fot. Wanty Gobert-Tormans

Drużyna Wanty Gobert-Tormans ogłosiła, że podpisała dwuletnie kontrakty z Jasperem De Plusem i Alexandrem Evansem, którzy w barwach belgijskiego zespołu rozpoczną zawodowe kariery kolarskie. 

22-letni Jasper De Plus jest młodszym bratem Laurensa De Plusa, który ściga się w barwach Jumbo-Visma. Bardzo dobrze radzi sobie w jeździe indywidualnej na czas – ostatnio zwyciężył w wyścigu Chrono des Nations U-23 i zdobył wicemistrzostwo Belgii w tej samej specjalności.

– Zakończyłem swój sezon w kategorii U-23 fantastyczną wygraną w Chrono des Nations, przed tym, jak podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt z drużyną Wanty Gobert-Tormans. Entuzjastycznie podchodzę do rozpoczęcia nowego wyzwania, spodziewając się, że drużyna pomoże postawić mi pierwsze kroki w zawodowym peletonie. Mam nadzieję nauczyć się jak najwięcej i wykorzystać wszystkie szanse, które otrzymam

– powiedział Jasper De Plus.

Tymczasem 22-letni Australijczyk Alexander Evans poprzednio ścigał się w SEG Racing Academy. Zaprezentował tam talent w jeździe po górach, wygrywając etap Tour de l’Avenir z metą w Méribel. Był również drugi na La Planche des Belles Filles w Tour d’Alsace.

– Jestem dumny, że zostałem przyjęty do drużyny Wanty Gobert-Tormans. W pierwszym roku jako zawodowiec aspiruję do tego, by jak najwięcej nauczyć się od bardziej doświadczonych kolarzy ode mnie. Europejskie wyścigi są zauważalnie bardziej agresywne i bardziej wymagające, m.in. jeśli idzie o pozycjonowanie, wąskie drogi i zjazdy

– powiedział Evans.

Szef drużyny Hilaire Van der Schueren powiedział, że zatrudnienie Jaspera De Plusa i Alexandre’a Evansa jest częścią planu drużyny, który polega na inwestowaniu w młodych zawodników. Wierzy on, że De Plus stanie się pod ich okiem tak dobry jak jego starszy brat, zaś, że Evans jako utalentowany góral zbierze niezbędne doświadczenie i również będzie w stanie rywalizować w przyszłości z najlepszymi.