Ekipa Sunweb poinformowała, że podpisała trzyletni kontrakt z młodym, zdolnym Belgiem.

19-letni Ilan Van Wilder po bardzo mocnym ostatnim roku w juniorach z przytupem wszedł na kolarskie salony jako młodzieżowiec. Świetnie radził sobie w jednodniowych Ronde van Vlaanderen i Liége-Bastogne-Liége, gdzie plasował się w TOP 15. Wywalczył także brązowy medal mistrzostw kraju w jeździe indywidualnej na czas.

Swoją świetną dyspozycję potwierdzał jeszcze kilkakrotnie. Był trzeci w generalce prestiżowego Tour de l’Avenir i takie samo miejsce zajął w pierwszej edycji polskiego Orlen Nations Grand Prix. Wygrał także ciężki etap na Course de la Paix Grand Prix Priessnitz spa, czyli Wyścigu Pokoju dla orlików. Nic więc dziwnego, że był bardzo pożądanym kolarzem na rynku transferowym. Wielu myślało, że będzie jeździł w dorosłym Lotto Soudal, ale jednak od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Team Sunweb.

Nie mogę się już doczekać następnego sezonu i jazdy w Team Sunweb. Bardzo podoba mi się perspektywa długofalowego rozwoju. Mam nadzieję nauczyć się jak najwięcej i rozwinąć swoje umiejętności w różnych specjalnościach. Bardzo dziękuję Lotto Soudal za możliwości, które mi dali w ostatnich latach

– powiedział młody Belg po podpisaniu trzyletniej umowy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments