Kilka dni temu CCC Team podpisał kontrakt z Georgiem Zimmermannem. 21-letni kolarz obecnie jest stażystą w polskim zespole, a potem jego kontrakt będzie obowiązywać do 2021 roku. Niemiec w tym sezonie wygrał Coppa della Pace, Trofeo Piva i klasyfikację górską Tour of Austria. Na próbie olimpijskiej był 13.

Przejdziesz na zawodowstwo z grupy Tirol KTM Cycling Team do zespołu World Touru CCC Team. Jak ważny jest dla Ciebie ten krok?

To bardzo ważna zmiana. Jestem ostatni rok w kategorii do lat 23 i moim największym celem było podpisanie profesjonalnego kontraktu w tym roku. Teraz osiągnąłem swój cel. To sprawia mi radość.

Co myślisz o CCC Team i wynikach osiąganych przez ten zespół w wyścigach z cyklu World Tour?

Moim zdaniem CCC Team jest najlepszym zespołem dla mnie w celu rozwoju. Mają duże doświadczenie i bardzo dobrą obsługę.

W CCC Team są utytułowani i doświadczeni kolarze tj. Greg van Avermaet, Serge Pauwels i Simon Geschke. Będziesz miał szansę, żeby się wiele od nich nauczyć?

To prawda. To bardzo ważne, żeby w zespole mieć doświadczonych kolarzy. Wtedy masz okazję, żeby się czegoś od nich nauczyć. To jest właśnie to, co będę robić przez 2 najbliższe sezony.

Tour of Slovakia będzie pierwszym wyścigiem, w którym pojedziesz jako stażysta CCC Team. Jaki jest twój cel na ten wyścig?

Nie znam składu i taktyki zespołu na ten wyścig, więc nie mogę przewidzieć mojego wyniku.

Znasz swój plan wyścigowy na drugą część sezonu?

Pojadę dla reprezentacji Tour de l’Avenir i mistrzostwa świata do lat 23. Z CCC Team wystartuję w Tour of Slovakia i Tour of Croatia. Pojadę także kilka mniejszych wyścigów z Tirol KTM Cycling Team.

Ostatnio wystartowałeś w próbie olimpijskiej w Tokio. Co sądzisz o trasie?

Przejechaliśmy 180 kilometrów, a prawdziwa trasa olimpijska będzie o 50 kilometrów dłuższa i znajdzie się tam słynny podjazd na Fuji. Jednak nasz łatwiejszy wyścig był niesamowicie trudny. Peleton się rozpadł z dużymi różnicami czasowymi. Wyścig olimpijski będzie ekstremalnie ciężki.

Jesteś młodym kolarzem. Jakie jest twoje marzenie na przyszłość?

Mam dwa marzenia. Pierwsze to zwycięstwo etapowe na Tour de France, a drugie mistrzostwo Niemiec ze startu wspólnego. Jeśli osiągnę jeden z tych celów, to będzie świetnie!

Dziękuję za wywiad.

Dziękuję.

Wywiad przeprowadził Kamil Karczmarek

Poprzedni artykułGuillaume Martin w Cofidisie
Następny artykułJonas Vingegaard: „To zwycięstwo jest jak sen”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments