Rafał Majka i Davide Formolo będą liderami na klasyfikację generalną rozpoczynającego się w sobotę hiszpańskiego wielkiego touru – Vuelta a Espana.

Rafał Majka na na pewno dobre wspomnienia z hiszpańskiej Vuelty. W 2017 roku wygrał etap, zaś cztery lata temu, w 2015 roku stanął na podium klasyfikacji końcowej wyścigu. Jutro wraz z Davide Formolo i drużyną BORA – hansgrohe rozpocznie walkę o kolejne triumfy i wysokie miejsce w “generalce”.

“Wyścig Tour de Pologne był zarówno dla mnie, jak i dla Davide dobrym przygotowaniem do Vuelty, miejsce w pierwszej dziesiątce było dobrym znakiem. Vuelta to fajny wyścig, z górskimi etapami, pasującymi do mojej charakterystyki. Ale wielki tour rządzi się swoimi prawami, wiele może się wydarzyć w ciągu trzech tygodni. Mamy jednak silny zespół i na pewno damy z siebie wszystko”

Z kolei Davide Formolo powiedział:

“Jestem zmotywowany na kolejne trzy tygodnie, razem z Rafałem przygotowaliśmy się do tego wyścigu podczas Tour de Pologne. Już podczas Giro d’Italia dobrze nam się współpracowało. Dlatego nie mogę się doczekać kolejnego wielkiego touru, zobaczymy co uda nam się zrobić”.

Skład Bora-hansgrohe na Vuelta a Espana 2019: Rafał Majka, Sam Bennett, Gregor Muhlberger, Paweł Poljański, Davide Formolo, Shane Archbold, Jempy Drucker, Felix Grossschartner.

Prezentacja Vuelta a Espana 2019 > tutaj

Plan transmisji TV > tutaj