fot. La Vuelta / Sarah Meyssonnier

Od dobrych kilku miesięcy kolarstwo w Słowenii jest zdecydowanie na fali. Dziś narodowa federacja zaprezentowała skład swojej reprezentacji, który powalczy o najwyższe cele w Yorkshire.

Niedawno zakończona hiszpańska Vuelta była najlepszym wyścigiem w historii słoweńskiego kolarstwa. Nie dziwi więc fakt, że główni aktorzy wielkotourowego widowiska pojawią się na trasie mistrzostw świata w Yorkshire. To właśnie do Primoza Roglica i Tadeja Pogacara będzie należała rola liderów w mistrzowskim wyścigu. Pierwszy z nich dodatkowo wystartuje w jeździe indywidualnej na czas.

Dzięki znakomitym występom wyżej wymienionej dwójki, Słoweńcy mogą w tegorocznym wyścigu o mistrzostwo świata wystawić aż ośmioosobowy skład. Roglic i Pogacar mogą więc liczyć na solidną pomoc ze strony kolegów. Za ochronę najważniejszych postaci odpowiedzialni będą Grega Bole, David Per, Luka Pibernik, Jan Polanc i Jan Tratnik, który także spróbuje swoich sił w jeździe na czas.

Cały zespół w interesujący sposób zepnie wolny elektron, który na zróżnicowanej trasie w Yorkshire może być bardzo niebezpieczny. Mowa oczywiście o Mateju Mohoricu, który z pewnością będzie jednym z aktywniejszych zawodników w peletonie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments