fot. DvhN

Mitchelton-Scott za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o swoim kolejnym transferze. Do australijskiej grupy z WNT-Rotor Pro Cycling przyjdzie Janneke Ensing.

To trzeci transfer grupy Mitchelton-Scott podczas trwającego okienka. Wcześniej do australijskiego zespołu dołączyły Sofie de Vuyst i Jessica Roberts. W składzie na przyszły sezon jest także mistrzyni świata, Annemiek van Vleuten.

33-letnia Ensing w tym sezonie jeździła w Team Sunweb oraz WNT-Rotor Pro Cycling. Holenderka po raz kolejny w krótkim odstępie czasu zmieni otoczenie. Jej najlepszym osiągnięciem w tym roku jest 2. pozycja na Donostia San Sebastian Klasikoa. Rok temu triumfowała w Le Samyn des Dames. W ostatnich latach związana była m.in. z Ale Cipollini, Parkhotel Valkenburg i Boels Dolmans Team.

Jestem szczęśliwy, że mogę dołączyć do jednego z najlepszych zespołów na świecie. Podoba mi się jazda Mitchelton-Scott. Zespół ten ma zawsze plan i wszyscy ciężką pracują, żeby go zrealizować. Podoba mi się też to, że wiele zawodniczek dostaje szansę. Widziałam z zewnątrz dobrą atmosferę panującą w zespole. Myślę, że mogę dodatkowo na nią jeszcze wpłynąć. Mam pozytywne nastawienie i chcę to zaszczepić w ekipie. Sezon 2019 jest bardzo dobry dla grupy i Annemiek van Vleuten. Każdy zespół stawia sobie jednak kolejne cele. Myślę, że możemy zrobić kolejny krok naprzód. Zapewniam, że pomogę drużynie w trudnych wyścigach

– przyznała Janneke Ensing dla oficjalnej strony internetowej Mitchelton-Scott.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments