Foto: Gree-Tour of Guangxi

Zwycięstwem Daniela McLaya (EF Education First) zakończył się drugi etap Tour of Guangxi. Liderem został drugi na mecie Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).

Drugi odcinek ostatniego wyścigu World Tour w tym sezonie był więcej niż płaski. Kolarze mieli do pokonania ponad 150 kilometrów prowadzących przez środek dżungli nad oceanem Indyjskim. O zwycięstwo powalczyć więc mieli sprinterzy.

Od samego początku sytuacja układała się idealnie dla najszybszych kolarzy w peletonie. Praktycznie zaraz po starcie od grupy oderwała się ucieczka w składzie Jerome Cousin (Total Direct Energie), Laurens De Vreese (Astana) i Sep Vanmarcke (EF Education First). Trio szybko zyskało ponad 2 minuty przewagi, a sytuację w peletonie kontrolowały ekipy UAE Team Emirates i BORA – hansgrohe.

W pierwszej fazie ścigania sytuacja praktycznie się nie zmieniała. Różnica utrzymywała się wciąż w granicach 2 minut, co pokazywało, że grupa zasadnicza nie zamierza dziś pozwalać na wielkie harce. Tym samym było prawie pewne, że o zwycięstwie etapowym zadecyduje sprint.

Na rundach w Qinzhou sytuacja, zgodnie z przewidywaniami, nie zmieniała się wiele. Peleton prowadzony przez ekipy UAE Team Emirates i BORA – hansgrohe pomału się zbliżał, mając około 1,5 minuty straty na 20 kilometrów przed metą.

Około 7 kilometrów przed metą ucieczka była już praktycznie doścignięta. Ta sytuacja nie spodobała się Sepowi Vanmarcke, który spróbował jeszcze jednej, solowej akcji, którą peleton zakończył 3 kilometry przed metą.

O wszystkim zadecydował więc finisz z peletonu. W nim najlepszy okazał się Daniel McLay (EF Education First), który pokonał Pascala Ackermanna (BORA – hansgrohe), czyli nowego lidera wyścigu oraz Matteo Trentina (Mitchelton-Scott).

Wyniki drugiego etapu:

1 Daniel McLay (GBr) EF Education First 3:45:04
2 Pascal Ackermann (Ger) Bora – Hansgrohe
3 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott
4 Jonas Koch (Ger) CCC Team
5 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team
6 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team
7 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
8 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
9 John Degenkolb (Ger) Trek – Segafredo
10 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy
11 Max Kanter (Ger) Team Sunweb
12 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
13 Itamar Einhorn (Isr) Israel Cycling Academy
14 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma
15 Christopher Lawless (GBr) Team Ineos
16 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick – Step
17 Moreno Hofland (Ned) EF Education First
18 Julius Van Den Berg (Ned) EF Education First
19 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
20 Kamil Gradek (Pol) CCC Team
21 R�diger Selig (Ger) Bora – Hansgrohe
22 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
23 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data
24 Ben Swift (GBr) Team Ineos
25 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Ineos
26 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick – Step
27 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data
28 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team
29 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
30 Remi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick – Step
31 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie
32 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin
33 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin
34 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
35 Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal
36 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team
37 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida
38 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
39 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
40 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
41 Loic Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
42 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team
43 Johannes Frohlinger (Ger) Team Sunweb
44 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data
45 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie
46 Gino Mader (Swi) Team Dimension Data
47 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First
48 Stefan De Bod (RSA) Team Dimension Data
49 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma
50 Leonardo Basso (Ita) Team Ineos
51 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
52 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
53 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data
54 Rein Taaramae (Est) Total Direct Energie
55 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
56 Josef Cerny (Cze) CCC Team
57 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo
58 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie
59 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
60 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
61 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team
62 Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott
63 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
64 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team
65 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma
66 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick – Step
67 Enric Mas Nicolau (Spa) Deceuninck – Quick – Step
68 Felix Grossschartner (Aut) Bora – Hansgrohe
69 Maximilian Schachmann (Ger) Bora – Hansgrohe
70 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
71 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick – Step
72 Matteo Badilatti (Swi) Israel Cycling Academy
73 Andrea Garosio (Ita) Bahrain – Merida
74 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Ineos
75 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
76 Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie
77 Diego Rosa (Ita) Team Ineos
78 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
79 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo
80 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie
81 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team
82 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo
83 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott
84 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal
85 Simon Spilak (Slo) Team Katusha Alpecin
86 Enrico Gasparotto (Swi) Team Dimension Data
87 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo
88 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain – Merida
89 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
90 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida
91 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida
92 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Ineos
93 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin
94 Mikkel Frolich Honore (Den) Deceuninck – Quick – Step
95 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida
96 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
97 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma
98 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin
99 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie
100 Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo
101 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
102 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First
103 Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Katusha Alpecin
104 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
105 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First
106 Florian Stork (Ger) Team Sunweb
107 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott
108 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain – Merida
109 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:00:12
110 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:00:20
111 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:21
112 Taco Van Der Hoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:24
113 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:30
114 Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa) CCC Team 0:00:31
115 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:32
116 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:00:34
117 Michael Schwarzmann (Ger) Bora – Hansgrohe
118 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:01:39
119 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:02:25
120 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
121 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:03:31
DNF Harry Tanfield (GBr) Team Katusha Alpecin

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Pascal Ackermann (Ger) Bora – Hansgrohe 6:38:34
2 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:00:02
3 Daniel McLay (GBr) EF Education First
4 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:00:04
5 Jerome Cousin (Fra) Total Direct Energie 0:00:06
6 Josef Cerny (Cze) CCC Team 0:00:08
7 Mikkel Frolich Honore (Den) Deceuninck – Quick – Step
8 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:00:09
9 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First
10 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:00:12
11 Davide Ballerini (Ita) Astana Pro Team
12 Max Kanter (Ger) Team Sunweb
13 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy
14 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick – Step
15 Itamar Einhorn (Isr) Israel Cycling Academy
16 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
17 Christopher Lawless (GBr) Team Ineos
18 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma
19 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
20 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
21 Moreno Hofland (Ned) EF Education First
22 Ben Swift (GBr) Team Ineos
23 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data
24 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team
25 Jonas Koch (Ger) CCC Team
26 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin
27 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team
28 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data
29 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Team Ineos
30 Kamil Gradek (Pol) CCC Team
31 Remi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick – Step
32 Lilian Calmejane (Fra) Total Direct Energie
33 Steff Cras (Bel) Team Katusha Alpecin
34 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida
35 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
36 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
37 John Degenkolb (Ger) Trek – Segafredo
38 Rudiger Selig (Ger) Bora – Hansgrohe
39 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
40 Gino Mader (Swi) Team Dimension Data
41 Loic Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
42 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie
43 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data
44 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team
45 Stefan De Bod (RSA) Team Dimension Data
46 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
47 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Education First
48 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
49 Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo
50 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data
51 Gijs Van Hoecke (Bel) CCC Team
52 Rein Taaramae (Est) Total Direct Energie
53 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain – Merida
54 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo
55 Felix Grossschartner (Aut) Bora – Hansgrohe
56 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
57 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
58 Maximilian Schachmann (Ger) Bora – Hansgrohe
59 Rasmus Byriel Iversen (Den) Lotto Soudal
60 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott
61 Julius Van Den Berg (Ned) EF Education First
62 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) CCC Team
63 Enric Mas Nicolau (Spa) Deceuninck – Quick – Step
64 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
65 Tomasz Marczynńki (Pol) Lotto Soudal
66 Antwan Tolhoek (Ned) Team Jumbo – Visma
67 Andrea Garosio (Ita) Bahrain – Merida
68 Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott
69 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick – Step
70 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Jumbo – Visma
71 Floris De Tier (Bel) Team Jumbo – Visma
72 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Ineos
73 Johannes Frohlinger (Ger) Team Sunweb
74 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty – Gobert Cycling Team
75 Petr Vakoc (Cze) Deceuninck – Quick – Step
76 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
77 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie
78 Leonardo Basso (Ita) Team Ineos
79 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
80 Matteo Badilatti (Swi) Israel Cycling Academy
81 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Ineos
82 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team
83 Jacopo Mosca (Ita) Trek – Segafredo
84 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton – Scott
85 Diego Rosa (Ita) Team Ineos
86 Enrico Gasparotto (Swi) Team Dimension Data
87 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal
88 Simon Spilak (Slo) Team Katusha Alpecin
89 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida
90 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo
91 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie
92 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida
93 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha Alpecin
94 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida
95 Tejay Van Garderen (USA) EF Education First
96 Marcel Sieberg (Ger) Bahrain – Merida
97 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
98 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First
99 Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Katusha Alpecin
100 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie
101 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
102 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:00:20
103 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb 0:00:31
104 Florian Stork (Ger) Team Sunweb
105 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:00:32
106 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:33
107 Taco Van Der Hoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:36
108 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:00:41
109 Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa) CCC Team 0:00:43
110 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:00:46
111 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick – Step 0:00:54
112 Edoardo Affini (Ita) Mitchelton – Scott 0:01:19
113 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:21
114 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:01:51
115 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:02:37
116 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
117 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:03:01
118 Michael Schwarzmann (Ger) Bora – Hansgrohe 0:04:46
119 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:05:59
120 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:10:04
121 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:11:56