Zwycięstwem Daniela McLaya (EF Education First) zakończył się drugi etap Tour of Guangxi. Liderem został drugi na mecie Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).
Drugi odcinek ostatniego wyścigu World Tour w tym sezonie był więcej niż płaski. Kolarze mieli do pokonania ponad 150 kilometrów prowadzących przez środek dżungli nad oceanem Indyjskim. O zwycięstwo powalczyć więc mieli sprinterzy.
Od samego początku sytuacja układała się idealnie dla najszybszych kolarzy w peletonie. Praktycznie zaraz po starcie od grupy oderwała się ucieczka w składzie Jerome Cousin (Total Direct Energie), Laurens De Vreese (Astana) i Sep Vanmarcke (EF Education First). Trio szybko zyskało ponad 2 minuty przewagi, a sytuację w peletonie kontrolowały ekipy UAE Team Emirates i BORA – hansgrohe.
W pierwszej fazie ścigania sytuacja praktycznie się nie zmieniała. Różnica utrzymywała się wciąż w granicach 2 minut, co pokazywało, że grupa zasadnicza nie zamierza dziś pozwalać na wielkie harce. Tym samym było prawie pewne, że o zwycięstwie etapowym zadecyduje sprint.
Na rundach w Qinzhou sytuacja, zgodnie z przewidywaniami, nie zmieniała się wiele. Peleton prowadzony przez ekipy UAE Team Emirates i BORA – hansgrohe pomału się zbliżał, mając około 1,5 minuty straty na 20 kilometrów przed metą.
Około 7 kilometrów przed metą ucieczka była już praktycznie doścignięta. Ta sytuacja nie spodobała się Sepowi Vanmarcke, który spróbował jeszcze jednej, solowej akcji, którą peleton zakończył 3 kilometry przed metą.
O wszystkim zadecydował więc finisz z peletonu. W nim najlepszy okazał się Daniel McLay (EF Education First), który pokonał Pascala Ackermanna (BORA – hansgrohe), czyli nowego lidera wyścigu oraz Matteo Trentina (Mitchelton-Scott).
Wyniki drugiego etapu:
1 | Daniel McLay (GBr) EF Education First | 3:45:04 |
2 | Pascal Ackermann (Ger) Bora – Hansgrohe | |
3 | Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott | |
4 | Jonas Koch (Ger) CCC Team | |
5 | Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team | |
6 | Jakub Mareczko (Ita) CCC Team | |
7 | Timothy Dupont (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | |
8 | Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates | |
9 | John Degenkolb (Ger) Trek – Segafredo | |
10 | Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy | |
11 | Max Kanter (Ger) Team Sunweb | |
12 | Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates | |
13 | Itamar Einhorn (Isr) Israel Cycling Academy | |
14 | Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma | |
15 | Christopher Lawless (GBr) Team Ineos | |
16 | Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick – Step | |
17 | Moreno Hofland (Ned) EF Education First | |
18 | Julius Van Den Berg (Ned) EF Education First | |
19 | Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal | |
20 | Kamil Gradek (Pol) CCC Team | |
21 | R�diger Selig (Ger) Bora – Hansgrohe | |
22 | Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | |
23 | Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data | |
24 | Ben Swift (GBr) Team Ineos | |
25 | Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Ineos | |
26 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick – Step | |
27 | Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data | |
28 | Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team | |
29 | Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates | |
30 | Remi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick – Step | |
31 | Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie | |
32 | Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin | |
33 | Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin | |
34 | Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal | |
35 | Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal | |
36 | Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team | |
37 | Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida | |
38 | Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal | |
39 | Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy | |
40 | Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb | |
41 | Loic Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | |
42 | Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team | |
43 | Johannes Frohlinger (Ger) Team Sunweb | |
44 | Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data | |
45 | Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie | |
46 | Gino Mader (Swi) Team Dimension Data | |
47 | Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First | |
48 | Stefan De Bod (RSA) Team Dimension Data | |
49 | Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma | |
50 | Leonardo Basso (Ita) Team Ineos | |
51 | Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team | |
52 | Tom Devriendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | |
53 | Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data | |
54 | Rein Taaramae (Est) Total Direct Energie | |
55 | Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal | |
56 | Josef Cerny (Cze) CCC Team | |
57 | Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo | |
58 | Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie | |
59 | Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb | |
60 | Davide Villella (Ita) Astana Pro Team | |
61 | Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team | |
62 | Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott | |
63 | Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy | |
64 | Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team | |
65 | Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma | |
66 | Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick – Step | |
67 | Enric Mas Nicolau (Spa) Deceuninck – Quick – Step | |
68 | Felix Grossschartner (Aut) Bora – Hansgrohe | |
69 | Maximilian Schachmann (Ger) Bora – Hansgrohe | |
70 | Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team | |
71 | Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick – Step | |
72 | Matteo Badilatti (Swi) Israel Cycling Academy | |
73 | Andrea Garosio (Ita) Bahrain – Merida | |
74 | Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Ineos | |
75 | Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal | |
76 | Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie | |
77 | Diego Rosa (Ita) Team Ineos | |
78 | Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates | |
79 | Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo | |
80 | Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie | |
81 | Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team | |
82 | Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo | |
83 | Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott | |
84 | Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal | |
85 | Simon Spilak (Slo) Team Katusha Alpecin | |
86 | Enrico Gasparotto (Swi) Team Dimension Data | |
87 | Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo | |
88 | Marcel Sieberg (Ger) Bahrain – Merida | |
89 | Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team | |
90 | Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida | |
91 | Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida | |
92 | David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Ineos | |
93 | Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin | |
94 | Mikkel Frolich Honore (Den) Deceuninck – Quick – Step | |
95 | Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida | |
96 | Tejay Van Garderen (USA) EF Education First | |
97 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma | |
98 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin | |
99 | Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie | |
100 | Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo | |
101 | Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb | |
102 | Hugh John Carthy (GBr) EF Education First | |
103 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Katusha Alpecin | |
104 | Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | |
105 | Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First | |
106 | Florian Stork (Ger) Team Sunweb | |
107 | Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott | |
108 | Phil Bauhaus (Ger) Bahrain – Merida | |
109 | Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo | 0:00:12 |
110 | Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy | 0:00:20 |
111 | Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | 0:00:21 |
112 | Taco Van Der Hoorn (Ned) Team Jumbo – Visma | 0:00:24 |
113 | Edoardo Affini (Ita) Mitchelton – Scott | 0:00:30 |
114 | Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa) CCC Team | 0:00:31 |
115 | Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott | 0:00:32 |
116 | Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates | 0:00:34 |
117 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora – Hansgrohe | |
118 | Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy | 0:01:39 |
119 | Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates | 0:02:25 |
120 | Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates | |
121 | Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe | 0:03:31 |
DNF | Harry Tanfield (GBr) Team Katusha Alpecin |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1 | Pascal Ackermann (Ger) Bora – Hansgrohe | 6:38:34 |
2 | Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates | 0:00:02 |
3 | Daniel McLay (GBr) EF Education First | |
4 | Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott | 0:00:04 |
5 | Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie | 0:00:06 |
6 | Josef Cerny (Cze) CCC Team | 0:00:08 |
7 | Mikkel Frolich Honore (Den) Deceuninck – Quick – Step | |
8 | Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team | 0:00:09 |
9 | Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First | |
10 | Jakub Mareczko (Ita) CCC Team | 0:00:12 |
11 | Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team | |
12 | Max Kanter (Ger) Team Sunweb | |
13 | Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy | |
14 | Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick – Step | |
15 | Itamar Einhorn (Isr) Israel Cycling Academy | |
16 | Timothy Dupont (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | |
17 | Christopher Lawless (GBr) Team Ineos | |
18 | Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma | |
19 | Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | |
20 | Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal | |
21 | Moreno Hofland (Ned) EF Education First | |
22 | Ben Swift (GBr) Team Ineos | |
23 | Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data | |
24 | Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team | |
25 | Jonas Koch (Ger) CCC Team | |
26 | Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin | |
27 | Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team | |
28 | Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data | |
29 | Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Ineos | |
30 | Kamil Gradek (Pol) CCC Team | |
31 | Remi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick – Step | |
32 | Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie | |
33 | Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin | |
34 | Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida | |
35 | Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb | |
36 | Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb | |
37 | John Degenkolb (Ger) Trek – Segafredo | |
38 | Rudiger Selig (Ger) Bora – Hansgrohe | |
39 | Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates | |
40 | Gino Mader (Swi) Team Dimension Data | |
41 | Loic Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | |
42 | Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie | |
43 | Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data | |
44 | Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team | |
45 | Stefan De Bod (RSA) Team Dimension Data | |
46 | Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal | |
47 | Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First | |
48 | Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal | |
49 | Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo | |
50 | Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data | |
51 | Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team | |
52 | Rein Taaramae (Est) Total Direct Energie | |
53 | Phil Bauhaus (Ger) Bahrain – Merida | |
54 | Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo | |
55 | Felix Grossschartner (Aut) Bora – Hansgrohe | |
56 | Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates | |
57 | Davide Villella (Ita) Astana Pro Team | |
58 | Maximilian Schachmann (Ger) Bora – Hansgrohe | |
59 | Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal | |
60 | Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott | |
61 | Julius Van Den Berg (Ned) EF Education First | |
62 | Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team | |
63 | Enric Mas Nicolau (Spa) Deceuninck – Quick – Step | |
64 | Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal | |
65 | Tomasz Marczynńki (Pol) Lotto Soudal | |
66 | Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma | |
67 | Andrea Garosio (Ita) Bahrain – Merida | |
68 | Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott | |
69 | Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick – Step | |
70 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma | |
71 | Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma | |
72 | Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Ineos | |
73 | Johannes Frohlinger (Ger) Team Sunweb | |
74 | Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team | |
75 | Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick – Step | |
76 | Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates | |
77 | Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie | |
78 | Leonardo Basso (Ita) Team Ineos | |
79 | Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy | |
80 | Matteo Badilatti (Swi) Israel Cycling Academy | |
81 | David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Ineos | |
82 | Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team | |
83 | Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo | |
84 | Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott | |
85 | Diego Rosa (Ita) Team Ineos | |
86 | Enrico Gasparotto (Swi) Team Dimension Data | |
87 | Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal | |
88 | Simon Spilak (Slo) Team Katusha Alpecin | |
89 | Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida | |
90 | Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo | |
91 | Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie | |
92 | Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida | |
93 | Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin | |
94 | Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida | |
95 | Tejay Van Garderen (USA) EF Education First | |
96 | Marcel Sieberg (Ger) Bahrain – Merida | |
97 | Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team | |
98 | Hugh John Carthy (GBr) EF Education First | |
99 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Katusha Alpecin | |
100 | Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie | |
101 | Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | |
102 | Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo | 0:00:20 |
103 | Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb | 0:00:31 |
104 | Florian Stork (Ger) Team Sunweb | |
105 | Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy | 0:00:32 |
106 | Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb | 0:00:33 |
107 | Taco Van Der Hoorn (Ned) Team Jumbo – Visma | 0:00:36 |
108 | Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo | 0:00:41 |
109 | Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa) CCC Team | 0:00:43 |
110 | Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates | 0:00:46 |
111 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick – Step | 0:00:54 |
112 | Edoardo Affini (Ita) Mitchelton – Scott | 0:01:19 |
113 | Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott | 0:01:21 |
114 | Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin | 0:01:51 |
115 | Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates | 0:02:37 |
116 | Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates | |
117 | Tom Devriendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team | 0:03:01 |
118 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora – Hansgrohe | 0:04:46 |
119 | Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy | 0:05:59 |
120 | Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy | 0:10:04 |
121 | Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe | 0:11:56 |