fot. Szymon Sikora / CCC Development Team

Stanisław Aniołkowski wygrał ostatni etap wyścigu Turul Romaniei. Kolarz CCC Development Team okazał się najlepszy na finiszu z Bukareszcie.

Ostatnim, piątym etapem rumuńskiego wyścigu było kryterium w Bukareszcie. Do pokonania było 19 okrążeń dookoła stolicy Rumunii. Łączny dystans wynosił niecałe 104 kilometry.

W ucieczkę zabrali się: Adam Stachowiak (Voster ATS Team), Luca Fioretti (Team Novak), Gabriele Petrelli (Cycling Team Friulli) i Michael Kurkle (Elkov-Author Cycling Team). Drugą z premii lotnych wygrał Stachowiak.

Ucieczka została złapana na ostatniej rundzie. Doszło do finiszu z peletonu. Najszybszy okazał się Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team). Polski kolarz wyprzedził Eduarda Michaela Grosu i Riccardo Bobbo. Piąty był Patryk Stosz.

Zwycięzcą wyścigu została Alex Molenaar (Monkey Town-a Bloc CT). Piotr Brożyna (CCC Development Team) zajął 6. miejsce.

Wyniki 5. etapu:

1 ANIOLKOWSKI Stanislaw CCC Development Team 14 20 2:13:38
2 GROSU Eduard Michael Romania 5 12 ,,
3 BOBBO Riccardo Team Novak 3 7 ,,
4 SMIRNOV Aleksandr Lokosphinx 5 ,,
5 STOSZ Patryk CCC Development Team 4 ,,
6 NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team 3 ,,
7 MILAN Jonathan Cycling Team Friuli 2 ,,
8 BOMMEL Henning LKT Team Brandenburg 1 ,,
9 BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg ,,
10 OROSZ Gergő Pannon Cycling Team ,,
11 KARAS Juraj Slovakia ,,
12 DIMA Emil Giotti Victoria – Palomar ,,
13 MORICZ Daniel Pannon Cycling Team ,,
14 VAHTRA Norman Estonia ,,
15 BANASZEK Adrian Voster ATS Team ,,
16 MATUSIAK Sebastian Poland ,,
17 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team ,,
18 NOCEN Adam Poland ,,
19 BARSOV Aleksandr Lokosphinx ,,
20 SANÒ Simone Team Novak ,,
21 NOVIKOV Savva Lokosphinx ,,
22 SLIK Ivar Monkey Town – à Bloc CT ,,
23 BROŻYNA Piotr CCC Development Team ,,
24 CRISTA Daniel Giotti Victoria – Palomar ,,
25 DOBRE Vlad-nicolae Giotti Victoria – Palomar ,,
26 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team ,,
27 VDOVIN Alexander Lokosphinx ,,
28 KOBAYASHI Marino Giotti Victoria – Palomar ,,
29 TORRES Rodolfo Andrés Team Illuminate ,,
30 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT ,,
31 VALTER Attila CCC Development Team ,,
32 FILUTÁS Viktor Pannon Cycling Team ,,
33 EVTUSHENKO Alexander Russia ,,
34 WALKOWIAK Kacper CCC Development Team ,,
35 DINA Daniel Pannon Cycling Team ,,
36 BARÓN Félix Alejandro Team Illuminate ,,
37 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team ,,
38 PAJUR Markus Estonia ,,
39 PEKALA Piotr CCC Development Team ,,
40 HNÍK Karel Elkov – Author Cycling Team ,,
41 DEMENTYEV Yegor Team Novak ,,
42 PLUCIŃSKI Leszek Voster ATS Team ,,
43 SIDOROV Igor Russia ,,
44 TIKHONIN Evgenii Russia ,,
45 SCHMIEDEL Sebastian LKT Team Brandenburg ,,
46 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team ,,
47 DETKO Artur Poland ,,
48 BAIS Davide Cycling Team Friuli ,,
49 AMADIO Emanuele Cycling Team Friuli ,,
50 PALUTA Michał CCC Development Team ,,
51 WARCHOŁ Bartosz Poland ,,
52 CASTIBLANCO Jorge Camilo Team Illuminate ,,
53 PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli ,,
54 ȚVETCOV Serghei Romania ,,
55 SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team ,,
56 HONKISZ Adrian Poland ,,
57 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team ,,
58 OTRUBA Jakub Elkov – Author Cycling Team ,,
59 FIORETTI Luca Team Novak ,,
60 MOLNAR Gabor Team Novak ,,
61 FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli ,,
62 RUDYS Paul LKT Team Brandenburg ,,
63 OROS Samuel Slovakia ,,
64 KISTOWSKI Kacper Poland ,,
65 SZABO Miklos Pannon Cycling Team ,,
66 KUBIS Lukas Slovakia ,,
67 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
68 MANAKOV Victor Russia ,,
69 RÄIM Mihkel Estonia ,,
70 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 0:14
71 LAUK Karl Patrick Estonia 0:20
72 ÄRM Rait Estonia 0:26
73 KISKONEN Siim Estonia 1:02
74 MALCHAREK Moritz LKT Team Brandenburg ,,
75 FORRAY Andras Pannon Cycling Team 1:32
76 BARBU Leonard Romania 1:46
77 NOTA Stefan Slovakia 1:47
78 SANKMANN Joosep Estonia ,,
79 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT ,,
80 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT ,,
81 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT ,,
82 JANSSEN Adriaan Monkey Town – à Bloc CT ,,
83 VASILOIU Valentin Romania 1:50
84 JITARU Ciprian Giotti Victoria – Palomar ,,
85 COJANU Andrei Romania 2:09
86 KOCH Christian LKT Team Brandenburg 0:00
DNF LAJCHA Juraj Slovakia –
DNF BALÁZSI Lóránt Team Novak ,,
DNF DONEGÀ Matteo Cycling Team Friuli ,,
DNF DOMIN Krzysztof Poland ,,
DNF SVESHNIKOV Kirill Lokosphinx ,,
DNF NIKIFOROV Arseny Lokosphinx ,,

Klasyfikacja generalna:

1 MOLENAAR Alex Monkey Town – à Bloc CT 125 100 16:26:12
2 NOVIKOV Savva Lokosphinx 85 70 0:15
3 HNÍK Karel Elkov – Author Cycling Team 70 50 0:46
4 ȚVETCOV Serghei Romania 60 36 0:48
5 BÁRTA Jan Elkov – Author Cycling Team 50 28 0:49
6 BROŻYNA Piotr CCC Development Team 40 24 0:52
7 VALTER Attila CCC Development Team 35 20 ,,
8 DIMA Emil Giotti Victoria – Palomar 30 18 ,,
9 BAIS Davide Cycling Team Friuli 25 16 ,,
10 TORRES Rodolfo Andrés Team Illuminate 20 14 1:00
11 VDOVIN Alexander Lokosphinx 15 12 1:05
12 STOSZ Patryk CCC Development Team 10 10 1:09
13 CASTIBLANCO Jorge Camilo Team Illuminate 5 8 1:11
14 OTRUBA Jakub Elkov – Author Cycling Team 5 7 1:19
15 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team 5 6 1:21
16 KUKRLE Michael Elkov – Author Cycling Team 3 5 1:28
17 SIDOROV Igor Russia 3 4 1:33
18 WARCHOŁ Bartosz Poland 3 3 1:43
19 KISTOWSKI Kacper Poland 3 2 1:49
20 TIKHONIN Evgenii Russia 3 1 2:41
21 AMADIO Emanuele Cycling Team Friuli 3 2:45
22 BARÓN Félix Alejandro Team Illuminate 3 2:49
23 PETRELLI Gabriele Cycling Team Friuli 3 2:50
24 PALUTA Michał CCC Development Team 3 2:53
25 SANÒ Simone Team Novak 3 ,,
26 PEKALA Piotr CCC Development Team ,,
27 KOBAYASHI Marino Giotti Victoria – Palomar ,,
28 DINA Daniel Pannon Cycling Team ,,
29 PAJUR Markus Estonia ,,
30 RUDYS Paul LKT Team Brandenburg ,,
31 KOCH Christian LKT Team Brandenburg 3:07
32 SLIK Ivar Monkey Town – à Bloc CT 3:42
33 EVTUSHENKO Alexander Russia 4:36
34 DE JONG Jeen Monkey Town – à Bloc CT 4:42
35 ZAHÁLKA Matej Elkov – Author Cycling Team 4:50
36 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
37 FIORETTI Luca Team Novak 5:09
38 KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team 5:12
39 BOMMEL Henning LKT Team Brandenburg 5:57
40 JANSSEN Adriaan Monkey Town – à Bloc CT 6:34
41 FILUTÁS Viktor Pannon Cycling Team 6:38
42 CRISTA Daniel Giotti Victoria – Palomar 6:54
43 DETKO Artur Poland 6:58
44 DOBRE Vlad-nicolae Giotti Victoria – Palomar 7:27
45 KARAS Juraj Slovakia 7:31
46 BARSOV Aleksandr Lokosphinx 7:34
47 SMIRNOV Aleksandr Lokosphinx 8:08
48 KUBIS Lukas Slovakia 9:09
49 SANKMANN Joosep Estonia 9:18
50 GAFFURINI Nicola Monkey Town – à Bloc CT 9:21
51 NEUMANN Dominik Elkov – Author Cycling Team 10:08
52 SCHLEGEL Michal Elkov – Author Cycling Team ,,
53 BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg 11:06
54 OROSZ Gergő Pannon Cycling Team ,,
55 RÄIM Mihkel Estonia 12:17
56 ANIOLKOWSKI Stanislaw CCC Development Team 12:57
57 MILAN Jonathan Cycling Team Friuli 13:05
58 DEMENTYEV Yegor Team Novak 13:17
59 MANAKOV Victor Russia ,,
60 LAUK Karl Patrick Estonia 13:26
61 KISKONEN Siim Estonia 14:17
62 PLUCIŃSKI Leszek Voster ATS Team 14:54
63 OROS Samuel Slovakia 16:29
64 GROSU Eduard Michael Romania 17:14
65 SANTORO Antonio Monkey Town – à Bloc CT 19:27
66 HONKISZ Adrian Poland 20:44
67 VAHTRA Norman Estonia 23:13
68 BOBBO Riccardo Team Novak ,,
69 FORRAY Andras Pannon Cycling Team 27:25
70 COJANU Andrei Romania 27:27
71 BANASZEK Adrian Voster ATS Team 28:04
72 WALKOWIAK Kacper CCC Development Team ,,
73 SZABO Miklos Pannon Cycling Team ,,
74 MATUSIAK Sebastian Poland 29:57
75 MORICZ Daniel Pannon Cycling Team 30:46
76 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team 31:13
77 JITARU Ciprian Giotti Victoria – Palomar 32:53
78 MALCHAREK Moritz LKT Team Brandenburg 33:40
79 VASILOIU Valentin Romania 35:27
80 ÄRM Rait Estonia 35:44
81 NOTA Stefan Slovakia 36:23
82 FERRONATO Filippo Cycling Team Friuli 37:55
83 SCHMIEDEL Sebastian LKT Team Brandenburg 42:24
84 NOCEN Adam Poland 44:58
85 MOLNAR Gabor Team Novak 50:47
86 BARBU Leonard Romania 1:15:50