Foto: Corendon-Circus Cycling Team

Wraz z początkiem 2020 roku grupa Corendon-Circus zmieniła nazwę na Alpecin-Fenix. Kilka dni później kontrakt do końca 2022 roku podpisał Tim Merlier, który jest jednym z ważniejszych kolarzy ekipy.

Tim Merlier w poprzednim sezonie przyczynił się do szybkiego rozwoju belgijskiej grupy prokontynentalnej. 27-letni Belg dołączył do swojej obecnej ekipy dopiero w maju, po przejściu z Pauwels sauzen-Vastgoedservice.

Merlier dał się poznać jako świetny sprinter. W pierwszym wyścigu w Corendon-Circus był 2. i 3. na etapach Baloise Belgium Tour. Potem sięgnął po zwycięstwa na Elfstedenronde, mistrzostwach Belgii, Tour Alsace i Tour of Denmark.

Kolega z zespołu Mathieu van der Poela miał podpisany kontrakt jeszcze do końca 2020 roku. Drużyna Alpecin-Fenix postanowiła jednak zaproponować mu pozostanie w ekipie do końca 2022 roku, co potwierdza dużą rolę Merliera w ekipie. W kalendarzu startowym mistrza Belgii na nowy sezon są m.in. Kuurne-Bruxelles-Kuurne, Gent-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen i Paris-Roubaix.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments