Foto: EF Education First

Ekipa Education First to jeden z zespołów ze zdecydowanie największymi kolarskimi tradycjami. Najwięcej wie o tym szef teamu Jonathan Vaughters, który postanowił podsumować ostatnią dekadę i napisać wstępny plan na kolejne lata.

Od 2005 roku amerykańskie kolarstwo przeszło bardzo wiele zmian. Kiedy w połowie pierwszej dekady XXI wieku z peletonu ulatniała się ekipa US Postal, przekształcając się w Discovery Channel, wydawało się, że kolarze zza oceanu będą musieli rozproszyć się po europejskich podmiotach. Wówczas na kolarską scenę ze swoim projektem wszedł Jonathan Vaughters, który zaczął podbijać świat w barwach Garmina.

Nowy amerykański twór jest obecny w “najwyższej klasie rozgrywkowej” od 2009 roku. Od tej pory ekipa sięgnęła po bardzo wiele sukcesów. Kolarzom Vaughtersa udało się wygrać 4 z 5 monumentów (Roubaix 2011 – Vansummeren, Liege 2013 – Martin, Lombardia 2014 – Martin, De Ronde 2019 – Bettiol) oraz klasyfikację generalną Giro d’Italia (Hesjedal – 2012). Oprócz tego amerykański team był widoczny na wielu innych imprezach, na zawsze zapisując się w historii kolarstwa.

Jak można było się spodziewać, szefostwo Education First nie ma zamiaru osiadać na laurach. Zgodnie z informacjami podanymi przez Jonathana Vaughtersa, celem na kolejne lata będzie przede wszystkim wygranie Tour de France – może nie najbliższej edycji, lecz jednej z kolejnych. Jednym z podstawowych zawodników, którzy w przyszłości mogą tego dokonać, z pewnością jest Sergio Higuita, który będzie ubierał różowe barwy co najmniej do końca 2021 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments