sezonów olimpijskich. Czas pokaże czy ta forma Mistrzostw Europy będzie się podobać kibicom, ale przede wszystkim powinna ona odpowiadać kolarzom.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments