Foto: Mitchelton-Scott

Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała prolog i została pierwszą liderką Boels Ladies Tour.

Etapówka w Holandii rozpoczęła się dzisiaj do prologu, który usytuowany był na terenie Tom Dumoulin Bike Park. Zawodniczki miały do przejechania 3800 metrów po technicznej trasie.

Najlepszy czas wykręciła Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) – 5’04”. Drugie miejsce dla Lisy Klein (Canyon SRAM Racing), a trzecie dla Lucindy Brand (Team Sunweb).

Najwyżej z Polek uplasowała się Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing), która wywalczyła dziewiętnaste miejsce i straciła osiemnaście sekund do zwyciężczyni.

Wyniki prologu:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton – Scott 0:05:04,65
2 Lisa Klein (GER) Canyon//SRAM Racing 0:00:05,58
3 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:06,64
4 Letizia Paternoster (Ita) Trek – Segafredo 0:00:08,75
5 Lisa Brennauer (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:09,06
6 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:09,28
7 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb 0:00:09,83
8 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:10,57
9 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:10,91
10 Leah Thomas (USA) Bigla 0:00:11,05
11 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:11,54
12 Lorena Wiebes (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:12,97
13 Franziska Koch (GER) Team Sunweb 0:00:13,01
14 Alice Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:14,36
15 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek – Segafredo 0:00:15,15
16 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:15,40
17 Jip Van Den Bos (Ned) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:15,88
18 Hannah Barnes (GBr) Canyon//SRAM Racing 0:00:16,15
19 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon//SRAM Racing 0:00:17,64
20 Riejanne Markus (Ned) CCC – Liv 0:00:17,72
21 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:17,78
22 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:17,82
23 Kirsten Wild (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:18,51
24 Silvia Persico (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:18,61
25 Elizabeth Deignan (GBr) Trek – Segafredo 0:00:18,83
26 Lonneke Uneken (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:00:19,02
27 Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:19,25
28 Sarah Roy (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:19,35
29 Trixi Worrack (GER) Trek – Segafredo 0:00:20,47
30 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:00:21,39
31 Elisa Balsamo (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:21,56
32 Elizabeth Banks (GBr) Bigla 0:00:22,62
33 Anouska Koster (Ned) Team Virtu Cycling 0:00:22,76
34 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Bigla 0:00:22,95
35 Julie Leth (Den) Bigla 0:00:23,69
36 Charlotte Becker (GER) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:23,83
37 Alena Amialiusik (Blr) Canyon//SRAM Racing 0:00:23,92
38 Louise Hansen (Den) Team Virtu Cycling 0:00:24,01
39 Marta Cavalli (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:24,31
40 Gracie Elvin (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:24,68
41 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:24,70
42 Jeanne Korevaar (Ned) CCC – Liv 0:00:25,33
43 Agnieszka Skalniak (Pol) CCC – Liv 0:00:25,50
44 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton – Scott 0:00:25,54
45 Janneke Ensing (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:26,04
46 Marta Bastianelli (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:26,35
47 Claudia Koster (Ned) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:26,36
48 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:26,53
49 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:26,81
50 Anna Henderson (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:26,96
51 Franziska Brauße (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:26,98
52 Rotem Gafinovitz (Isr) Canyon//SRAM Racing 0:00:27,49
53 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:27,65
54 Georgia Williams (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:27,65
55 Vittoria Guazzini (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:27,72
56 Mikayla Harvey (NZl) Bigla 0:00:27,75
57 Alison Jackson (Can) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:27,86
58 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:28,18
59 Marta Lach (Pol) CCC – Liv 0:00:28,67
60 Natalie Van Gogh (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:28,69
61 Roxane Knetemann (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:28,73
62 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:29,25
63 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cycling Team 0:00:29,53
64 Sofia Bertizzolo (Ita) Team Virtu Cycling 0:00:29,76
65 Teuntje Beekhuis (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:31,02
66 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:31,11
67 Roxane Fournier (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:31,90
68 Małgorzata Jasińska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:32,04
69 Quinty Ton (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:32,06
70 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:32,09
71 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC – Liv 0:00:32,75
72 Chiara Consonni (Ita) Valcar Cylance Cycling 0:00:33,12
73 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:33,41
74 Merel Hofman (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:33,83
75 Rebecca Durrell (GBr) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:34,98
76 Abigail Van Twisk (GBr) Trek – Segafredo 0:00:35,55
77 Valerie Demey (Bel) CCC – Liv 0:00:35,68
78 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:36,41
79 Marta Tagliaferro (Ita) Hitec Products – Birk Sport 0:00:36,49
80 Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:36,87
81 Emily Newsom (USA) Team TIBCO – Silicon Valley Bank 0:00:36,87
82 Martina Alzini (Ita) Bigla 0:00:37,02
83 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT – Rotor Pro Cycling Team 0:00:37,20
84 Mareille Meijering (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:37,95
85 Sara Penton (Swe) Team Virtu Cycling 0:00:38,41
86 Lauren Kitchen (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:39,40
87 Lucy Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:00:39,82
88 Roos Hoogeboom (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:42,68
89 Janine Van Der Meer (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:00:42,95
90 Kylie Waterreus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:43,18
91 Grace Garner (GBr) Hitec Products – Birk Sport 0:00:44,67
92 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:45,27
93 Melanie Klement (Ned) Biehler Pro Cycling 0:00:46,71
94 Floor Weerink (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:49,19
95 Kirsten Peetoom (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:51,87
96 Julie Solvang (Nor) Hitec Products – Birk Sport 0:00:53,07
97 Senna Feron (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:55,34
98 Chanella Stougje (Ned) Hitec Products – Birk Sport 0:01:07,53
99 Belle De Gast (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:01:17,70
100 Ellen Van Dijk (Ned) Trek – Segafredo 0:01:47,60
101 Arianna Pruisscher (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:59,35