Z nowym rokiem Patryk Stosz zmienia barwy klubowe i dołączy do Voster ATS Team. Stosz jest pierwszym z nowych zawodników pozyskanych przez zespół ze Stalowej Woli.

Ostatnie pięć sezonów Patryk Stosz spędził w CCC Sprandi Polkowice, potem w CCC Development Team. Mijający rok był bardzo udanym dla 25-letniego zawodnika: wygrał etap i klasyfikację punktową Tour of Almaty, triumfował w Koronie Kocich Gór, był drugi w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Od stycznia 2020 będzie reprezentował Voster ATS Team.

Sam zawodnik tak komentuje swój transfer:

W minionym sezonie starałem się z całych sił, by pokazać się w jak najlepszym świetle oraz zdobywać kolejne doświadczenia. Bardzo dziękuję panu Dariuszowi Miłkowi za możliwość ścigania się tyle lat w jego teamie. Dziękuję również dyrektorom sportowym za wsparcie przez ten czas. Cichym marzeniem wciąż jest dla mnie jeździć w zespole World Tour i to też było dla mnie motywacją do lepszej jazdy. W tym roku urodził mi się syn, co mi dało jeszcze więcej sił do walki o kolejne sukcesy.

Wraz z nowym rokiem dołączam do nowej ekipy. Będę jeździł w polskiej drużynie chociaż wielu proponowało mi pójść za granicę, ale za bardzo trzyma mnie tutaj rodzina. Co roku słyszę pytanie o plany na przyszły sezon i co roku odpowiedź jest właściwie taka sama: chcę sięgać po coraz lepsze rezultaty, zdobywać kolejne doświadczenia i być lepszym zawodnikiem. Jeżdżę już dobrych parę lat, ale wciąż mi jest mało i wiem, że mogę sporo się jeszcze nauczyć.

Do pierwszych wiosennych startów pozostało sporo czasu, ale Patryk Stosz jest obecnie w trakcie sezonu przełajowego:

Kilka lat temu było to dla mnie normą, że startowałem w przełajach. Potem  zaprzestałem i teraz wróciłem do starych, dobrych czasów. Brakowało mi takiej szybkiej, ekstremalnej jazdy. Mam takie ciche, małe marzenie, że może uda mi się zdobyć medal przełajowych mistrzostw Polski

– podsumowuje Stosz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments