fot. CCC Team / Chris Auld

Greg Van Avermaet poprowadzi ekipę CCC Team w wyścigu Bretagne Classic – Ouest-France, który odbędzie się w niedzielę, 1 września. Ta jednodniowa impreza UCI World Tour rozpocznie ostatni blok wyścigowy Belga w sezonie 2019.

Jak wyjaśnia dyrektor sportowy zespołu, Valerio Piva, trasa tegorocznej edycji została zmieniona w porównaniu do poprzednich lat i ta modyfikacja powinna odpowiadać Van Avermaetowi.

Oczywiście Greg Van Avermaet jest naszym liderem na Bretagne Classic – Ouest-France, gdzie już dwukrotnie finiszował w pierwszej dziesiątce. Po zmianach w trasie, nowy układ powinien mu jeszcze bardziej odpowiadać. Kolarze ścigać się będą często na wąskich drogach oraz na dwóch odcinkach szutrowych, oddalonych ok. 60 kilometrów od finałowego okrążenia i w takim terenie Greg czuje się bardzo dobrze. Do tego jest on w wysokiej formie, odpowiednio trenował i jest zmotywowany, by pokazać się z jak najlepszej strony w niedzielę

– wyjaśnia Piva.

Wysyłamy do Francji mocną drużynę, która będzie wspierać Grega. Wyścig ten często kończy się masowym sprintem lub finiszem z mniejszej grupki, więc trzeba jeździć uważnie i agresywnie, zabierając się w kluczowe odjazdy. Musimy być zatem obecni z przodu w najważniejszych momentach. Bretagne Classic – Ouest-France to dobry test formy przed ostatnimi dwoma miesiącami sezonu.

Van Avermaet jest bardzo zmotywowany przed powrotem na trasę Bretagne Classic – Ouest-France, po tym jak ominął tę imprezę w 2018 roku.

Po Binck Bank Tour dobrze trenowałem w Saint Moritz i mam nadzieję, że w Bretagne Classic – Ouest-France uda mi się wywalczyć dobry wynik. Czuję, że dyspozycja jest właściwa i jestem zmotywowany przed ostatnimi startami w tym sezonie, które przygotują mnie do mistrzostw świata. Francuski wyścig jest dosyć nieprzewidywalny, ale mam nadzieję, że uda się sprawić, by był ciężki, co zawsze działa na moją korzyść

– mówi Van Avermaet.

Co prawda nigdy nie stanąłem w tym wyścigu na podium, ale doszło w nim do kilku zmian w trasie i powinien mi teraz bardziej odpowiadać. Dobry wynik we Francji dodałby mi pewności siebie przed klasykami w Kanadzie oraz mistrzostwami świata, które są dla mnie ważnym celem w tym roku.

Bretagne Classic – Ouest-France (1 września)

Skład: Josef Černy (CZE), Łukasz Owsian (POL), Michael Schär (SUI), Laurens Ten Dam (NED), Greg Van Avermaet (BEL), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Łukasz Wiśniowski (POL)

Dyrektor sportowy: Valerio Piva (ITA)