Foto: La Vuelta

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał dwudziesty etap wyścigu Vuelta a España z metą na Plataforma de Gredos. Primož Roglič (Jumbo-Visma) praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w generalce. 

Dwudziesty etap hiszpańskiej Vuelty to ostatnia okazja do odwrócenia losów klasyfikacji generalnej. Na kolarzy czekał bardzo wymagający górski etap z aż sześcioma premiami górskimi, spośród których najtrudniejszy był podjazd Puerto de Pena Negra (I kat.; 14,2 km dł.; 5,9%). W sumie dystans pomiędzy Arenas de San Pedro a Plataforma de Gredos liczył 190,4 km.

Ucieczka dnia nie zawiązywała się długo, ale nie odjechała też bezpośrednio po starcie. Na początku odskoczyło czternastu zawodników: Mark Padun (Bahrain-Merida), Mitch Docker (EF Education First), Steve Morabito (Groupama-FDJ), Tosh van der Sande (Lotto Soudal), Damien Howson (Mitchelton-Scott), Nic Dlamini (Dimension Data), Will Smit (Katusha Alpecin), Sergio Henao (UAE Team Emirates), Mikel Iturria, Sergio Samitier (Euskadi-Murias), Ruben Guerreiro (Katusha Alpecin), Jacopo Mosca (Trek-Segafredo), Nicolas Edet (Cofidis), Jorge Cubero (Burgos-BH).

Już pierwszy podjazd okazał się wymagający nie tylko dla harcowników, ale również dla kolarzy jadących w peletonie i w gruppetto także. Przewaga czołowej czternastki zaczęła się zmniejszać, a z peletonu atakowali kolejni zawodnicy – m.in.  Herman Pernsteiner (Bahrain-Merida), Gorka Izagirre (Astana) oraz David de la Cruz (Team INEOS).

Wreszcie po wszystkich przetasowaniach odbywających się w pierwszej części etapu na czele pozostała tylko piątka w składzie: Howson, Guerreiro, Edet i Samitier oraz Tao Geoghegan Hart, który dojechał do czołówki z peletonu po drugiej próbie. 88 km przed metą, czyli w momencie, gdy kolarze znajdowali się na pagórkowatym terenie w środkowej części etapu, wynosiła nieco ponad cztery minuty.

Po uformowaniu się tej ucieczki w wyścigu nie działo się nic nadzwyczaj interesującego. Dopiero na płaskim dojeździe do podjazdu Pena Negra, za sprawą mocnego tempa narzucanego przez drużynę Astana, nastąpiło porwanie peletonu.

Pięciu harcowników rozpoczęło podjazd pod Pena Negra z przewagą wynoszącą dwie i pół minuty, ale jednocześnie dość szybko malejącą, dlatego zaatakować postanowił Tao Geoghegan Hart. Do Brytyjczyka doskoczył Guerreiro.

W grupie lidera najwięcej ochoty do ataku miał Miguel Angel Lopez, którego koledzy z drużyny Astana od początku etapu często pojawiali się na czele peletonu, dając mocne tempo. Następnie zaatakował Tadej Pogacar, który błyskawicznie dołączył do prowadzących Harta i Guerreiro. Brytyjczyk i Portugalczyk próbowali usiąść na koło Słoweńca, ale nie dali rady jechać jego tempem. Na szczycie Pena Negra Tadej Pogacar miał około półtorej minuty przewagi nad grupą Primoza Roglica. Dodać należy, że kolarz UAE walczył z silnym, czołowym wiatrem.

Na zjeździe Tadej Pogacar utrzymywał wynoszącą około półtorej minuty przewagę, i z takim też zapasem czasowym rozpoczął finałowy podjazd. Po raz kolejny tempo z tyłu starali się podkręcać kolarze Astany, ale Lopez wyglądał już na zrezygnowanego.

6 kilometrów przed metą mocniej nacisnął Rafał Majka, ale niestety był to bardzo krótki atak. Pogacar utrzymywał przewagę, a za nim trwały kolarskie szachy. Zaatakował Hermann Pernsteiner (Bahrain Merida), ale za nim kręcili Roglić, Majka i Valverde. Za swoje wcześniejsze ataki zapłacił natomiast Miguel Angel Lopez.

Pogacar dojechał na solo do mety i zaliczył swój trzeci etapowy triumf na swojej debiutanckiej Vuelcie! Słoweniec wskoczył także na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej!

Drugi na szczycie Plataforma de Gredos był Alejandro Valverde (Movistar), a trzeci Rafał Majka (BORA-hansgrohe)! “Zgred” tym samym zakończył Vuelta a Espana na szóstym miejscu.

Primož Roglič (Jumbo-Visma) musi tylko jutro dojechać do Madrytu, żeby osiągnąć swój największy sukces w karierze.

Wyniki dwudziestego etapu:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 5:16:40
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:32
3 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
4 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
5 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 0:01:41
6 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:01:49
7 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida
8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:01:56
9 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:01:59
10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
11 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:02:12
12 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:02:32
13 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:37
14 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:02:42
15 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:02:45
16 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:02:59
17 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:03:32
18 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:04:26
19 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:04:27
20 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
21 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:07:13
22 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:18
23 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:10:45
24 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:47
25 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:10:55
26 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 0:10:57
27 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:11:06
28 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 0:11:08
29 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits
30 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
31 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
32 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
33 Sebastian Henao (Col) Team Ineos
34 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
35 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 0:11:13
36 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
37 Jonas Koch (Ger) CCC Team 0:11:16
38 Ben King (USA) Dimension Data 0:11:28
39 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:12:07
40 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:12:34
41 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 0:12:40
42 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits 0:12:51
43 José Rojas (Spa) Movistar Team
44 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
45 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
46 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
47 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
48 Daniel Martinez (Col) EF Education First
49 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:13:06
50 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:14:22
51 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
52 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 0:14:24
53 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:15:29
54 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:16:46
55 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
56 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:18:12
57 Wout Poels (Ned) Team Ineos 0:18:43
58 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
59 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:19:01
60 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
61 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
62 Owain Doull (GBr) Team Ineos 0:19:05
63 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:26:28
64 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates
65 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 0:26:32
66 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
67 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
68 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
69 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
70 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
71 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:31:00
72 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:33:00
73 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:34:40
74 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
75 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
76 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
77 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma
78 David de la Cruz (Spa) Team Ineos
79 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
80 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos
81 Logan Owen (USA) EF Education First
82 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
83 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
84 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
85 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
86 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
87 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
88 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
89 Mitchell Docker (Aus) EF Education First
90 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
91 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
92 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma
93 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott
94 Will Barta (USA) CCC Team
95 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team
96 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
97 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:34:56
98 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 0:35:05
99 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 0:36:01
100 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 0:38:44
101 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
102 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale
103 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo
104 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
105 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
106 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
107 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
108 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
109 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
110 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
111 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH
112 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
113 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
114 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
115 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH
116 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
117 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH
118 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale
119 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
120 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA
121 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
122 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
123 Ian Stannard (GBr) Team Ineos
124 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb
125 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
126 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
127 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data
128 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
129 Pawel Bernas (Pol) CCC Team
130 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits
131 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
132 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
133 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
134 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
135 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
136 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
137 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
138 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
139 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
140 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
141 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
142 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
143 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:38:56
144 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
145 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
146 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
147 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe 0:39:31
148 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates 0:40:08
149 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
150 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
151 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 0:41:25
152 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep
153 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team
DNS Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe

