fot. GP Isbergues

Drużyna Trek-Segafredo podtrzymała w niedzielę dobrą passę po wyścigu Primus Classic i ustrzeliła dublet w wyścigu Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais 2019 – zwycięstwo odniósł Mads Pedersen, a drugi był John Degenkolb. 

Francuski wyścig jednodniowy kategorii 1.1 prowadził wokół miejscowości Isbergues i liczył 197,3 km. Na trasie znajdowało się kilka podjazdów, a w końcówce kolarze ścigali się na rundach.

Rywalizację we Francji utrudniał padający deszcz, a co za tym idzie śliskie drogi. Chociaż te zagrały w końcówce na korzyść Madsa Pedersena.

Do ucieczki dnia zabrał się właśnie Mads Pedersen, a wraz z nim czterech innych zawodników. Harcownicy nie wyrobili sobie przewagi większej niż cztery minuty, a pomimo to Pedersenowi udało się zaatakować na ostatnim okrążeniu i utrzymać przewagę do mety.

Drużyna Trek-Segafredo zastosowała podobną taktykę, co poprzedniego w Primus Classic, pozwalając walecznym kolarzom zaatakować, a sprinterowi czekać na ewentualny finisz. Tak też stało się w niedzielę we Francji, gdzie triumfował Duńczyk, a w sprincie z peletonu najszybszy okazał się John Degenkolb.

– Najciężej jechało mi się od sześciu do dwóch kilometrów przed metą, ponieważ wiał wtedy silny czołowy wiatr. Udało mi się jednak utrzymać przed peletonem i to bardzo miło, że drugi dzień z rzędu świetnie pojechaliśmy jako drużyna. To był dla nas bardzo dobry weekend i nie możemy być bardziej szczęśliwi. Kolejnym startem będą MŚ

– powiedział Mads Pedersen.

Wyniki:

1 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo 125 75 4:41:58
2 DEGENKOLB John Trek – Segafredo 85 55 0:38
3 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 70 40 ,,
4 VERMEULEN Emiel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 60 32 ,,
5 COQUARD Bryan Vital Concept – B&B Hotels 50 28 ,,
6 KONYCHEV Alexander Team Dimension Data 40 24 ,,
7 VALLÉE Boris Wanty – Gobert Cycling Team 35 20 ,,
8 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 30 18 ,,
9 ŠIŠKEVIČIUS Evaldas Delko Marseille Provence 25 16 ,,
10 GODON Dorian AG2R La Mondiale 20 14 ,,
11 LIVYNS Arjen Roompot – Charles 15 12 ,,
12 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale 10 10 ,,
13 BARBIER Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 5 8 ,,
14 DE BACKER Bert Vital Concept – B&B Hotels 5 7 ,,
15 ARISTI Mikel Euskadi Basque Country – Murias 5 6 ,,
16 BEPPU Fumiyuki Trek – Segafredo 3 5 ,,
17 LOUVEL Matis France 3 4 ,,
18 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic 3 3 ,,
19 DE VOS Adam Rally UHC Cycling 3 2 ,,
20 VERMOTE Julien Team Dimension Data 3 1 ,,
21 LE GAC Olivier Groupama – FDJ 3 ,,
22 TRARIEUX Julien Delko Marseille Provence 3 ,,
23 PEYSKENS Dimitri Wallonie-Bruxelles 3 ,,
24 PETIT Adrien Team Total Direct Energie 3 ,,
25 GUGLIELMI Simon France 3 ,,
26 HOLLENSTEIN Reto Team Katusha Alpecin ,,
27 BONNET William Groupama – FDJ ,,
28 GOUAULT Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
29 FERRON Valentin France ,,
30 KREDER Wesley Wanty – Gobert Cycling Team 0:46
31 VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits ,,
32 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie ,,
33 DE KORT Koen Trek – Segafredo 0:52
34 MASSON Christophe Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole 0:53
35 LEROUX Samuel Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
36 GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale 0:57
37 MAGNER Ty Rally UHC Cycling 1:10
38 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits 1:39
39 TOUZE Damien Cofidis, Solutions Crédits 2:20
40 BIERMANS Jenthe Team Katusha Alpecin 2:55
41 FORTIN Filippo Cofidis, Solutions Crédits 4:11
42 FRAME Alex Trek – Segafredo 4:30
43 BOUWMANS Dylan Team Katusha Alpecin 7:27
44 DELACROIX Theo France 9:11
45 COTÉ Pier-André Rally UHC Cycling ,,
46 ARERUYA Joseph Delko Marseille Provence ,,
47 BARRENETXEA Ander Euskadi Basque Country – Murias ,,
48 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale 10:09
49 JAKIN Alo St Michel – Auber93 ,,
50 PAILLOT Yoann St Michel – Auber93 ,,
DNF IDJOUADIENE Pierre Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole
DNF RIVIÈRE David Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF VAN MELSEN Kevin Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF BOUDAT Thomas Team Total Direct Energie ,,
DNF TEGGART Matthew EvoPro Racing ,,
DNF VLIEGEN Loïc Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo ,,
DNF MURPHY John Rally UHC Cycling ,,
DNF THOMSON Jay Robert Team Dimension Data ,,
DNF O’MAHONY Daragh EvoPro Racing ,,
DNF MORICE Julien Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF RIESEBEEK Oscar Roompot – Charles ,,
DNF RUSSO Clément Team Arkéa Samsic ,,
DNF INTXAUSTI Beñat Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF VINCENT Léo Groupama – FDJ ,,
DNF DEBEAUMARCHÉ Nicolas France ,,
DNF MAURELET Flavien St Michel – Auber93 ,,
DNF JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data ,,
DNF VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Charles ,,
DNF DE DECKER Alfdan Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF SWEENY Harry EvoPro Racing ,,
DNF REZA Kévin Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF REINDERS Elmar Roompot – Charles ,,
DNF STRAKHOV Dmitry Team Katusha Alpecin ,,
DNF MURPHY Kyle Rally UHC Cycling ,,
DNF JERMAN Žiga Groupama – FDJ ,,
DNF VAN DER LIJKE Nick Roompot – Charles ,,
DNF MUELA Albert EvoPro Racing ,,
DNF MORTIER Julien Wallonie-Bruxelles ,,
DNF NAULEAU Bryan Team Total Direct Energie ,,
DNF BRAVO Garikoitz Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF DELAGE Mickaël Groupama – FDJ ,,
DNF PAQUOT Tom Wallonie-Bruxelles ,,
DNF VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale ,,
DNF TAMINIAUX Lionel Wallonie-Bruxelles ,,
DNF DUCHESNE Antoine Groupama – FDJ ,,
DNF BERNARD Enzo Team Total Direct Energie ,,
DNF MALDONADO Anthony St Michel – Auber93 ,,
DNF SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF NIZZOLO Giacomo Team Dimension Data ,,
DNF GONÇALVES José Team Katusha Alpecin ,,
DNF DEGAND Thomas Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF DAL-CIN Matteo Rally UHC Cycling ,,
DNF ORONTE Emerson Rally UHC Cycling ,,
DNF BOECKMANS Kris Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF NÕMMELA Aksel Wallonie-Bruxelles ,,
DNF LEDANOIS Kévin Team Arkéa Samsic ,,
DNF BERRADE Urko Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF LE CUNFF Kévin St Michel – Auber93 ,,
DNF LECROQ Jérémy Vital Concept – B&B Hotels ,,
DNF SARREAU Marc Groupama – FDJ ,,
DNF DERNIES Tom Natura4Ever – Roubaix Lille Métropole ,,
DNF JAUREGUI Quentin AG2R La Mondiale ,,
DNF GUICHARD Mickaël Delko Marseille Provence ,,
DNF HUREL Tony St Michel – Auber93 ,,
DNF LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits ,,
DNF PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
DNF RODRÍGUEZ Sergio Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF DEBUSSCHERE Jens Team Katusha Alpecin ,,
DNF CAVENDISH Mark Team Dimension Data ,,
DNF NAVARDAUSKAS Ramūnas Delko Marseille Provence ,,
DNF KEARNEY Aaron EvoPro Racing ,,
DNF VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Charles ,,
DNF PLANCKAERT Baptiste Wallonie-Bruxelles ,,
DNF TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
DNF GAUDIN Damien Team Total Direct Energie ,,
DNF FEILLU Romain St Michel – Auber93 ,,
DNF DE WINTER Ludwig Wanty – Gobert Cycling Team ,,
DNF EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
DNF BURGAUDEAU Mathieu France ,,
DNF COSNEFROY Benoît AG2R La Mondiale ,,
DNF GREIPEL André Team Arkéa Samsic ,,
DNF HUYS Laurens Wallonie-Bruxelles ,,
DNF RIOU Alan Team Arkéa Samsic ,,
DNF LECAMUS-LAMBERT Florentin Team Arkéa Samsic ,,
DNF IRIZAR Julen Euskadi Basque Country – Murias ,,
DNF HALLER Marco Team Katusha Alpecin ,,
DNF FINÉ Eddy France ,,
DNF JONES Brenton Delko Marseille Provence ,,
DNF GATE Aaron EvoPro Racing ,,
DNS DUIJN Huub Roompot – Charles ,,