Foto: Kometa Cycyling Team

Jak wiadomo już od kilku miesięcy, od sezonu 2020 w barwach Trek – Segafredo będzie jeździł także młody talent Juan Pedro Lopez. Hiszpan opowiedział, z jakimi nadziejami wchodzi do dorosłego kolarstwa.

Ostatnie 2 lata Juan Pedro Lopez spędził w zespole Kometa, czyli w młodzieżowym zapleczu Trek – Segafredo, dowodzonym przez samego Alberto Contadora. Niezwykle utalentowany Hiszpan zdołał zanotować na swoim koncie kilka bardzo dobrych wyników, dzięki czemu już teraz będzie miał okazję ścigać się w zawodowym peletonie, m.in. u boku Vincenzo Nibalego.

Nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł startować obok takich zawodników jak Vincenzo Nibali, Bauke Mollema czy Mads Pedersen. Póki co dobre kontakty nawiązałem z Giulio Ciccone i Antonio Nibalim, a Michaela Reisa znam jeszcze z poprzedniego teamu. Muszę jednak przyznać, że ogólna atmosfera jest kapitalna

– powiedział wyraźnie uśmiechnięty zawodnik.

Co ważne, niewykluczone, że młody Hiszpan wystąpi w przyszłym sezonie w jednym z Wielkich Tourów. Jego główną umiejętnością jest bowiem wytrzymywanie trudnych wyścigów wieloetapowych, co może przydać się liderom zespołu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments