Zwycięstwem Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg) zakończyła się 6. edycja Giro dell’Emilia kobiet. Holenderka wyprzedziła Elisę Longo Borghini i Nikolę Noskovą.

Trasa dookoła Bolonii liczyła niecałe 100 kilometrów. W większości była płaska, ale na zakończenie zawodniczki czekał podjazd na wzniesienie św. Łukasza.

W wyścigu wystartowała tylko jedna Polka. Była to Anna Plichta z Trek-Segafredo. W ostatniej chwili wycofała się Annemiek van Vleuten, która tydzień temu została mistrzynią świata.

Losy wyścigu rozstrzygnęły się na finałowym podjeździe San Luca. Najszybsza okazała się Demi Vollering. To największy sukces w karierze 22-letniej zawodniczki Parkhotel Valkenburg.

Drugie miejsce zajęła Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo), a trzecia była Nikola Noskova (Bigla Pro Cycling).

Wyniki:

1 Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg)
2 Elisa Longo Borghini (Trek Segafredo)
3 Nikola Noskova (Bigla)
4 Rasa Leleivyte (Aromitalia Basso Bikes)
5 Liane Lippert (Team Sunweb)
6 Soraya Paladin (Alè Cipollini)
7 Eugenia Bujak (BTC City Lubiana)
8 Yevgeniya Vysotska (Servetto Piumate)
9 Eider Merino Cortazar (Spanien)
10 Arlenis Sierra (Astana Women)

Poprzedni artykułCRO Race 2019: Adam Yates wygrał królewski etap i objął pozycję lidera