Foto: PhotoGomezSport2019

Francuskie media nie kryją wielkiego zadowolenia – Nario Quintana, choć do pierwszego zgrupowania jeszcze sporo czasu, przyleciał do Francji, by oficjalnie rozpocząć współpracę z Arkea – Samsic.

Nie da się ukryć, że od początku sezonu 2020 Nairo Quintana będzie jedną z największych gwiazd powiązanych z francuskim kolarstwem. Kolumbijczyk, choć zasadniczo ma jeszcze wakacje, postanowił przyjechać już do Francji, by oficjalnie rozpocząć współpracę z Arkea – Samsic.

Według informacji podawanych przez cyclingpro.net, 29-letni Kolumbijczyk przybył do Francji, by wziąć udział w treningu, podczas którego spotka się z amatorami, będącymi jednocześnie kibicami jego nowego zespołu. Będzie to więc pierwszy projekt zwycięzcy Giro d’Italia i Vuelta a Espana, stworzony wraz z nowym zespołem.

Na ten moment nie wiadomo, czy 29-letni zawodnik nie przywdzieje podczas przejażdżki ciuchów Arkea – Samsic. Jak wiadomo, kolarze posiadający jeszcze ważne kontrakty, z reguły muszą się z tym wstrzymać do końca roku. Jak jednak wiadomo, zdarzają się wyjątki. Jednym z nich w ostatnich latach był m.in. Marcel Kittel, który posłużył za modela podczas prezentacji strojów Katusha – Alpecin.

Dodatkowo, już 24 listopada powinniśmy poznać oficjalny kalendarz startów Nairo Quintany. Wszystko za sprawą rozpoczynającego się zgrupowania.