Klasyfikacja generalna po dwudziestym etapie:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 80:18:54
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:02:33
3 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:02:55
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:03:46
5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:04:48
6 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:07:33
7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:10:04
8 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:12:54
9 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:22:27
10 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:22:34
11 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:22:55
12 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 0:24:06
13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:26:11
14 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:32:17
15 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida 0:33:40
16 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 0:42:00
17 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:42:05
18 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:45:46
19 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:53:03
20 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 1:03:43
21 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 1:11:42
22 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:13:14
23 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 1:17:09
24 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 1:25:44
25 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 1:25:53
26 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 1:27:32
27 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 1:29:07
28 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 1:32:25
29 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 1:35:33
30 José Rojas (Spa) Movistar Team 1:44:02
31 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma 1:47:43
32 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:49:24
33 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 1:55:19
34 Wout Poels (Ned) Team Ineos 1:57:32
35 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 1:58:26
36 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 2:03:33
37 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 2:04:41
38 Ben King (USA) Dimension Data 2:10:03
39 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin 2:11:51
40 Sebastian Henao (Col) Team Ineos 2:12:22
41 Daniel Martinez (Col) EF Education First 2:13:20
42 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 2:15:39
43 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 2:19:33
44 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 2:20:23
45 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates 2:20:29
46 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 2:21:16
47 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 2:25:49
48 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:28:05
49 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 2:28:54
50 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:28:55
51 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 2:33:02
52 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 2:35:04
53 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 2:37:30
54 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 2:37:58
55 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 2:38:11
56 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 2:39:31
57 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 2:43:28
58 Lawson Craddock (USA) EF Education First 2:45:40
59 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 2:49:02
60 Jonas Koch (Ger) CCC Team 2:50:05
61 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits 2:51:36
62 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 2:52:26
63 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 2:52:42
64 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 2:53:02
65 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 2:53:26
66 David de la Cruz (Spa) Team Ineos 2:53:50
67 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 3:01:33
68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 3:06:30
69 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 3:06:44
70 Owain Doull (GBr) Team Ineos 3:07:35
71 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 3:08:00
72 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 3:09:16
73 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 3:10:27
74 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 3:14:31
75 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 3:19:48
76 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin 3:21:04
77 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 3:22:00
78 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 3:26:27
79 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 3:27:25
80 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 3:28:02
81 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 3:28:13
82 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 3:28:15
83 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 3:29:59
84 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 3:30:25
85 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 3:30:55
86 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 3:31:12
87 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias 3:31:36
88 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:31:46
89 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 3:33:38
90 Rob Power (Aus) Team Sunweb 3:35:06
91 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 3:37:27
92 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 3:37:32
93 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 3:39:12
94 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:39:43
95 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 3:40:19
96 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 3:40:52
97 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team 3:41:38
98 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 3:42:27
99 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 3:49:26
100 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 3:49:42
101 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:57:29
102 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits 3:57:38
103 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 3:59:36
104 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 4:03:23
105 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH 4:04:03
106 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 4:05:25
107 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data 4:05:44
108 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits 4:08:25
109 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 4:12:17
110 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 4:13:18
111 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA 4:14:00
112 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 4:16:11
113 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin 4:18:37
114 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 4:19:57
115 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 4:20:08
116 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 4:21:11
117 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 4:22:14
118 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin 4:23:33
119 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 4:24:11
120 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep 4:24:56
121 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 4:25:10
122 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 4:25:34
123 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 4:26:50
124 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 4:28:32
125 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 4:29:56
126 Logan Owen (USA) EF Education First 4:30:49
127 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits 4:31:09
128 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 4:32:52
129 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data 4:33:44
130 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 4:33:59
131 Will Barta (USA) CCC Team 4:34:35
132 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 4:37:44
133 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 4:39:26
134 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 4:41:50
135 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 4:42:21
136 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH 4:44:56
137 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 4:46:52
138 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 4:50:26
139 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ 4:56:21
140 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 4:57:42
141 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 4:59:08
142 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 5:00:25
143 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 5:01:07
144 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 5:02:43
145 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 5:03:30
146 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 5:06:55
147 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates 5:11:32
148 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 5:18:45
149 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep 5:20:32
150 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 5:25:27
151 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe 5:28:55
152 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 5:40:23
153 Nuno Matos (Por) Burgos-BH 5:52:45