fot. CCC Team

Greg Van Avermaet zakończył sezon 2019 na czele klasyfikacji Wyścigów Jednodniowych UCI World Ranking, potwierdzając w ten sposób swoją niezwykle równą formę przez cały rok.

Van Avermaet zgromadził w 15 wyścigach 2350 punktów, na które składa się m.in. zwycięstwo w Grand Prix Cycliste de Montreal i cztery inne lokaty na podium w wyścigach jednodniowych WorldTour.

O tym sukcesie, w pierwszym roku istnienia rankingu, opowiada Dyrektor Generalny CCC Team, Jim Ochowicz.

“Greg Van Avermaet jest jednym z najlepszych i najrówniej jeżdżących kolarzy klasycznych na świecie i zwycięstwo w tym ranking to potwierdza. Greg to walczak i zawsze, gdy staje na starcie to myśli o walce do samej mety. Co prawda nie wygrał on w tym roku żadnego z wielkich wiosennych wyścigów, ale za każdym razem był w czołówce i dzięki temu sięgnął po zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji imprez jednodniowych, pokonując zawodników, którzy triumfowali częściej”

– powiedział Ochowicz.

“Wygrana w Montrealu była bardzo ważna dla Grega, dla zespołu i naszych sponsorów, ale łatwo zapomnieć o pozostałych wynikach, gdy nie staje się na najwyższym stopniu podium. Był przecież drugi w Omloop Het Nieuwsblad i Clasica Ciclista San Sebastian, a także trzeci w E3 BinckBank Classic i Grand Prix Cycliste de Quebec.”

Van Avermaet zakończył sezon z przewagą 276 punktów nad Alexanderem Kristoffem (UAE Team Emirates) i 503 punktów nad Julianem Alaphilippe (Deceuninck – Quick-Step).

“Zawsze mówiłem, że nie jestem kolarzem, który wygrywa 20 wyścigów w roku, ale regularnie przyjeżdżam w czołówce i od czasu do czasu sięgam po zwycięstwa. W tym roku nie udało się triumfować w dużym klasyku i jestem tym faktem zawiedziony, ale to są naprawdę wymagające wyścigi i mocne nogi nie wystarczą, by sięgnąć tam po wygraną. Wszystko tego dnia musi ułożyć się po twojej myśli i szczęście również musi stać po twojej stronie. Uważam, że jeśli triumfowałbym w jednym z Klasyków, cały sezon wyglądałby inaczej. Z tego powodu tak bardzo cieszy zwycięstwo w Montrealu. Wcześniej, kilka razy byłem bliski wygranej, więc dobrze było sobie przypomnieć, że dalej potrafię wygrywać”

– tłumaczy Van Avermaet.

“Cieszę się, że kończę sezon na czele klasyfikacji Wyścigów Jednodniowych UCI World Ranking. Sukces ten pokazuje jakim jestem kolarzem oraz to, że stać mnie na walkę w większości jednodniówek. Jestem zmotywowany, by podtrzymać taką równą formę w 2020 i by zamienić kilka miejsc na podium na zwycięstwa.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments