Ekipa Lotto Soudal podała swój skład na wyścig w Chinach. O wysokie lokaty mają powalczyć Tomasz Marczyński i Carl Fredrik Hagen.

Wyścig Tour of Guangxi rozpocznie się 17. października, a kolarze będą mieli do pokonania sześć etapów. W 2017 roku impreza padła łupem Tima Wellensa, który tym razem nie pojawi się w Chinach.

Drużyna Lotto Soudal celuje przede wszystkim w klasyfikację generalną, która powinna rozstrzygnąć na czwartym etapie. Tam mają powalczyć przede wszystkim Tomasz Marczyński i Carl Fredrik Hagen.

Trzeba się przygotować na trochę inne ściganie niż w Europie. Na papierze trasa wygląda na trudniejszą, niż w roku ubiegłym. Wszystko powinno się rozstrzygnąć na podjeździe w Nongla. O nasz dobry wynik powinni się postarać Marczyński i Hagen. Polak ma za sobą dobre wyścigi we Włoszech, a Norweg świetnie jechał podczas hiszpańskiej Vuelty. Dla Victora Campenaertsa będzie to ostatni występ w naszych barwach

– mówi o celach ekipy dyrektor sportowy Mario Aerts.

Skład Lotto Soudal na Tour of Guangxi 2019: Victor Campenaerts, Carl Fredrik Hagen, Adam Hansen, Rasmus Byriel Iversen, Frederik Frison, Tomasz Marczyński i Brian Van Goethem.