Fot. Romet Factory Team

To był bardzo dobry sezon dla zawodników Romet Factory Team. Drużyna wystartowała w 132 wyścigach, zaliczając 1050 osobo-startów, które przełożyły się na rewelacyjny wynik 350 miejsc na podium w top 3.

Imponująca jest też liczba wszystkich dekoracji, a było ich w tym sezonie 500. Wyniki te uzupełnia 14 medali rangi Mistrzostw Polski, 1 Mistrzostw Europy oraz medal, a dokładnie srebro wywalczone wywalczone przez polskie kolarki w VII Światowych Igrzyskach Wojskowych (CISM military World Games) w Wuhan (Chiny). Startowała w nich Edyta Jasińska – czołowa zawodniczka torowa, biorąca udział również w Igrzyskach Olimpijskich w Rio, w tym sezonie reprezentująca Romet Factory Team.

Romet Factory Team to drużyna kolarska, wyróżniająca się wśród teamów w Polsce i Europie. Strukturę Teamu stanowi 101 zawodników ścigających się w maratonach MTB XC, Enduro, DH oraz wyścigach szosowych. Strategia zaangażowania tak dużej ilości zawodników okazała się skuteczna zarówno w rezultatach sportowych, jak i w efekcie marketingowym. Skalę wyników, biorąc pod uwagę ilość startujących zawodników, dzięki zaangażowaniu grona najlepszych zawodników z danych dyscyplin – kształtuje jakość osiąganych rezultatów. Ten sezon pokazał jak pasja połączona z intensywną pracą i sportową charyzmą przekłada się na wyniki. Romet Factory Team postrzegany jest jako czołowy team kolarski w Polsce.

Z przyjemnością prezentujemy osiągnięte w tym sezonie przez Romet Factory Team wyniki oraz strategię na przyszły sezon 2020.

Sezon 2019 był bardzo długi i intensywny dla naszych zawodników Romet Factory Team. Starty zaczęliśmy już w styczniu i sezon zimowy to głównie przełaje, w których testowaliśmy gravele ROMETA. Pierwsze sukcesy i wygrane w 2019 to właśnie CX i zdobyliśmy tam m.in. Mistrzostwo Dolnego Śląska w kat. Junior.

– podsumowuje manager Romet Factory Team, Wojciech Bączek.

Od kwietnia ruszyła karuzela wyścigowa zarówno w Maratonach MTB, zawodach XC jak i na szosie. Przez siedem miesięcy startowaliśmy w każdy weekend, a były i takie weekendy, gdzie tych startów było kilka i przy tak licznej grupie mogliśmy obstawić praktycznie większość wyścigów w Polsce. Byliśmy widoczni w takich cyklach jak BIKE MARATON, BIKE ATELIER MTB MARATON, KACZMAREK ELECTRIC MTB, Puchar Strefy MTB Sudety, VIA Dolny Śląsk. Udało nam się wystartować w blisko 140 imprezach, a ilość osobo-startów przekroczyła 1100.

Przed sezonem założyliśmy sobie, że staniemy ponad sto razy na najwyższym stopniu podium i udało się to zrealizować, a 110 wygranych w różnych kat. wiekowych robi wrażenie. W sumie we wszystkich startach nasi zawodnicy byli dekorowani blisko 500 razy, co dowodzi o sile drużyny, bo 45% starów zakończyliśmy dekoracjami.

Do najważniejszych osiągnięć drużynowych możemy zaliczyć wygranie jednej z klasyfikacji generalnej podczas największego cyklu Maratonów MTB w Polsce czyli BIKE MARTAON. Naszym łupem padła klasyfikacja Muszkieterów, a w klasyfikacji Drużyn Sportowych zajęliśmy drugie miejsce.

Kolejnym sukcesem Teamu było wygranie klasyfikacji drużynowej na Pucharze Strefy MTB Sudety, której to trasy uchodzą za jedne z najtrudniejszych w Polsce i podobnie jak w Bike Maraton ścigała się tam cała czołówka zawodników z Polski.

