fot. Movistar Team/Twitter

Hiszpanie Sebastián Mora i Albert Torres od nowego sezonu będą się ścigać w ekipie prowadzonej przez Eusebio Unzué. Obydwaj starty na „szosie” łączą z występami w kolarstwie torowym.

Wspomniani zawodnicy swoje największe sukcesy w karierze odnieśli podczas startów na kolarskim torze. 29-letni Torres to niezły sprinter, który niespełna dekadę temu został młodzieżowym mistrzem swojego kraju. Natomiast 31-letni Mora ostatni rok spędził w drużynie Caja Rural – Seguros RGA. Podczas Mistrzostw Świata w Yorkshire brał on udział w sztafecie mieszanej, która finalnie zajęła dziesiąte miejsce.

Obaj kolarze mają na swoim koncie znaczące sukcesy na kolarskim torze, głównie w madisonie. Wspólnie jako para wygrali oni Mistrzostwa Europy w 2015 i 2016 roku, podczas gdy Albert Torres był nawet mistrzem świata w tej specjalności w 2014 roku razem z Davidem Muntanerem, który po tym sukcesie dołączył do polskiego zespołu ActiveJet Team.

Swoje starty w zespole Movistaru nowi kolarze będą łączyć z przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Tam mają razem reprezentować barwy swojego kraju i wystartować we wspomnianym madisonie, który powraca do programu Igrzysk po 12 latach przerwy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments