fot. Dariusz Banaszek

Znakomite informacje dobiegają z Mazowsza. Karol Domagalski, dochodzący do siebie po bardzo ciężkiej kontuzji, został zawodnikiem Mazowsze Serce Polski.

Niemożliwe nie istnieje! Karol Domagalski nie zamierza się poddawać i już w sezonie 2020 przywdzieje kolarskie barwy ekipy Mazowsze Serce Polski. O wszystkim poinformował dzisiaj sam Dariusz Banaszek, który już prawie zakończył kompletowanie składu. Co jednak najważniejsze, wyciągnięta przez niego ręka w kierunku Domagalskiego z pewnością obije się w kolarskim świecie bardzo dużym echem.

Co do samego Karola, rok 2019 był dla niego zdecydowanie najtrudniejszym w karierze. Kiedy wydawało się, że podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego 30-letni zawodnik jest w bardzo przyzwoitej formie, zdarzył się bardzo nieszczęśliwy wypadek. Ówczesny kolarz ekipy Hurom uderzył w betonowy przepust, podobnie jak Bjorg Lambrecht, co niemal zakończyło się w równie tragiczny sposób. Na szczęście polskiego zawodnika, lekarze w Nowym Targu pomogli mu przejść przez najgorsze, a później w rehabilitacji zawodnika pomogła cała kolarska brać. Dzięki temu, już na wiosnę, ponownie zobaczymy Domagalskiego na kolarskich trasach.

Kiedy Karol do mnie zadzwonił, że podjął decyzję, że rozmawiał z żoną i chce się ścigać, to w pierwszej chwili zamurowało mnie. Łzy cisnęły się same do oczu. Z jednej strony radość ogromna, a z drugiej lekka niepewność, że może za wcześnie. Dla mnie jest w pewnym sensie bohaterem, któremu nie mógłbym odmówić. Cieszę się strasznie i po rozmowach z Karolem jestem przekonany, że najlepsze sportowe dni są jeszcze przed nim.

Karol, Wiem co przeżyłeś ,co przeżyła twoja rodzina i co przeżyliśmy my i całe środowisko kolarskie, jak również zwykli normalni ludzie nie mający do czynienia ze sportem. Witaj na pokładzie

– powiedział nam Dariusz Banaszek.

Domagalski jest dziesiątym kolarzem, który podpisał umowę z ekipą Mazowsze Serce Polski. Wcześniej umowy parafowali Norbert, Adrian i Alan Banaszkowie, Paweł Bernas, Marek Rutkiewicz, Adrian Kurek, Michał Podlaski, Tobiasz Pawlak i Jakub Kaczmarek.