fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Kamil Gradek pokazał się z bardzo dobrej strony w sezonie 2019, co zaowocowało przedłużeniem kontraktu z CCC Team i będzie on reprezentował polską ekipę również w 2020 roku.

Gradek pełnił kluczową rolę pomocnika w zespole CCC Team na klasyki i potwierdził w nich swój potencjał, powiedział dyrektor generalny, Jim Ochowicz.

W pierwszym roku z nami, na najwyższym poziomie rywalizacji, Kamil udowodnił, że stać go na wiele w wyścigach brukowych, takich jak Kuurne-Bruxelles-Kuurne, E3 BinckBank Classic, Ronde van Vlaanderen, czy też Paris – Roubaix. Wspierał tam naszego lidera, Grega Van Avermaeta i pokazał, że taki styl ścigania mu odpowiada. Uważam, że w kolejnym roku w naszej drużynie nadal będzie robił postępy

– tłumaczy Ochowicz.

Kamil pokazał również, że potrafi dobrze jeździć na czas, zajmując drugie miejsce w mistrzostwach Polski. Był również czwarty w czasówce, pierwszego dnia Tour de Slovaquie i za kilka dni wystartuje w mistrzostwach świata w tej konkurencji. Wyniki te uzyskał w wyścigach o mocnej obsadzie, więc myślę, że warto, by dalej rozwijał się w tym kierunku

– dodaje.

Gradek nie może się doczekać kolejnego roku spędzonego w polskiej grupie:

Jestem bardzo podekscytowany, że przedłużyłem kontrakt z CCC Team. Ten rok w ekipie WorldTour zaprocentował i myślę, że zrobiłem w nim spory progres. Cieszę się, że moje starania zostały docenione przez kierownictwo zespołu i na pewno zmotywuje mnie to do jeszcze cięższej pracy.

Myślę, że ten sezon był dla mnie i dla ekipy udany i chciałbym podziękować drużynie za zaufanie. Moim celem jest to, by być ważną częścią zespołu na wiosenne klasyki, rozgrywane na brukach, w ciężkim terenie, gdzie czuję się najlepiej i by pomagać liderom, takim jak Greg Van Avermaet. W tym roku, podczas mistrzostw Polski i Tour de Slovaquie, pokazałem też, że stać mnie na dobry wynik w jeździe indywidualnej na czas. To również jeden z moich osobistych celów, by rozwijać się w tej specjalności i być jeszcze lepszym czasowcem.

Jestem tutaj, żeby pomagać liderom i zawsze czuję dużą satysfakcję, gdy mogę dla nich pracować i być częścią zwycięskiego zespołu. W kolejnym roku chciałbym to kontynuować i pokazywać się z jak najlepszej strony.