Nasz team szosowy również może pochwalić się sporym sukcesami i jako jedyni staliśmy na podium dwóch dystansów w cyklu VIA Dolny Śląsk. Na dystansie FUN zajęliście drugie miejsce, a na PRO trzecie w klasyfikacjach generalnych.

Świetne osiągnięcia drużyn nie byłyby tak dobre gdyby nie indywidualne wyniki naszych zawodników. We wszystkich cyklach wyścigowych nasi zawodnicy byli dekorowani 35 razy, w klasyfikacjach generalnych i udało się wygrać sześć takich generalek.

Świetnie radziliśmy sobie podczas równych etapówek MTB i wystartowaliśmy w pięciu takich cyklach, gdzie 10 razy wychodziliśmy w końcowych dekoracjach generalnych (2 wygrane na Bike Adventure). Nasze drużyny zajmowały równie 2 razy drugie miejsca min. na Beskidy MTB Trophy oraz Ochotnica 4 Tower.

Największe sukcesy Romet Factory Team w 2019:

Możemy się również pochwalić sporymi sukcesami na Arenie Międzynarodowej oraz w imprezach Rangi Mistrzowskiej. Do najważniejszych należą:

 • Srebro reprezentacji Polski w składzie której była Edyta Jasińska podczas 7th CISM World Games (Wojskowe Igrzyska Sportowe)
 • Marek Barczewski srebrny medali w Mistrzostwach Europy w Duathlonie – Târgu Mures ETU Duathlon European Championships na dystansie Sprint
 • Marek Barczewski  brązowy medal w Mistrzostwach Polski Duathlon ChampionMan Duathlon Czempiń na dystansie sprint
 • Klaudia Petters złoty medal w Mistrzostwach Polski Duathlon kat. U23 oraz brązowy medal Elita Kobiet – ChampionMan Duathlon Czempiń na dystansie średnim
 • Klaudia Petters złoty medal w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Amatorów kat. K20
 • Edyta Jasińska złoty medal w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych – Wojsko
 • Tomasz Kołogryw srebrny medal w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych  – Policja
 • Tomasz Kominek brązowy medal w szosowych górskich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych  – Straż Pożarna
 • Tomasz Kołogryw złoty medal Mistrzostwa Polski MTB Policji pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Strategia i plan 2020

W sezonie 2020 kontynuować będziemy nasz plan dużej zawodniczej aktywności zaangażowania ponad 100 zawodników biorących udział w wyścigach MTB i SZOSA, przy zachowaniu jak najwyższej formy i doboru wartościowych nowych zawodników.
Opierając się na dotychczasowym doświadczeniu, planujemy zwiększyć jeszcze udział w imprezach rowerowych do ok. 120-130 co przełoży się na większą ilość osobo startów ok. 1100 – 1200. Realny rezultat to przełożenie klasy zawodników na ok. 300-350 miejsc w TOP 3.

Na sezon 2020 mamy podobne plany, cele i spore ambicje aby temu sprostać. Będziemy chcieli utrzymać się na szczycie tam gdzie odnieśliśmy zwycięstwa oraz poprawić wyniki poprzez angaż lepszych zawodników. Sezon 2019 był świetny, ale 2020 będzie jeszcze lepszy w wykonaniu Romet Factory Team.

– zakończył Wojciech Bączek.

Kalendarz wyścigów 2020

 • BIKE MARATON – największy cykl wyścigów MTB w Polsce ze średnią startujących powyżej 1000
 • BIKE ATELIER Marathon
 • Kaczmarek ELECTRIC MTB
 • Strefa Sudety MTB
 • SOLID Maratony MTB i ROAD
 • SOLID ROAD
 • VIA Dolny Śląsk
Poprzedni artykułTotal Direct Energie zaprezentowało stroje na sezon 2020
Następny artykułGaleria zdjęć z konferencji zespołów CCC – Polkowice 2019
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments